Despre nunta..sfaturi, va rog

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tilis spune:

Madi, asa am zis si eu initial, dar o invitatie haioasa (cu desene, super marfa) era intre 60.000 si 100.000 lei chiar depasea suta. Noi am ales o invitatie simpla de culoare crem cu o inimioara si sa stii ca da fff bine. Toti prietenii ne-au laudat invitatiile si au zis ca sunt cele mai frumoase si ca forma si ca, continut.
Dar iti spun ca o invitatie haioasa este fff scumpa. Noi am dat pe ale noastre 22.000 lei/buc cu tot cu scris.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

Si noi ochisem niste modele de invitatii care costau 60-70000 lei.Cand am facut calculul....ne-a trecut imediat si am comandat unele care au costat 30000 bucata.Sunt frumoase.
Mai dragelor,eu mai am o nedumerire.Azi ma duc sa comand tortul.Tipa de la cofetarie mi-a zis acum o luna cand m-am dus sa ma interesez ca mi-l da neaparat gata montat pe suportul ala.Pai bine,si eu cum il transport pana la restaurant?N-ar fi mai normal sa-mi dea cele 3-4 etaje separat si suportul separat?Ca doar se poate monta si la restaurant.Voi ce ziceti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

buna fetele! iaca m-am intors si eu de pe drumuri si cum am facut ochi am intrat pe DC. vad ca va pregatiti de zor:). am vazut ca vorbiti de dj. noi am gasit unul (la recomadarea cuiva) care cred ca va fi destul de bun. canta si din voce, are aparatura profesionala si aparat de fum, dar parca v-am mai zis...totul face 110$si fara manele:) invitatii am cautat si noi, dar nu ne-au placut cele clasice si am vrut ceva haios, asa ca am gasit unele cu 2 pui intr-o barca si deasupra lor scrie "mereu impreuna".textul l-am scris noi pe o hartie galben pai pe care am franjurat-o pe margini. am dat cateva din ele si au avut mare succes.
am gasit si cameraman, cu care sper sa batem azi palma.costa 150 $.
mi-am luat manusi...sunt foarte frumoase, dar le-am gasit tocmai in botosani. tot de acolo ne-am luat si baloane albe si albastre metalizate .(sa vedem cine le umple...) stiti pe cineva cu o butelie pt umflat baloane?

ariel
http://community.webshots.com/user/alinapaveliuc
http://community.webshots.com/user/alinapaveliuc1
http://community.webshots.com/user/alinapaveliuc2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

Tilis,din pacate tipa o tine pe a ei,ca tortul mi-l da gata montat.Am mai intrebat 2 colege care au facut nunta anul trecut si au comandat tortul la alte cofetarii.Ei bine,l-au luat gata montat.
Am aranjat si noi cu un cameraman care ne cere 150 euro.E OK,ca primul cu care vorbisem se aruncase la 250.
Azi luam vinul din Carrefour.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tilis spune:

Fetelor, am vorbit de analizele ptr. cununia civila si costa cu tot cu spaga 1.500.000lei/pers. Asa ca fetelor pregatiti-va buzunarele!!!
In rest, nimic nou sub soare la mine, doar o sa ma duc cred ca la sfarsitul saptamanii viitoare sa-mi iau rochiile.
Va pup!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madi spune:

Si eu am fost sa arunc un ochi dupa invitatii si verighete...Invitatii am vazut frumoasa, dar scumpe, pentru cit ne permitem noi...verighete, inca nu am gasit ce vrem noi.

Tilis, sa inteleg ca tu iti faci si rochia pentru cununia civila la croitor?! Daca da, cum, ce model?
Madi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tilis spune:

Madi, este un model pe care l-am vazut intr-o revista Viva purtat de o actrita. Este fff simplu, pe gat si pana deasupra genunchilor. Nu ma prea pricep sa explic. O sa postez niste poze dupa nunta.
Va pup si spor la pregatiri si cumparaturi!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

Am sunat la Medicover.Analizele pt cununie costa aproape 1 milion de persoana si dureaza 4 zile.Evident nu e nevoie de spaga.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tilis spune:

Am dat 1.000.000 lei pe analize cu tot cu spaga. Dadeam mai putin, dar la Starea civila a Sect 2 cer sa vada analizele HIV si sifilis si ne-au costat 400.000lei si spaga tipei 600.000lei. Eu zic ca am scapat ieftin. Maine ne ducem sa le ridicam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ubi spune:

Melodie pentru tort: 1492 de Vanghelis (foarte emotionanta si da bine la moment).
Fetelor, fetelor invatati rapid pasul de vals si cel de tangou ca si asta da bine la nuntasi (mai ales cei in varsta).
Casa de piatra si mult calm in ziua nuntii,
Cristina

Mergi la inceput