Sunt romancele materialiste ?

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mariamunteanu spune:

Citat:
citat din mesajul lui denizel

Citat:
citat din mesajul lui mariamunteanu


Cum sa fie un Bond ? Charmant, desigur.



Asadar, iei de bun ceea ce ti se impune?



Il iau de buna voie . Care bun ? E foarte bun si curajos, manca-l-ar mama ! Cum se bate el cu dusmanii de nu i se sifoneaza dnga la pantaloni .

Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelyna spune:

Eu cand l-am cunoscut pe sotul meu eram in ultimul an intr-un camin studentesc in Bucuresti.El mai plinut si mai in varsta,cu apartamentul pus la punct.Stii ce m-am gandit atunci???eu chiar il iubesc .
Eu nu cred ca sunt materialista dar imi place sa traiesc bine .

adelina si piticii
Vacanta 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lara_c spune:

Citat:
citat din mesajul lui muffin

Filozofand pe seama dramei sentimentale www.dailymail.co.uk/femail/article-1133035/I-completely-love--heart-broken-Lembit-Opik-tells-romance-Cheeky-girl.html" target="_blank">pe care a publicat-o dl Lembit, si combinand aceste concluzii cu sentimentul de ne-inteles pe care ti-o da imaginea atator italieni burtosi si urati care se combina cel putin inestetic cu fete frumoase romance...ma intreb public, daca romancele sunt materialiste.
Am cel putin 3 prietene frumose foc care s-au casatorit cu cetateni straini. Ei, mult sub linia banalitatii...
Ce anume le-o fi atras?
Ce anume le atrage pe frumoasele romance care se marita (sau combina)cu japonezi urati, misogini si cu mintea patratoasa?
Intrebarile de mai sus sunt retorice.
Intrebarea de baza este: sunt romancele materiliste?

Haideti la o discutie eleganta. Daca ne batem cu posetele, sa fie totusi o bataie eleganta si cu stil.
PS: Ionica, nu e nevoie sa combati.



Scuze dar o discutie eleganta nu incepe cu epitete de genul: 'japonezi urati' misogini' 'minte patratoasa' burtosi' etc.
Cat despre relatiile cu cetateni straini, de ce pleci tu de la ideea ca toti sunt better off ??
Chiar nu crezi ca mai exista oameni (femei) cu standard de viata ok in Ro??
Eu una, nu aveam de ce ma plange in Ro, iar cu sotul meu am fost colegi de serviciu.Daca, asa cum spunea si Adelyna 'imi place sa traiesc bine' nu inseamna ca sunt si materialista.

Lara
Erinn's mummy
[url=''http://picasaweb.google.com/LovelyLaraUK/Wedding?feat=directlink'']Wedding[/url]
[url=''http://picasaweb.google.com/LovelyLaraUK/ErinnKendall?feat=directlink'']Erinn Kendall[/url]

www.onetruemedia.com/shared?p=7a28966e1c7a95b174b0df&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">My stars

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muffin spune:

La cat de multa patima si emotie a starnit intrebarea mea, imi ofer premiul consolativ de a trage singura niste concluzii. Pentru mine :))
Trebuie sa recunosc insa ca ma asteptam la niste reactii ceva mai calme si poate o idee mai inteligente de la unele participante la discutie. Vazand pe ce panta o ia discutia, am realizat brusc ca nici macar nu ati inteles intrebarea. Va iert deci rautatile spuse la adresa mea, fara macar sa cunoasteti nimic despre mine. Scuze japonezelor care s-au simtit lezate.

Multam fain deci pentru ca ati incercat sa va dati cu parerea. Daca banii sunt pretul fericirii, nu e nici o problema. Inteleg ca si fericirea e o notiune abstracta si relativa. Depinde din ce unghi o provesti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Parerea mea e sa iti faci talk show, se vede ca esti foarte adanca in gandire si lumea shoubizului(si lumea in general) are nevoie de oameni ca tine.

Eu nu stiu de ce te miri ca subiectul asta s-a transformat in rahat, doar a fost inceput cu c.u.r.u.l(cuvant folosit cu intentie).

PS.Tu esti cea care le ierti pe cele ce ti-au raspuns?? Asta trebuie sa fie maxima subiectului!

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)
A ticket to hell has never been funnier

"If God is willing to destroy evil but not able to do so, then he is not omnipotent/all-powerful.
If he is able to destroy evil but not willing to do so, then he is malevolent.
If he is both able and willing, then whence cometh evil?
If he is neither able nor willing, then why call him God?" - Epicurious

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muffin spune:

Panter - talk show sau revista sau ziar ... cine stie.
Oricum merita scris despre isteria provocata de o intrebare ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beshter spune:

Citat:
citat din mesajul lui muffin

La cat de multa patima si emotie a starnit intrebarea mea, imi ofer premiul consolativ de a trage singura niste concluzii. Pentru mine :))
Trebuie sa recunosc insa ca ma asteptam la niste reactii ceva mai calme si poate o idee mai inteligente de la unele participante la discutie. Vazand pe ce panta o ia discutia, am realizat brusc ca nici macar nu ati inteles intrebarea. Va iert deci rautatile spuse la adresa mea, fara macar sa cunoasteti nimic despre mine. Scuze japonezelor care s-au simtit lezate.

Multam fain deci pentru ca ati incercat sa va dati cu parerea. Daca banii sunt pretul fericirii, nu e nici o problema. Inteleg ca si fericirea e o notiune abstracta si relativa. Depinde din ce unghi o provesti.


Observatia nr.1: Io as zice sa nu te mai flatezi atata.
Observatia nr.2: Sarcasmul ratat e patetic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Citat:
citat din mesajul lui muffin

Panter - talk show sau revista sau ziar ... cine stie.
Oricum merita scris despre isteria provocata de o intrebare ...


Eu as scrie mai degraba despre isteria la care ajung unii cand vorba aia, primesc o vedere din bora-bora
E mult mai palpitant de urmarit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionica spune:

" imi ofer premiul consolativ "

Un dus si o cina cu prietenele tale ,stii tu alea 3 ,te pot consola drept premiu.

"Trebuie sa recunosc insa ca ma asteptam la niste reactii ceva mai calme si poate o idee mai inteligente "

Daca nici tu nu ai dat dovada de inteligenta atunci cine sa dea doamna superioara.

"am realizat brusc ca nici macar nu ati inteles intrebarea".
Pai mai formuleaz-o inca o data pentru astia prosti.

"fara macar sa cunoasteti nimic despre mine."
Nu stiu in cata masura intereseaza cine este in spatele ecranului, important este cum se expune.

"Inteleg ca si fericirea e o notiune abstracta si relativa. Depinde din ce unghi o provesti."

Eu fericirea o "provesc"din unghiul cot si brat, incerca si tu ,n-o sa-ti para rau.


Sophia 2ani 06.09.06
+31
http://community.webshots.com/photo/2379816330104564034uhnTsy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionica spune:

Pantero,
Mi-am luat cucuruz de data asta.

Nici de talk-show nu-i buna,e prea aroganta doamna Muffi

Sophia 2ani 06.09.06
+31
http://community.webshots.com/photo/2379816330104564034uhnTsy

Mergi la inceput