Despre nunta..sfaturi, va rog

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

mysweetest, multumesc pt urari si iti doresc si eu tot binele. eu nu cred ca e musai sa faci ceva ca asa zice lumea. de exemplu eu mi-am facut rochia bleu, cui nu-i place sa nu se uite:).la o astfel de rochie am visat din copilarie si mi-am implinit visul.
m-am gandit ca florile de pus in piept sa le fac din flori naturale (o tufanica mica, alba,floarea miresii cu un snurulet de satin), iar cosuletul l-am facut singura. nu stiu ce timp liber voi mai avea pt ca de azi am inceput serviciul si adio timp liber.ce-mi ramane rezerv pt alexutza:)
acum imi bat capul cu tortul...nu stiu ce aroma sa aiba. il vreau diplomat, cu fructe, iar crema de diplomat sa aiba aroma de....nu m-am hotarat.
la fel, nu m-am hotarat la coafura...ma gandeam la un coc tip panthene...insa sunt tunsa in trepte si nu stiu ce iese.
am vb cu cameramanul, ne costa 150$, iar in final imi da cd.
voi cum stati?
tillis, ai plecat deja in luna de miere?:)


ariel
http://community.webshots.com/user/alinapaveliuc
http://community.webshots.com/user/alinapaveliuc1
http://community.webshots.com/user/alinapaveliuc2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smmiha spune:


Salut tuturor!
Eu sunt noua, dar ma bucur ca v-am gasit, cu atat mai mult cu cat si eu am nunta anul acesta pe 9 noiembrie.Este ultima duminica in care se fac nunti inainte de intrarea in post.
Probabil n-o sa va vina sa credeti cand o sa va spun ca am stabilit data nuntii de pe 25 ianuarie.Eu sunt din Craiova si nunta o fac la cel mai mare restaurant din oras pt ca am multi invitati si in ianuarie abia am mai gasit loc pentru 9 noiembrie, care nu-i nici macar sambata.
Sunt cu pregatirile in toi, mai ales ca eu ma ocup de tot si chiar imi place pt ca vreau ca totul sa fie cum imi doresc eu.
Invitatiile le-am comandat pe internet si intr-o saptamana le-am avut.Toata lumea mi-a zis ca sunt superbe.
Rochia este in curs de executie, la fel si costumul pt cununie.
As mai avea destule de spus, dar mai vorbim.Va urez tuturor sa fiti iubiti.

Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roandre spune:


Veste mare, veste mare!
La anul ma marit si eu....asa ca orice informatie despre acest eveniment sunt bine venite.
MADI, tu cum mai stai?...
Nunta am vrea sa fie in primavara-vara in functie de cum o sa gasim un restaurant liber. As vrea ca nunta sa fie intr-o singura sala mare in care sa incapa in jur de 100 persoane. Ma puteti ajuta cu ceva sugestii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madi spune:

quote:
Originally posted by roandre


Veste mare, veste mare!
La anul ma marit si eu....asa ca orice informatie despre acest eveniment sunt bine venite.
MADI, tu cum mai stai?...
Nunta am vrea sa fie in primavara-vara in functie de cum o sa gasim un restaurant liber. As vrea ca nunta sa fie intr-o singura sala mare in care sa incapa in jur de 100 persoane. Ma puteti ajuta cu ceva sugestii?


Buna Roandre,
Noi, deocamdata, ne-am facut verighetele, si acum urmeaza sa cautam restaurant, asa ca in drumul nostru, daca intilnim ceva apropiat de ce vrei tu, o sa iti spun. Si noi vrem cam tot in aceeasi perioada ca si voi, asa ca tinem legatura, eventual pe PM.
Te-am pupat,
Madi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roandre spune:

Eu as vrea CCA (Cercul Militar), dar am inteles ca sunt 3 sali acolo cu trece dintr-una in alta...si lucrul asta nu-mi place.
Cu restaurantul ne grabim si noi pt ca stiu ca e o problema. Noi inca nu am luat nimic, am trecut doar de primul pas: anuntarea parintilor si gasitul nasilor.....ufff, tare greu a mai fost.
La capitoul traditii cum stai?....ai mei vor neaparat lautari, asa ca la nunta vom avea si formatie si dj ca sa impacam pe toata lumea.
"Ruptul turtei" si hora din fata blocului va sunt cunoscute?
Eu vrea sa sar peste ele....si nu stiu daca o sa reusesc....
Deci, la voi cum va fi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petra spune:

