Mancati la servici?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dalia05 spune:

Automatele din Poli sa traiasca!!!! Si Bake Rolls-ul, desi exista si mici magazine cu sandvisuri si chiar un restaurant cu mancare calda.

Pe automatul de cafea, la cafea, ciocolata, ceai au mai adaugat studentii cu marker-ul .... tuica, vodka, cognac.

Nu am comandat niciodata mancare prin telefon sau pe net, numai haine. Dar programul meu e un pic boem, orele de masa nu sunt fixe, daca as avea un program fix la job probabil ca as manca la restaurant.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

da, mananc la servici si eu, dar sandwichuri puse de-acasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui XIO

Si eu manancla spital daca stau toata noaptea, dar asta numai la pranz...



Tu cred ca tii vreo cura de slabire...

==================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cait spune:

si eu mananc ca si alti colegi de-ai mei care isi aduc de acasa inclusiv sefa si nu rade nimeni de nimeni.Cand lucram in tara la fel ne aduceam de acasa mai ales ca nu aveam pauza de masa.
La restaurant ne ducem din cand in cand dar sunt niste preturi aici unde lucram de te ia durerea de cap deci preferam mancarea de acasa.

Cait
Home is where heart is...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

Imi aduc mancare de acasa.. am tot timpul "stoc" de iaurturi in frigider, o punga de cereale in dulap... si imi aduc si mancare gatita (avem la servici cuptor cu microunde sa o incalzim) si fructe.
Majoritatea colegilor procedeaza la fel.
Sant cantine in zona... dar scumpe.. si nici nu stii cum a fost gatita mancarea. Asa ca mai sigur e sa-mi aduc de acasa.

Ingrid si Cristi 5 ani si 10 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

Hm...nu sunt fan mancat in oras sau comandat mancare de pe undeva, insa de aici pana la a crede ce se povesteste acolo e cale lunga. Parca e un citat dintr-un vechi roman...Nu pot sa cred ca mai exista asa ceva in Bucuresti...nu chiar in halul asta, totusi... Su autoarea in loc sa scrie pe blog putea alerta foarte usor OPC, politia, orice ... Insa eu nu cred, ori e firma concurenta, ori ii place sa compuna .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui anda141
Nu pot sa cred ca mai exista asa ceva in Bucuresti...nu chiar in halul asta


Care este motivul pentru care nu crezi ca ar putea exista asa ceva in Bucuresti?


poze multe cu noiAna a implinit un an 20062007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Nu am citit nimic din urma, dar da, la noi se mananca la serviciu, mancare adusa de acasa, mancare comandata, mancare cumparata din alimentara..orice, avem sala de mese, avem frigider, avem cuptor cu microunde si, bineinteles, pauza de masa! N-as rezista fara mancare gatita atatea ore, e clar!

Lora, mami de Iustina

(Niciodata sa nu spui niciodata!)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Cred ca asa ceva exista peste tot in lume, nu numai in Bucuresti sau la noi in tara...in orice loc. Bine, poate o fi cu predilectie in Romania, pentru ca aici cei de la OPC nu-si prea fac treaba, dar asta e alta poveste...
Eu sunt genul care mananca orice, nu mi-a fost rau de la mancare niciodata, dar, normal, daca as vedea ca e gatita in conditii mizere n-as mai comanda de acolo... Era acum cativa ani si in Piatra o pizzerie, coincidenta ca tot asa se chema, chiar in centrul orasului, la mare cautare, pizza pe vatra etc.etc....am intrat o singura data si am iesit val-vartej...nu am inteles niciodata cum de mergea lumea sa manance acolo...mesele erau slinoase, au aparut doi chelneri si un bucatar cu haine de un alb indoielnic, patate de sosuri..puteai citi pe ele ce mancaruri aveau, nu era nevoie sa mai ceri meniul, iar bucatarul avea un par luuung...si nespalaaaat...mi s-a intors, sincer..de atunci n-am mai intrat acolo, dar intre timp s-a si desfiintat pizzeria aia, din fericire...
Si la noi nimeni nu e luat in ras daca isi aduce mancare de acasa, din fericire colegii gasesc alte subiecte de "luat la misto".

Lora, mami de Iustina

(Niciodata sa nu spui niciodata!)


Mergi la inceput