AZI e verdictul cu Ucraina - la Haga

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DidiAlex spune:

Citat:


Noi avem dreptate 80%, ei 20%.



Apropo de asta....mi-am amintit de regula 80-20: 80% din efecte au la baza 20% din cauze.

80% din succesul Romaniei la Haga se datoreaza celor 20% din diplomatie care au muncit pentru asta.


Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Acum ca m-am mai calmat, dar cucoana aia e chiar imposibila
Eu stiu care e procedura dar lumea confunda EXPLOATAREA cu EXPLORAREA , si pe DC nu-i bai dar la TV mi se pare o maxima lipsa de minim profesionalism. Pana o sa EXPLOATEZE cineva ceva pe zacamintele alea adica sa faca bani si statul sa ia redevente cum scrie la Legea petrolului, acel cineva trebuie sa faca EXPLORARE adica sa vada cam ce e acolo, cat de usor e sa scoti, face banul sau nu face si sa arunce cu zeci de milioane de euro numai sa stie cum sta.
Dar e asa fain sa te dai patriot la TV

Si apropo sper ca ati remarcat ca e un succes personal a D-lui Adrian Nastase acest verdict favorabil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Marina
Si apropo sper ca ati remarcat ca e un succes personal a D-lui Adrian Nastase acest verdict favorabil



Ooo, daaaa...Evident...Care acum bazaie ca o musca la Boc ca intarzie sa-i dea d-lui Aurescu un post de Secretar de Stat...

poze multe cu noiAna a implinit un an 20062007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Eu am pierdut faza, dar cam care ar fi meritul lui Nastase?

==================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DidiAlex spune:

Citat:
citat din mesajul lui Yaia

Eu am pierdut faza, dar cam care ar fi meritul lui Nastase?

==================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze


Uite aici detalii.

Eu chiar cred ca a avut un merit. Decizia ca prim ministru de a chema un alt stat in instanta pentru impartirea de teritorii nu-i de ici de colo

PS: Sunt anti-psd .


Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Daca la mine te referi Marina,ca nu stiu diferenta intre EXPLORARE si EXPLOATARE,stai linistita ca stiuAm crezeut ca se subintelege ca mai intai tre' sa exploreze sa vada cat e si ce e,si apoi sa exploateze,daca s-o putea!
Asa cum spunem si intr-un post anterior"Am castigat recunoasterea ca avem dreptate si acum putem sa ne apucam de masurat,explorat si eventual exploatat!"

Pana una alta,nu-i asa,nimic din ce facem nu e bine,nu e de laudat!Cred ca noi suntem primii care ne dam cu bata la picioare,ce asteptari sa mai avem de la ceilalti!
o zi absolut superba sa aveti!

"La vita e bella"
De mancare
Dulciuri
Din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

nu la tine m-am referit ci la toata presa scrisa si nescrisa si la pitpalacii datatori de parere la TV.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Apropo,ce-au facut astia ma???Au dat drepturi de explorare inainte sa decida curtea ce si cat ne revine???Ma astia sunt nebuni?Ca,de nesimtiti cu siguranta sunt!Cum naiba sa acorzi cuiva un drept pe ceva ce nu ai acte?Si firmulita aia amarata,care are angajati 0,profit 0 a primit contractul?
Asa cevaaaaaa

"La vita e bella"
De mancare
Dulciuri
Din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eliza5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui valentinag

Apropo,ce-au facut astia ma???Au dat drepturi de explorare inainte sa decida curtea ce si cat ne revine???Ma astia sunt nebuni?Ca,de nesimtiti cu siguranta sunt!Cum naiba sa acorzi cuiva un drept pe ceva ce nu ai acte?Si firmulita aia amarata,care are angajati 0,profit 0 a primit contractul?
Asa cevaaaaaa

"La vita e bella"
De mancare
Dulciuri
Din gradina mea


E o fumigena.. Care cu tristete observ ca functioneaza foarte bine la opinia publica.
Camera Deputatilor si-a marit pe sest bugetul cu 20% fata de anul trecut. Din Guvern au demisionat deja 3 ministri. Justitia are probleme enorme (vezi cazul de la Brasov). Toate astea au o influenta foarte negativa asupra imaginii lui Basescu - artizanul prezentului Guvern. In aceste conditii era absolut necesar ca interesul opiniei publice sa fie directionat, deviat, in alta parte. Cine e mai potrivit pentru asta decat eternul dusman al poporului Patriciu? Pe mine ma amuza cu cat patos s-a tot vorbit despre concesionarea catre Sterling cand de fapt principalul beneficiar este OMV-Petrom. Dar na, ei nu sunt "oligarhi", catre ei nu prea poti sa directionezi ura proletara.
http://economie.hotnews.ro/stiri-energie-5390411-harta-detaliata-marilor-castigatori-dupa-haga-marele-pot-merge-omv-restul-sterling-resources-alte-suprafete-raman-impartit.htm



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Eliza,stai putin,fa-ma sa inteleg!OMV,cand a semnat contractul si are drept de exploatare a tuturor resurselor de subsol ale Romaniei,are pe ce era atunci al Romaniei nu?Adica,daca maine noi primim un nou teritoriu,Basarabia sa zicem,OMV are drept automat si asupra resurselor acesteia in baza acelui contract?
Si din harta aia care o da hotniuz,partea care am dobandit-o recent nu pare cocesionata,sau nu vad eu bine?

"La vita e bella"
De mancare
Dulciuri
Din gradina mea

Mergi la inceput