hipospadias(9)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns theooo spune:

o primavara frumoasa cu copii frumosi si sanatosi va doresc si eu !
roxana, datele noastre pt lista sunt: bebe- claudiu, hs penian, nascut -nov 2007, operat - ramane de vazut. de capsunica si cristidogaru ai uitat sau nu e gata lista?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns radusca spune:

e ciudat ca nu mi-a aparut mes initial

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns radusca spune:

E ciudat am scris ceva dar....nu stiu unde s-a dus raspunsul.
Incerc sa o iau de la capat. Desi s-a dat"alarma".
Acel semn e ca ...o urma lasata de o arsura dar care in mijloc are o gaura mai mica nitel decat gamalia unui pai de chibrit. Problema e ca nici eu nu bat prea bine, o lupa m-ar ajuta sa "analizez" cu atentie. Din ce m-am straduit eu sa vad nu pare a fi gaura acolo dar..... nu pot fi sigura si asta ma nelinisteste nitel.
Mamicilor va rog trageti un ochi la putzele baietilor vostri si spuneti-ne daca in urma vechiului orificiu mai e ceva? Un semn, o gaura, orice vedeti (daca vedeti)si dati de stire.
Sper ca se intelege ceva di descriere, e cam greu de descrisd. Va las ca.....e jale mare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns radusca spune:

Aha asta a ajuns, desi imi daduse eroare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns filofteia spune:

Radusca, la Adi este ceva ca o alunita din aceea iesita in relief. Basca m-a intrebat la prima consultatie daca pare sa se stranga lichid acolo cand face pipi, dar nu se strange. Are si acum semnul ala, Basca a tras concluzia ca este o necroza a pielii de la operatie, care nu deranjeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Radusca, eu nu am vazut nimic in locul unde a fost gaurica aceea, dar in seara asta mai studiez iar obiectul.

Roxana, daca fetei nu-i place istoria, nu prea ai cum sa o faci sa o indrageasca. Exact cum spunea Filofteia, incearca sa inveti cu ea zilnic, sa o asculti. Chiar ca e pacat sa-si strice media din cauza unei singure materii.


Roxxy, mami de Matei scump si drag (29.11.2007) si o super fericita 12+





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Emilia, si pe mine ma batea gandul ca Oana sa dea examen la liceu, sa faca clasele V-VIII acolo, si am vorbit cu 2 persoane: invatatoarea si verisoara-mea, care-i profesoara de romana , ambele mi-au spus ca profesorii de la liceu sunt mai...ciudati cu cei de gimnaziu, in sensul ca la ore trateaza copiii de clasa a V-a, de ex ca pe cei de liceu, sunt mai exigenti , predau si mai multa materie, le si cere pe masura, plus ca-i ameteste cu sinteze si alte alea, adica au pretentii mai mari, nu tin cont ca totusi au 11-12 ani, nu 16. Fapt ptr care am stat in banca mea, iar cu Ana tot asa voi face. Si mai sunt unele chestii, nu le pot scrie pe-aci.

Theooo, n-am uitat de ele, dar ia-ma usor ca ametesc

Revin mai tarziu, am putina treaba.

Roxana,de Calin(9.11.2006),Ana-Maria(4.02.02)siOana(21.07.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns theooo spune:

buna,
ieri am fost la spital la control. se pare ca m-am dus degeaba pt ca dr basca nu era acolo desi de dimineata am dat telef si am intrebat de el. in cabinet era dr andriescu care ne-a consultat si care face si operatii de hs. un tip super de treaba care a stat de vb cu noi destul.sunt curioasa , fetele care erati programate la control tot ieri, ati intrat la dr basca? unde ati fost? in spital sau in policlinica?

eramyse, tu vrei sa te duci sapt viitoare, nu? nu stiu ce sa faci si cum. se pare ca nu ai nici o siguranta ca dai peste dr basca. poate doar sa vb cu el la telef personal, daca se poate. nu stiu ce sa-ti zic ca sa nu faci drumul degeaba . poate te ajuta fetele mai vechi cu nr telef sau vreun sfat. oricum, bafta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anditati spune:

O primavara frumoasa si multa sanatate tuturor!
Sanatate tuturor bebeilor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns radusca spune:

Filofteia, la exterior si la Radu e ceea ce zici tu , dar acea "urma" de care ma tem este la interior, deci sub preput.Eu vad urma la decaloTARE.
Cu jetul cum "stau" copii vostri? E cu presiune? E continuu?E grosime?
Sunt nauca, ma tem de orice acum ca se apropie termenul de mers la control.

Mergi la inceput