Revolta mea

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

ma scuzi juma de caraibe e in greva de vreo luna, francezi la origini deh. Mai sfant sa iti tinem locul in avionul de Caraibe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns voljena spune:

is usor influentabila, deh, am si io defectele mele m-ai convins parca mai mult mi-e dor de soare decat de zapada...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

da cu cine vreti sa mergeti fetelor? Sper ca nu cu vreun ´´burtos-chelios´´de alt neam ,ca atunci se cheama ca sunteti materialiste, lucru pe care eu il neg cu seriozitate si patos!
(trimitere subtila la un alt subiect..nu stiu ce-mi veni dom´le)




Scuze pentru off topic...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns psichoMom spune:

Dragele mele, lasand la o parte umorul vostru pe care il apreciez si care m-a bine dispus de dimineata, vreau sa va spun ca de cateva zile, si eu sunt fooooarte revoltata.

Oameni care mor in spitale, criminali care sunt lasati in libertate pe motiv de glaucom si care (posibil) omoara alti oameni, guvernanti care pe fata fac declaratii populiste si pe la spate fac bugete nesimtite pentru deplasari in strainatate, si peste toate cele, cireasa de pe tort, cea mai mare si viermanoasa: resursele tarii, castigate cu mare efort la Haga de catre acea echipa inimoasa de tineri diplomati, sunt deja date cadou unor firma straine, pe nimic, aaaa, pardon, pe spagi imense...

Pana acum nu am mai simtit niciodata asa o dorinta clocototitoare de a ma urca in avionul vostru... Mereu m-am considerat o patrioata si mereu am trait cu speranta ca in tara asta intr-o zi va fi mai bine...

Ei, iata ca nu mai pot!!! So, wait for meee... 3 locuri, va rog! Nu conteaza incotro, va dau voie sa aterizati unde vreti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Citat:
citat din mesajul lui voljena

la noi mai bine ca la caraibe, parol, cand ninge nu mergem la job, scoala, toata saptamana ne-am plimbat prin zapada



si vara cand sunt 28 de grade, la fel!




*************************
Vocea mamei, ciripitul pasarelelor, sunetul dulce al ploii de vara...PENTRU SONIA!


MIHAITA ESTE UN COPIL NORMAL! CU AJUTORUL MEU, AL TAU SI AL TAU SI AL TAU
************************



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ

da cu cine vreti sa mergeti fetelor? Sper ca nu cu vreun ´´burtos-chelios´´de alt neam ,ca atunci se cheama ca sunteti materialiste, lucru pe care eu il neg cu seriozitate si patos!
(trimitere subtila la un alt subiect..nu stiu ce-mi veni dom´le)




Scuze pentru off topic...




cu guestus!

sa piloteze avionul!




*************************
Vocea mamei, ciripitul pasarelelor, sunetul dulce al ploii de vara...PENTRU SONIA!


MIHAITA ESTE UN COPIL NORMAL! CU AJUTORUL MEU, AL TAU SI AL TAU SI AL TAU
************************



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelyna spune:

Voljena in ce parte stai?
Kariguld ,Gestul nu e dispus inca sa paraseasca tara.
PsichoMom,te inteleg perfect .Mai ales ca iti doresti (si nu esti singura)sa poti schimba ceva si nu ai nici o putere.

adelina si piticii
Vacanta 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha71 spune:

Citat:
citat din mesajul lui kariguld

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ

da cu cine vreti sa mergeti fetelor? Sper ca nu cu vreun ´´burtos-chelios´´de alt neam ,ca atunci se cheama ca sunteti materialiste, lucru pe care eu il neg cu seriozitate si patos!
(trimitere subtila la un alt subiect..nu stiu ce-mi veni dom´le)




Scuze pentru off topic...




cu guestus!

sa piloteze avionul!



Fereasca Sfintu'! Asta ne duce la Geriatrie! N-ati vazut poza lui din album? Mai bine vi-l dau pe consort, daca nu aveti rau de rasturnari sau l'uping-uri

psichoMom bine ai venit la bord!

LadyJ



****************************************************************


In fiecare zi alaturi de Emma!

