Despre nunta..sfaturi, va rog

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roandre spune:

Uraaaaaaaaa....gata, am rezervat localul...voi avea nuna pe 29 mai, la Cercul Militar.
Vai cate emotii ma incearca acum....nu pot sa va descriu cata fericire e in mine acum...
Va pup pe toate!


PS: a mai facut cineva nunta acolo?...Stiti o biserica frumoasa prin apropiere (neaparat cu cor)?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roandre spune:

Tilis, am si eu o intrebare...voi inchiriati localul avand pe cineva (rude) care lucreaza in armata sau nu?
Am auzit ca cei care nu au pe cineva in armata platesc 30 mil inchirierea...la ceilalti ar fi cam 10 mil....dar stiu si care nu au trebuie sa plateasca banii astia...
Acum nu stiu cum va fi la noi...dar nu mai conteaza banii...nu-i asta o problema, din fericire.
Cat despre delegatii...doar n-oi fi asa ghinionista...
Sala pe care am rezervat-o este cea "norvegiana" si care are 130 locuri.
Imi doresc foarte mult huse pe scaune, asa ca daca poti sa-mi dai numarul acela de telefon, o sa-mi prinda bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tilis spune:

Am intrebat-o pe socrela si mi-a zis ca firma care a imbracat scaunele se numeste perfect day si are si site, dar nu am gasit inca nr. de telefon. Cand il gasesc il postez, dar mai sunt si alte firme care imbraca scaunele si fac fel de fel de chestii ptr. nunta.
Cat despre marturii sa stii ca m-am interesat si este un obicei grecesc si se dau la biserica in loc de bomboane.
Intrebai mai devreme de traditii, mie nu mi-a rupt turta si nu s-a jucat hora in fata blocului ptr. ca eu nu am vrut lautari. Eu zic ca cel mai bine este sa va faceti nunta asa cum vreti voi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madi spune:

Buna Tilis,

Sa fie intr-un ceas bun si sa aveti o casnicie lunga si fericita si copii frumosi!
Daca ai timp poate imi scrii si mie pe PM mai multe detalii de la nunta...ce nu trebuie sa omitem etc.
Ma bucur ca ai avut o nunta asa cum ti-ai dorit.
In luna de miere ati fost?! Unde?!

Astept vesti..
Madi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roandre spune:

Tilis, m-am interesat si pt sala Norvegiana de la Cercul Militar trebuie sa platim o chirie de 5 mil pana la 12 noaptea si apoi pt fiecare ora dupa 12, trebuie sa dam cate 700000 lei.....deci o sa ne duca pe la 10 mil chiria (asta pt ca mama mea lucreaza in armata si a facut ea rezervarea). Daca nu ai legatura cu armata, e adevarat ca trebuie sa platesti 30 mil.
Sambata o sa ne ducem sa vedem cu e pt ca e o nunta acolo...
Despre traditii...eu cred ca o sa tin cont de ele....adica o sa am un lautar doar acasa...ai mei nu concep nunta fara asa ceva si chiar nu as vrea sa-i supar....stiu ca e nunta mea, dar parintii sunt foarte importanti pt mine si cred ca as putea sa fac compromisul asta pana la urma.
Sper sa iasa bine si sa multumesc pe cat mai multa lume....ca pe toti nu am cum!
Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tilis spune:

Multumesc tuturor ptr urari si cu siguranta o sa va impartasesc impresii. In luna de miere nu am fost, am amanat-o ptr la iarna, dar am stat impreuna cu sotu' 2 saptamani in care am dormit, am , stiti si voi....
Cu organizatul petrecerii nu prea ne-am stresat, doar le-am spus celor de la restaurant ce dorim si ei au facut. Noi ne-am ocupat de muzica (adica am gasit DJ) si filmat. Sa va ocupati de invitati, adica in timpul petrecerii conteaza fff mult sa te duci la om sa-l intrebi de sanatate. Sa va duceti macar de2-3 ori pe la mesele invitatilor sa-i intrebati ce fac, cum se simt. La noi chestia asta ne-a adus bani si nu glumesc cand spun asta. Sunati-va invitatii (pe toti, nu omiteti pe nimeni) cu o saptamana inainte sa va confirme. La noi nu au venit persoane la care ne asteptam sa vina si au venit unii la care nu ne asteptam (s-a compensat), dar e nasol sa platesti tacamuri in plus cum am auzit ca s-a intamplat la o nunta.
Acum o sa incerc sa postez niste poze de la nunta facute de niste prieteni.
Va pup!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

buna fetele. mai am 100 de metri, sau mai bine zis 1 zi!!!! si cate mai am de facut. am atatea emotii, cu toate ca stiu ca nu am de ce.:)marcel m-a luat deja legal de 1 an si ceva:) hihihii, invitatii sunt prietenii nostri...asa ca nu stiu de ce sunt emotionata:)
oare va ploua? oare voi ingheta? hihihihi.va pup!

ariel
http://community.webshots.com/user/alinapaveliuc
http://community.webshots.com/user/alinapaveliuc1
http://community.webshots.com/user/alinapaveliuc2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tilis spune:

Si acum incep sfaturile....
Sa va faceti din timp o lista cu tot ce va trece prin cap ca trebuie facut si nu ezitati sa-i intrebati pe altii care au mai trecut prin asta. Nu trebuie neaparat sa faceti ca ei, dar poate va vin alte idei.
La restaurant sa va faceti liste cu persoanele care stau pe la mese si sa le dati cuiva de incredere care sa le spuna unde sa se aseze. Noi am omis lucrul acesta si a trebuit sa ii ducem noi sa le aratam unde sta cu cine sta blah, blah, blah... Acum pare un fleac, dar atunci cand vine invitatu' trebuie sa-l duci la masa si vine alt invitat si uite asa se duce energia.
Daca aveti de cumparat sucuri, apa minerala si diverse alte lucruri nu lasati pe ultima zi cum am facut noi (tot oboseala).
Si cel mai important NU VA LASATI SUPARATI DE NIMENI ESTE NUNTA VOASTRA SI BUCURATI-VA DIN PLIN DE EA!!! - noi am facut-o!
Va pup si mai astept intrebari!!!


http://community.webshots.com/user/tilis100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roandre spune:

Buna fetelor,

Se pare ca nu mai e nici un mesaj nou aici.
Madi, ce ai mai facut cu restaurantul?
Eu m-am sucit si acum am schimbat localul...adica sala...va ramane tot la Cercul Militar,dar in sala bizantina (care e foarte frumoasa si e mai mare)....dar din pacate a trebuit sa aman si data...asa ca va fi pe 11 septembrie.
Asta e...sper sa fie bine de acum inainte...

Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tilis spune:

Roan, sorry ca nu ti-am postat inca nr. de tel de la firma de aranjamente, dar nu am gasit inca pliantul. Nu te-am uitat!!!
Ai destul timp pana pe 11 sept. sa stii ca si noi am amanat data cu 2 sapt tot din cauza restaurantului si a fost tot raul inspre bine. Nu te dezamagii!!!
Va pupa, tilis.


http://community.webshots.com/user/tilis100

Mergi la inceput