Despre nunta..sfaturi, va rog

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tilis spune:

Victoria, tu ce cadao ai luat la nasi?
Chestia cu muzica este subiectiva. eu am zis max. 5 manele, ca sa multumesc o parte din asistenta.
Va pup!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

Pt nasi am luat o icoana de argint.Sper sa le placa.Voi ce le-ati luat?
Si noi i-am zis DJ-ului "fara manele",dar sa aiba totusi ascunse cateva daca se va trezi cineva ca vrea neaparat.Eu sper ca nu va fi cazul,am invitat genul de oameni care nu asculta manele.
Fetele,mai am o intrebare : ce analize trebuie facute pt cununie si mai ales unde le facem?Eu am auzit ca te poti duce la o policlinica (dar nu stiu care),dai o spaga si a doua zi iti da hartia.Trebuie totusi facut testul sida.Voi cum ati procedat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria spune:

Eu i-am interzis DJ-ului sa puna manele&co., i-am spus chiar sa nu aiba la el, just in case.... ca e nunta mea, ascult ce-mi place, cui nu-i place sa fie sanatos, destul ascult porcarii pe la alte nunti.

La nasi le-am luat cadou ceva pt. casa, un serviciu de nu mai stiu ce, de pe la Sarra Blu, si am vazut mai apoi ca il folosesc si le e util

V.

veni, vidi, Victorie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tilis spune:

Noi vrem sa le luam nasilor un robot de bucatarie sau un cuptor cu microunde.
In legatura cu analizele si eu am auzit ca dai spaga si primesti hartia, mai putin testul hiv. Noi o sa incercam la Spitalul Sf Pantelimon si trebuie facute aproape de nunta ca au valabilitate 2 saptamani (asa am auzit). Cand aflu mai multe va spun.
Pupici!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

Cum e cu melodiile alea consacrate pt taierea tortului?Ceva exemple aveti?
Si eu stiu ca nunta se deschide cu valsul miresei,da' ce te faci ca si eu si el suntem varza la capitolul asta.Nu s-ar putea sa incepem cu altceva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tilis spune:

Eu am vorbit cu cu tipa care pune muzica sa dureze fff putin valsul sa nu ne facem de cacao prea mult timp. Noi suntem varza cu carne la capitolul vals .
Jasmine eu zic ca melodiile de la taiatul tortului... le are dj care stie ce se pune cand se pune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria spune:

DJ-ul mi-a cerut 200, si eu i-am dat la sfarsit 250, ca am fost f. multumita. melodia " de tort" a avut-o el, si, dupa cum v-am spus, " valsul" de deschidere la noi a fost o balada Scorpions, pe care am dansat-o f. lent pt. ca ne-am sarutat tot timpul, spre disperarea nuntasilor
Verighetele recomand Cellini, sunt mai scumpe dar bune.
La video ne-am pacalit, ca ne-a promis un prieten ca filmeaza el tot, si la sala s-a pus pe mancat&dansat (v-am spus ca am avut muzica buna) si nu a mai filmat deloc... asa ca luati un profi...


Eu va pup si va tin pumnii, ne auzim peste 2 saptamani ca plec in concediu,

V.

veni, vidi, Victorie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

Noua ne-a cerut cineva pt video 250 euro ceea ce mi se pare exagerat.Ieri am mai gasit pe cineva care cere 150euro.Asa mai merge!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madi spune:

Fetelor...mai am si eu o intrebare legata de invitatiile de nunta. Eu as vrea ceva mai haios, amuzant, mai deosebit, adica nu ceva clasic Daca ati vazut pe undeva pe unde v-ati dus voi, va rog spuneti-mi si mie unde as putea gasi asa ceva, va rog!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tilis spune:

Gasesti la centrele unde se vand invitatii tot felul de chestii. Noi, de exemplu am scris:
Noi ne casatorim!
Alexandru & Catalina
Daca nu va vine sa credeti, daca vreti sa va bucurati si sa va emotionati alaturi de noi, atunci va invitam pe rand la:
Cununia civila de la Starea Civila sect.. ora...
Cununia religioasa de la Biserica... la ora ...
Cununia gastronomica, bahica si muzicala la... ora...
Au fost primii care ne-au crezut
Cutarica..., nasii
si
Cutarica..., parintii
Va rugam sa ne confirmati blah, blah...
Noua ni s-a parut super misto.

Mergi la inceput