Fetelor, m-au luat fiorii citindu-va randurile. Mi-am adus aminte d nunta mea si de pregatirile pe care le-am facut dupa placul meu si a sotului meu, la nunta noastra, cu apropape 7 ani in urma.
Fericirea este mare, detaliile la o nunta sunt la fel de multe si daca vreti sa le faceti voi, dragi mirese, pe toate este bine, dar aveti grija sa va faceti timp si pentru voi. Un sfat: cu o saptamana inainte de nunta , incercati sa mai pasati din probleme si altor membrii din familie sau prieteni, si rezervati-va timpul pentru voi,odihniti-va, mergeti la cosmetica, incercati mai multe coafuri, aveti grija de maniciura , si de tot ceea ce tine, pentru ca sa fiti mirese frumoase de sus pana jos, pentru voi si sotul vostru!!!!
Va dau acest sfat pentru ca eu nu am facut asa, si mi-au ramas aceste treburi personale sa le fac pe ultima suta de metrii, si am reusit sa fiu ,(zic eu) o mireasa frumoasa, dar eu ma simteam obosita!! Nu cred ca vrea nimeni asa ceva! Si inca ceva, sunteti mirese, trebuie sa fiti frumoase, si nu ezitati sa purtati un machiaj facut chiar profesional(chiar daca este ceva mai scumpel) si numai decat nu trebuie sa va lipseasca de pe buze zambetul dar si ... rujul!!!! Aveti grija. Tocmai am fost la o nunta unde mireasa a avut un machiaj foarte, foarte distret, care nu a tinut si pe la miezul noptii era palida toata, fara culoare. mi-am permis sa o iau deoparte, si i-am retusat machiajul, am rujat-o bine,(aproape contra vointei ei) si er alta de se uita si mirele la ea cat de frumoasa este!
Va doresc la toate viitoarele mirese de aici, fericire multa , casnicii reusite si nunti frumoase, pe masura viselor voastre.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tilis spune:

M-am intors!!!
Am avut parte de o nunta ca in povesti, aproape totul a iesit super (mai putin muzica ptr. ca la sfarsitul petrecerii DJ era crita si nu ne mai intelegeam cu ea. La biserica a fost super si o sa vedeti din poze (cand o sa invat sa le pun in albumul DC) ca am ras tot timpul slujbei. Va recomand din tot sufletul Biserica Domnita Balasa. Are niste preoti de nota 20 si ne-au facut sa ne simtim fff bine si sa trecem peste emotii. Si cei de la restaurant au fost super si nu ne-au furat si au facut totul sa fie bine.
A fost ca un vis!!!
Soacra mea mi-a facut o surpriza: a imbracat scaunele de la restaurant cu huse albe si funde rosii si ne-a facut si un aranjament din baloane (2 inimi) care a stat in spatele mesei noastre.
A fost intr-adevar cea mai fericita zi din viata mea (am ca dovada pozele pe care sper sapt viitoare sa reusesc sa le postez)
Va pupa dulce Catalina si sa aveti parte de o nunta cel putin la fel de frumoasa ca a mea!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tilis spune:

Imi pare rau ca nu am reusit sa va scriu mai devreme, dar nu va mai gaseam.
Scoruri practicate:
- coafeza ptr. cocul de la nunta m-a costat 800.000lei si a meritat toti banii (la cununia civila nu mi-am facut nimic special la par)
- biserica 4.000.000lei (cor inclus - superb!!!) - nasii platesc
Ffff important: daca aveti nunta cu invitati tineri in nr mare luati mai multa tarie decat vin la noi a ramas o gramada de vin si fff putina tarie (doar putin wisky).
Cosuletele ptr florile de piept le-am luat din Bucur Obor si am dat 80.000 pe unu si sunt din paie, rustice si mi le-a aranjat prietena mea cea mai buna si au fost super.
La biserica a fost un fotograf profesionist (din intamplare a fost acolo - am avut un mare noroc) si ne-a facut 80 de poze 13/18 + CD cu poze si ne-a ceru 2.500.000lei si a meritat sunt cele mai frumoase poze. Merita sa angajati un profesionist si daca gasesc cartea lui de vizita vi-l recomand cu cea mai mare placere.
Cam atat si daca imi mai aduc aminte de ceva va sciu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tilis spune:

Roandre, astept intrebari!!!
Multumesc ptr. urari!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roandre spune:

Cu siguranta o sa am intrebari, dar pt moment mi-e capul in alta parte...cam pe la ora asta parintii mei s-au dus sa vada daca pot sa faca rezervare la Cercul Militar pt nunta....mi-e asa o teama ...o sa aflu mai tarziu ce au facut.
Momentan vroiam sa te intreb daca stii de unde a inchiriat soacra ta husele pt scaune si cat a costat...imi doresc asta foarte mult la nunta mea... Apoi, eu as vrea sa dau "cadouri" (marturii, cum le mai spune) fiecarei persoane care va veni la nunta...e vorba de acele mici pungute cu bombonele..stii cumva cand anume se dau? Parerile sunt impartite: am auzit si varianta ca s-ar da la biserica dupa slujba dar si varianta ca s-ar da la sfarsitul nuntii (cand ti se da plicul, tu sa dai in schimb cadoutul).

Mergi la inceput