Eurovision 2009

Raspunsuri - Pagina 125

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Tzuni,nici ca as putea sa mai spun altceva,dupa ce tu ai facut-o atat de bine!
Melodia Norvegiei,e chiar nasoala dupa gustul meu.Mai bine castigau azerii care chiar au cantat,show dragut,melodie ritmata!Eu piesa Elenei,n-o vad de locul 1,dar in nici un caz de 19,au fost melodii muuuult mai proaste decat a ei care au ocupat locuri mai sus,datorita evident,tarilor vecine si prietene.E adevarat ca sunetul n-a ajutat-o,intr-un fel suna la radio si altfel a sunat acolo,live!
Da na,asa suntem noi,nici nu stiu de ce ma asteptam sa fim corecti pana la final,indiferent pe ce loc ne clasam!Cand e bine,ne iubim rau,cand e rau,"normal ca nu merita,ca e asa si pe dincolo".
Important este ca Elena a semnat contracte acolo,pentru concerte,deci n-a fost chiar ultima zdreanta,unora le-a si placut!


"La vita e bella"
www.lizidesign.com/" target="_blank">Bijuterii hand made
De mancare
Dulciuri
Din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana-Laura spune:

vai Tzuni ce iti place tie sa te remarci cu orice pret.


Nimeni nu a spus ca o sa luam locul 1 de la inceput. E normal sa sustinem Romania insa e si normal sa fim obiectivi. Acum nu cred ca trebuie sa ascultam inainte de somn zilnic The Balkan Girls ca sa dovedim ca suntem fane a Romaniei indiferent de ce.
Apoi, dupa ce vezi show-ul dat de atatea tari si prestatia atator cantareti intelegi mai bine ca ceva i-a lispit cantecului Romaniei. Nu neaparat prestatia Elenei e cea care a dat chix ci orchestratia, show-ul si coreografia. Insa, toate tarile si-au perfectat aceste parti, de la aparitie la alta, nu insa si Romania.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara spune:

Mie mi-a placut mult concursul de anul asta. A iesit in sfarsit Eurovizionul din tipare si au fost piese foarte bune de data asta.
Eu am fost cu sufletul alaturi de Romania, insa mai mult de atat nici nu merita. Si da, si mie mi se pare jenanta piesa, de fapt versurile, dar am sperat ca nu vor fi prea bagate prea mult in seama "I have so much to show","my hips are ready to blow"?! Oi fi eu prea batrana?!?
In fine, consider ca primele locuri chiar au meritat din plin sa castige. Sper ca la anul sa fie la fel de fain concursul si mai sper ca Romania sa vina cu ceva care sa ne faca si pe noi mandri.. Chiar se fac piese foarte bune in tara aia, pacat.
Pentru Moldova, tot respectul. Au fost curajosi sa aduca o piesa po****ra si chiar le-a iesit foarte bine. Bravo lor!




Lara, mami de Ioana

www.piczo.com/Forsweetdiana?" target="_blank">Rugati-va pentru DIANA
-----------------------

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amonar spune:

Da chiar, de cand e moda cu patriotismul asta? Eu stiu ca pe vremea lui raposatul aveam lectii ucigatoare de spirit la istorie despre patriotism si trebuia sa invatam kk-turi pe tema asta pe de rost. Noroc ca erau niste lozinci puse in tablou in clasa ca pe bune nu-mi intra in cap nicidecum definitia patriotismului sau cu ce se mananca.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Tzuni, ai pus punctul pe i! Am remarcat si eu tendinta asta aici la acest subiect. Si nu doar anul asta, si anul trecut la fel s-a intamplat.
Mie una Norvegia nu mi-a placut deloc, da' deloc! Oi fi eu afona rau, nu stiu. Muuult prea urlata pentru gustul meu. Si mi se pare complet "nefrdonabila". In fine...
Franta iar nu mi-a placut, imi pare tare rau de Patricia Kaas care imi place enorm. Dar melodia mi s-a parut complet paralela cu stilul Patriciei. Asteptam din secunda in secunda sa ridice, sa vina partea aceea in forta care ii sta asa bine solistei...Si nimic. Vorba sotului, cred ca Patricia s-a infometat 15 zile ca sa poata canta asa incet... Ca nu e stilul ei!
Eu una eram 90% sigura ca va castiga Moldova. Mi-a placut enorm melodia, o ascult zilnic! Iar pe romani ii vedeam in primii 10. Hai sa fim seriosi, Elena s-a clasat in urma Ucrainei!!! Pai Ucraina a venit cu melodie? A venit cu...o chestie, nu stiu cum s-o numesc. Vorba lui Tzuni, Sfeclana Stevie, eu as spune Sfeclana Varza. Abia asteptam sa-si incheie evolutia ca ma luase durerea de cap... Brrr
Rusia, melodie de inmormantare, in niciun caz de Eurovision...
Asta e parerea mea despre concursul de anul asta. Sper ca la anul sa ne clasam mai bine.

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Uitasem: cred ca nemtii au masluit telefoanele la greu. Am sunat de pe 3 telefoane, atat pentru Romania cat si pentru Moldova si stiu sigur ca nu am fost singura care a sunat. Si totusi nemtii nu au dat niciun punct nici Romaniei nici Moldovei!

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara spune:

Ce-am remarcat eu e tendinta de a spune ca fuse blat, dom`le, dupa ce ne-am clasat, ca de obicei acolo unde meritam de fapt..


Lara, mami de Ioana

www.piczo.com/Forsweetdiana?" target="_blank">Rugati-va pentru DIANA
-----------------------

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

am urmarit si eu de la party...mie una, mi-a placut prestatia Elenei!
Sincer, pozitia 19 mi se pare aberanta, erau inaintea Ro multe tari care nu ar fi trebuit sa intre in finala, muuuult mai slabe...asta e situatia, poate la anul...

Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Si noi am incercat (totusi) sa votam cu Elena, de pe 3 telefoane diferite, din retele de Austria, si dupa ce aparea ca si transmis sms-ul, venea al doilea mesaj ca nu e posibila transmiterea catre acel numar cu 40100 ziceam ca na...macar din patriotism
Dar se pare ca Austria nici nu a participat la vot? Asa o fi? Parca nici pe italieni nu i-am vazut sa voteze?

Chiar daca Elena nu merita chiar locul 19, in orice caz nu ar fi meritat sa intre in primele 10! Slabut, slabut de tot...

(nu mi-as fi imaginat ca lalaiala asta de Eurovision sa suscite atita interes )






Dana mama lu'Radu Stefan(Fecioras de 2003)

"Prietenii sunt aceia care te iubesc chiar si atunci cand te cunosc"

Hobby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Citat:
citat din mesajul lui karligutza
............
nu ma pot abtine sa nu rad putin ca e de ras, zau!
"cum ca fetele din Balcani like to party like nobody"

toate punctele pentru tine pentru aceste 2 remarci! sunt de acord cu tine ca melodia a fost asa cum a fost (tipic romaneasca, cu rima si nu orice rima... pentru romani se pare ca asta se vinde! rima in genul celei din manelele lui FERNANDO: "sunt casatorit, c-un barbat tampit" "eu ii zic sa-nchida usa, el se joaca cu papusa" ..... etc.etc... , iar selectia din tara e facuta cum e facuta! slava Domnului ca nu s-au prostit si europenii! bine ca nu ne-au dat locul 1! poate asa intelege si cineva din RO ca trebuie sa fim mai originali, nu sa copiem doar (ma refer la stilul semi-oriental cum bine zicea o alta colega pe-aici) si sa ne pacalim ca suntem buni cu te miri ce HIT confectionat la comanda!
..............

karligutza
sunt mamica Adelutei




Ai dreptate! insa, sa nu uitam marele hit "Dragostea din tei" al lui O-Zone, care a fost super bine primi inafara tarii Daca asculti versurile te iei cu mainile de cap





Dana mama lu'Radu Stefan(Fecioras de 2003)

"Prietenii sunt aceia care te iubesc chiar si atunci cand te cunosc"

Hobby

Mergi la inceput