Sunt romancele materialiste ?

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

Citat:
citat din mesajul lui ionica

Maria ,sotul meu seamana foarte tare cu actorul Lam Neeason ,de fiecare data cand iesim gagicile ii cer autografe.

Deci o noua tema:

Cu cine seamana sotul vostru?



maria o sa spuna ca seamana cu Bud Spencer

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionica spune:


Guestus,

Tu cu cine semeni?
si cat cantaresti in cash? asta asa ca sa stiu si eu cu cine stau de vorba?

Citat:
citat din mesajul lui Guestus

Voi nu intelegeti nimic. Unghiile si parul nu ramin nene pe loc...unghiile cresc cu mm/sec...acum le ai okay taiate si frezate.. peste 1 luna dupa ce el a plecat ramii cu ele ca vai de lume.
daca aveti un abonament pe viata dat cadou de domnul la un salon mai inteleg ceva .
Ultima incercare...puteti sa arati ceva valabil...si yo am zis ca vreau sa vad 1 cont pe numele vostru de 300 000..sa zicem...cash. da cash nu alte prostii.
O firma cind te da afara iti plateste pe 1-2 ani salariul in avans...e....asta vreau sa vad si yo la voi ca aveti asa ceva


Sophia 2ani 06.09.06
+31
http://community.webshots.com/photo/2379816330104564034uhnTsy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariamunteanu spune:

Citat:
citat din mesajul lui denizel

Apropo de barbati imperfecti , voua cum vi se pare www.mi6.co.uk/sections/articles/images/daniel_craig_4.jpg" target="_blank">noul Bond?


Cum sa fie un Bond ? Charmant, desigur. Dar deja nu mai e nou.

Daca aceeasi fizionomie ar fi conectata la o burta revarsata, imbracata neingrijit, purtator de pantofi scalciati noroiosi sau slapi, scuipand seminte si duhnind a bautura... si daca ai mai sti ca individul isi bate nevasta si copiii, ca atatia altii, nu ti s-ar mai parea doar "imperfect".

Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariamunteanu spune:

Citat:
citat din mesajul lui Guestus

Citat:
citat din mesajul lui ionica

Maria ,sotul meu seamana foarte tare cu actorul Lam Neeason ,de fiecare data cand iesim gagicile ii cer autografe.

Deci o noua tema:

Cu cine seamana sotul vostru?



maria o sa spuna ca seamana cu Bud Spencer


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariamunteanu spune:

Citat:
citat din mesajul lui ionica

Maria ,sotul meu seamana foarte tare cu actorul Lam Neeason ,de fiecare data cand iesim gagicile ii cer autografe.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

De un japonez adevarat ce spui munteanu?

http://www.japantravel.co.uk/ask/wp-content/uploads/2008/02/sumo-kid.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns White Pisana spune:

Citat:
citat din mesajul lui muffin

combinand aceste concluzii cu sentimentul de ne-inteles pe care ti-o da imaginea atator italieni burtosi si urati care se combina cel putin inestetic cu fete frumoase romance...ma intreb public, daca romancele sunt materialiste.
Am cel putin 3 prietene frumose foc care s-au casatorit cu cetateni straini. Ei, mult sub linia banalitatii...
Ce anume le-o fi atras?

Ce anume le atrage pe frumoasele romance care se marita (sau combina)cu japonezi urati, misogini si cu mintea patratoasa?



Lasand la o parte teoriile profunde conform carora singurul lucru care te poate atrage la o persoana de sex opus este frumusetea fizica si ca toate romancele maritate cu straini au facut-o pentru bani (exprimata ulterior), eu observ urmatoarele:
1. Indignarea e declansata de faptul ca fete frumoase se casatoresc cu barbati straini banali, in cel mai bun caz.
2. Asadar daca o persoana ca mine, care nu rupe gura targului cu frumusetea-i nemaivazuta, s-ar casatori cu un burtos, mic si "sub limita banalitatii", n-ar mai comenta nimeni nimic. Adica s-ar spune "Saraca! Bine ca a luat-o si pe ea cineva, tu nu vezi cum arata?"
Avantaj: romancele care nu sunt atat de frumoase!

Lasand gluma la o parte, Muffin, eu am cunoscut destui frumosi care nu ezitau sa urle si sa isi injure partenera sau sa ii dea cu gratie cate un branci cand le sarea tandara! Sau frumosi cu care nu puteai discuta altceva decat programul ultimului campionat de fotbal...

Uite, vezi? cateva indicii pentru un raspuns la intrebarea ta, ce le-a atras pe prietenele tale spre niste barbati "banali".

PS: Mi-ati facut o pofta cu popcornul!!!...am iesit in pauza de pranz sa caut la cooperativa dar nu aveeeeauuuuuu!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionica spune:

Hai ca i-am stricat sobiectu lui Muffin.
Poate schimba titlu si ne intreaba pe noi astea maritate cu straineti cum arata si un barbat perfect,fie el in pat,pe strada....sa nu vorbim de bani nu de alta dar vine Don Guestos si va cere poze cu numarul de cont .

Sophia 2ani 06.09.06
+31
http://community.webshots.com/photo/2379816330104564034uhnTsy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariamunteanu spune:

Citat:
citat din mesajul lui Guestus

De un japonez adevarat ce spui munteanu?

http://www.japantravel.co.uk/ask/wp-content/uploads/2008/02/sumo-kid.jpg


Imi place, se vede ca nu-i misogin .

Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Citat:
citat din mesajul lui mariamunteanu


Cum sa fie un Bond ? Charmant, desigur.



Asadar, iei de bun ceea ce ti se impune? Poate fi daunator, sa stii :)).


Citat:
Daca aceeasi fizionomie ar fi conectata la o burta revarsata, imbracata neingrijit, purtator de pantofi scalciati noroiosi sau slapi, scuipand seminte si duhnind a bautura... si daca ai mai sti ca individul isi bate nevasta si copiii, ca atatia altii, nu ti s-ar mai parea doar "imperfect".



ahaa...inteleg...






Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !


Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitză" :-)) - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput