Eurovision 2009

Raspunsuri - Pagina 126

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alinutza1979 spune:

Sunt total de acord cu ce a zis Tzuni

Citat:
La preselectie erati emotionati, terminati, stresati, hai Romania, Elena e buna, piesa e fantastica bla bla bla....

Cand a trecut de semifinala: ce buna e piesa, ce grozav e cantata, ce buna e Elena, ce iele minunate...

Cand am iesit codasi: ce piesa proasta, ce romani idioti la tvr, ce coregrafie nasoala...

Acum o dam la intors ca tineam cu Elena din patriotism, dar sa fim obiectivi bla bla bla.

De tot rasul!


Pe mine m-a amuzat urmatoare faza, nu stiu daca a mai observat cineva:

.. noi am dat Moldovei 12 puncte, Nely Ciobanu cu trupa, ne-a trasmis pupici, a batut din palme...a venit si randul moldovenilor sa imparta punctele, ne-au dat si ei 12 puncte, cum era de asteptat si in tabara noastra ramasese doar 3 parlite de dansatoare ...probabil Elena la baie si Duta o consola ... unde palaria mea erau?! Ei nu se asteptau la asa ceva?!

Intr-un fel imi pare rau ca nu am iesit pe ultimul loc, fiindca asta meritam, o trimitem pe fata popii (si daca nici popa n-are bani...) la Eurovizion care se screme in ultimul hal...cui Doamne iarta-ma ii place Elena Gheorghe fiindca eu habar n-am un cantec de al ei de dinainte!

Nu mai avem vedete! Nu se mai cauta calitate, toata treaba este pe bani, pe plile si relatii, nu m-ar mira ca la anu sa se califice NAOMI!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui danat

Si noi am incercat (totusi) sa votam cu Elena, de pe 3 telefoane diferite, din retele de Austria, si dupa ce aparea ca si transmis sms-ul, venea al doilea mesaj ca nu e posibila transmiterea catre acel numar cu 40100 ziceam ca na...macar din patriotism
Dar se pare ca Austria nici nu a participat la vot? Asa o fi? Parca nici pe italieni nu i-am vazut sa voteze?

Chiar daca Elena nu merita chiar locul 19, in orice caz nu ar fi meritat sa intre in primele 10! Slabut, slabut de tot...

(nu mi-as fi imaginat ca lalaiala asta de Eurovision sa suscite atita interes )






Dana mama lu'Radu Stefan(Fecioras de 2003)

"Prietenii sunt aceia care te iubesc chiar si atunci cand te cunosc"

Hobby


Nu,Austria nu a participat la vot,n-am intzeles de ce,s-a retras cumva din Eurovision?

Italia are ani buni de cind nu mai participa,ei au San Remo!
Eu am intrebat si anul trecut,de la cite apeluri telefonice sau sms-uri(insumate bineintzeles)se acorda puncte!Iar nu ma asteptam ca Romania sa nu ia niciun punct de la Germania!

Pentru ca da,am votat din patriotism desi melodia a fost muuult sub limitele profesionalismului sa spun asa!Nu stiu daca atzi observat,dar cind s-a inceput votarea si se dadea colajul respectiv,dupa Romania urma Marea Britanie!Oameni buni,Elena nostra era stearsa ca si voce,nedefinita,fatza de Mare Britanie de exemplu!

Eu cred ca e chestie de gusturi ,de perceptzie pentru ca eu n-am vazut niciodata melodia Romaniei pe primele 10 locuri!Norvegia,da, era una dintre favoritele mele!

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

Citat:
citat din mesajul lui Tzuni

Mda....sunteti ca vremea!

La preselectie erati emotionati, terminati, stresati, hai Romania, Elena e buna, piesa e fantastica bla bla bla....

Cand a trecut de semifinala: ce buna e piesa, ce grozav e cantata, ce buna e Elena, ce iele minunate...