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">O inimioara are nevoie de voi! / Blogul cu ingerasi
Cu terapie MIHAITA POATE FI UN COPIL NORMAL-AJUTATI-L!!!


www.dropshots.com/popescu71#albums/verde/2008-12-14/05:27:48" target="_blank">Curiosilor

excesul de pufuleti, bomboane si IGIENIZARE dauneaza grav sanatatii (LadyJ)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Citat:
citat din mesajul lui kay

Eu nu mai suport, nu mai pot sa suport nesimtirea din tara asta. Mai conationali dragi, ce facem? cum facem? EU una m-am saturat si imi vine sa dau fuga la aeroport, sa ma duc undeva unde oamenii sunt oameni.. auziti si voi, o batrana de 71 ani a murit pt ca a fost plimbata intre spitale 2 zile ii pasa cuiva? NU ! e posibil asa ceva? se poate face ceva? sau un profesor facea avansuri elevelor .

Chiar traim in tara nimanui? Chiar nu ii pasa nimanui de ce se intampla? Chiar in halul asta suntem?

Mai are Romania vreo sansa? Aveti vreo idee daca se mai poate face ceva in tara asta?

Sa ma resemnez si sa ma uit la un film? probabil, da imi vine sa vomit cand citesc ziaru, cand ma uit la stiri, adica... chiar in halul asta suntem?

oana de SOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia : www.onetruemedia.com/shared?p=63e6ea475473c2ddd2fc4c&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">intr-un an


S

www.helpsonia.com , povestea Soniei

"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and shout."



Kay , iti vine sa mergi in alta tara pt. ca traiesti cu impresia total gresita ca in alte tari e totul roz.
In Italia femeile sunt violate pe capete , mafia troneaza , romanii sunt discriminati si injurati.
In America atentatele in scoli sunt un trend in randul adolescentilor frustrati, poti merge pe strada si sa te trezesti cu un glont in cap , ca ai nimerit intre 2 bande care se rafuiesc
In Japonia poti sa te plimbi nu intre 2 spitale , ci sa te refuze 17 si sa mori.
In canada poti sa-ti lai masina in parcare si sa te trezesti cu ea vandalizata si cu mucuri de marijuana pe jos.
In UK sunt betivi peste tot si violuri
Samd.
Chiar esti atat de naiva incat sa crezi ce spui?
Inteleg ca la uparare poti sa faci asemenea generalizari , dar hai sa fim seriosi, fiecare popor are oameni si oameni , nicaieri nu e perfect.
;)

"Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc "

***Fur is for petting**

http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100

http://www.flickr.com/photos/greecky/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Citat:
citat din mesajul lui misha71

Citat:
citat din mesajul lui kariguld

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ

da cu cine vreti sa mergeti fetelor? Sper ca nu cu vreun ´´burtos-chelios´´de alt neam ,ca atunci se cheama ca sunteti materialiste, lucru pe care eu il neg cu seriozitate si patos!
(trimitere subtila la un alt subiect..nu stiu ce-mi veni dom´le)




Scuze pentru off topic...




cu guestus!

sa piloteze avionul!



Fereasca Sfintu'! Asta ne duce la Geriatrie! N-ati vazut poza lui din album? Mai bine vi-l dau pe consort, daca nu aveti rau de rasturnari sau l'uping-uri

psichoMom bine ai venit la bord!

LadyJ



****************************************************************


In fiecare zi alaturi de Emma!

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">O inimioara are nevoie de voi! / Blogul cu ingerasi
Cu terapie MIHAITA POATE FI UN COPIL NORMAL-AJUTATI-L!!!


www.dropshots.com/popescu71#albums/verde/2008-12-14/05:27:48" target="_blank">Curiosilor

excesul de pufuleti, bomboane si IGIENIZARE dauneaza grav sanatatii (LadyJ)



misho, stiam io ca nu-ti abandonezi copii, in vreme de nevoi!
mai bine cu consortul tau, aranjam sa nu faca viraje bruste!




*************************
Vocea mamei, ciripitul pasarelelor, sunetul dulce al ploii de vara...PENTRU SONIA!


MIHAITA ESTE UN COPIL NORMAL! CU AJUTORUL MEU, AL TAU SI AL TAU SI AL TAU
************************



Mergi la inceput