Sunt romancele materialiste ?

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iulia_b spune:

Era sa zic eu de unde am primit-o dar nu vreau sa ma mai iau de nimeni.
Pen' cine n-a inteles...era o ironie, un pamflet sau cum vreti sa-i spuneti Ca adica lumea pleaca in afara pentru civilizatie, viitor pentru copii, salvat balene numai noi visam aici la palate si ne imbracam cu toale de firma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriella1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui andacos

Citat:
citat din mesajul lui gabriella1

daca io las barbatu' si fug cu J.Iglessias in lume ,se numeste ca-s materialista?


Gabriela

"Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele.





Daca fugi cu tat-su`,da!Cu tinerelu`esti...altfel ca tzi-ai lasat barbatu`!

Dana


cu al batranu' si copt fug.Chiar daca cineva imi spunea ca nu-i bun, ca tre' sa-i tina dramba cu doo dejte.
Moama, poate iau avertisment !

Gabriela

"Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabriella1

Citat:
citat din mesajul lui andacos

Citat:
citat din mesajul lui gabriella1

daca io las barbatu' si fug cu J.Iglessias in lume ,se numeste ca-s materialista?


Gabriela

"Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele.





Daca fugi cu tat-su`,da!Cu tinerelu`esti...altfel ca tzi-ai lasat barbatu`!

Dana


cu al batranu' si copt fug.Chiar daca cineva imi spunea ca nu-i bun, ca tre' sa-i tina dramba cu doo dejte.
Moama, poate iau avertisment !

Gabriela

"Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele.



Atunci esti materialista!

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kokiy spune:

Cam asa se comporta o doamna materialista ,asezata la casa lui
http://www.youtube.com/watch?v=RSh3chyTxm4&eurl=http

sa nu mai vorbim de puterea hipnotica a metalelor

****************************
Si Mihaita,are nevoie de voi!

Alaturi de Sonia!
****************************

Iulia, mami de Claudia (12.12.01) si Razvan (08.06.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns voljena spune:

io-s mai tare ca alea 3 prietene - am fost maritata de 3 ori si toti au fost straini de romania (3 natii diferite) ... desi cred ca pierd puncte ca nu fu nici unul japonez/italian... sa ma duc la psiho-pupu sa intreb daca am probleme de materialism?

baga si la mine niste floricele...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Citat:
citat din mesajul lui iulia_b


Pen' cine n-a inteles...era o ironie, un pamflet sau cum vreti sa-i spuneti Ca adica lumea pleaca in afara pentru civilizatie, viitor pentru copii, salvat balene numai noi visam aici la palate si ne imbracam cu toale de firma.


Aaaaa....deci si chestia aia cu tiganii era tot un pamflet! Moama, da cat umor, sa ma imprastii de ras nu alta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriella1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui muffin

Multumesc pentru interes. Acuma stiu ca o sa ma bateti (verbal) cu teorii despre globalizare si esenta speciei umane. Acuma stiu ca o sa imi dati exemple despre japonezi frumusi, italieni virili si turci politicosi. Dar doamnelor, aici dezbatem despre un subiect pe care mi-l asum ca fiind sensibil. Stiu ca iese cu bataie de posete.

Da normal ca Natasa ar prefera unul care nu pute si se spala pe dinti (imi pare rau pentru tine ca asa ti-a fost soarta) - insa nu despre asta vorbim aici. Vorbim despre materialism - despre folosul pur al sentimentelor in scopuri mercantile.

Insa, haideti doamnelor... e loc si de un pic de sinceritate. Atat de multa tencuiala aveti pe suflet incat stiu ca o sa mi se raspunda pana la urma cu citate din Proust, Noica si Gore. Dar...chiar nu e asa? Chiar nu sunt romancele un pic mai mult materialiste decat altele? Macar asa intr-un exercitiu de logica...fiti sincere.
multam fain'




Muffin,daca tu mi spui mie ca te-ai maritat c-un tractorist ,plin de motorina si putind a samahoanca si ca din agoniseala ti-ai luat un amarat de PC si-ai facut eforturi imense sa-ti repari acoperisu' spart la ultima ploaie, parol ca nu mai cred niciodata ca romancele noastre se casatoresc cu straini ptr ca sunt materialiste.Jur !

Gabriela

"Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabriella1

Sunteti invidioase si rele pe cele 3 prietene ale muffin.
S-au casatorit separat sau in grup? Is ca secta?

Gabriela

"Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele.




io cre'ca sunt surori si au luat trei frati, arabi sau turci.





*************************
Vocea mamei, ciripitul pasarelelor, sunetul dulce al ploii de vara...PENTRU SONIA!


MIHAITA ESTE UN COPIL NORMAL! CU AJUTORUL MEU, AL TAU SI AL TAU SI AL TAU
***************************

Karinna

"Cel mai mare semn al nobletii este stapanirea de sine; ea confera mai multa demnitate unui rege decat propria-i coroana!"



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AB spune:

Citat:
citat din mesajul lui iulia_b
numai noi visam aici la palate si ne imbracam cu toale de firma.


Pai da astea materialiste stau in Caraibe si dezbracate
si nu salveaza balenele ci inoata cu delfinii ca sa se destreseze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriella1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui kariguld

Citat:
citat din mesajul lui gabriella1

Sunteti invidioase si rele pe cele 3 prietene ale muffin.
S-au casatorit separat sau in grup? Is ca secta?

Gabriela

"Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele.




io cre'ca sunt surori si au luat trei frati, arabi sau turci.





*************************
Vocea mamei, ciripitul pasarelelor, sunetul dulce al ploii de vara...PENTRU SONIA!


MIHAITA ESTE UN COPIL NORMAL! CU AJUTORUL MEU, AL TAU SI AL TAU SI AL TAU
***************************

Karinna

"Cel mai mare semn al nobletii este stapanirea de sine; ea confera mai multa demnitate unui rege decat propria-i coroana!"






da' 3 ptr 1 ca la oferta ,nu merge?


Gabriela

"Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele.

Mergi la inceput