Cand am iesit codasi: ce piesa proasta, ce romani idioti la tvr, ce coregrafie nasoala...

Acum o dam la intors ca tineam cu Elena din patriotism, dar sa fim obiectivi bla bla bla.

De tot rasul!



_
Tzuni mic si drag si scump si pisicos si fericit siiii.... IN LUPTA CU KILELE

www.youtube.com/watch?v=VCAx2YciYx8&eurl=http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=134738&whichpage=13" target="_blank">MELODIA MEA ZILNICA

si....

www.imdb.com/title/tt0846789/" target="_blank">SECRETUL MEU



cam asa e, dupa ce am citit TOT ce s-a scris de sambata pana acum...

Mie mi se pare cat se poate de evident ca a fost o mara facatura, da-o-ncolo de treaba...

Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Lunny ,la ce te referi cu facatura?

La locul ocupat de Romania sau ce?

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinutza1979 spune:

andacos --- asta m-a mirat si pe mine, la cati romani sunt in Germania sa nu primim nici 1 punct de la ei?!

De la bulgari nici un punct, de la unguri nimic!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alinutza1979

De la bulgari nici un punct, de la unguri nimic!



De la astia nu ma mira ca nu ne-au dt niciodata,dar da,acum ma repet,nu stiu de la cite apeluri telefonice sau sms-uri se dau puncte!La citzi romani au votat,ma asteptam,macar un punct de la Germania!

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

Citat:
citat din mesajul lui andacos

Lunny ,la ce te referi cu facatura?

La locul ocupat de Romania sau ce?

Dana

da, voturile nu mi s-au parut deloc ok...clar pe 'prietenii'...nu zice nimeni ca Ro era de locul intai, dar nici de 19!! ma asteptam s-o vad undeva pana in locul 15...daca nu in top 10..

Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui luny

Citat:
citat din mesajul lui andacos

Lunny ,la ce te referi cu facatura?

La locul ocupat de Romania sau ce?

Dana

da, voturile nu mi s-au parut deloc ok...clar pe 'prietenii'...nu zice nimeni ca Ro era de locul intai, dar nici de 19!! ma asteptam s-o vad undeva pana in locul 15...daca nu in top 10..

Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!


Lunny,asa cum a mai spus cineva pe topicul asta(imi cer scuze ca nu stiu cine dar nu ma duc acum sa "studiez"100 si ceva de pagini)cind a participat Traistaru(care a innebunit presa germana cu vocea lui la momentul respectiv,acum numind-o pe Elena noastra"müde elena"=Elena obosita)si fata cu Sistem ahhh imi scapa acum numele,cum de am luat puncte de la toata lumea de ne-am clasat pe locul 3!Pai alea erau piese de fortza frate,nu asa...!

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dodo spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alinutza1979

andacos --- asta m-a mirat si pe mine, la cati romani sunt in Germania sa nu primim nici 1 punct de la ei?!

De la bulgari nici un punct, de la unguri nimic!



Si citi din romanii din Germania crezi ca au avut timp sa urmareasca, sa sune, sa trimita mesaj? Eu am urmarit finala pt. ca s-a dat stirea si s-a transmis cu decalaj orar, altfel...si sint si aici romani gramada, nu cred c-a stat nimeni sa sune pt. a da puncte...Si iar chestia cu votatul din patriotism/vecinatate mi se pare aiurea...Pai daca votez, o fac pt. ca-mi place melodia, nu pt. ca o sa cinte fata lui cutare sau ca e de peste Prut, deci surioara noastra...Asta se cheama falsitate, nu-i de mirare ca s-au calificat multi participanti care n-au treaba cu muzica..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

Andacos, nu m-ai inteles...nu am zis ca piesa Elenei a fost mai buna decat cele precedenta care s-au clasat mai sus!nu despre asta discutam, ce a fost in anii trecuti...
Am spus ca in acest clasament de anul asta, sunt piese mult mai slabe decat a noastra, care s-au calificat inaintea noastra!

Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput