Eurovision 2009

Raspunsuri - Pagina 124

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Mie una mi-a placut muuuult Norvegia...si nu baiatul ....melodia am ascultat-o de-am innebunit.

Mamica fericita de Filip (06.03.2007) si Anastasia (03.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:

Gusturile nu se discuta....dar mie deloc nu mi-a placut Norvegia.Mi-a placut mult Islanda.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellej spune:

Norvegia a fost ok, totusu melodia destul de subtire, "de vara" . Elena oricum nu mi-a spus nimic.

Mie mi-a placut Muntenegru, din pacate a fost pe locul 11 in prima semifinala.

Mare e gradina lui Dumnezeu si multe animale sunt in ea :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Fata de primele trei locuri-sterse si lalaite (evident dupa parerea mea), melodia Elenei Gheorghe e prea buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

Favoritii mei au fost Norvegia si Estonia, asa ca ma declar multumita. Norvegia pentru ca transmitea ceva piesa: era incarcata emotional, avea un mesaj, o piesa care te prinde, iti ramane in minte, empatizezi .... frumos.


Fac si eu pe desteapta, dar o fac frumos ;)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Evident ca noi toti am tinut pumnii ELENEI si ROmaniei insa trebuie sa fim obiectivi si sa recunoastem ca melodia ei nu a fost de eurovizion.
Mesajul e fost subtire si usor jenant - cum ca fetele din Balcani like to party like nobody... si nu a impresionat pe nici o tara din balcani... ca urmare nimeni nu s-a sinchisit sa ne dea ceva puncte.

Showul a fost ne-inspirat, fetele care dansau pe langa ea o faceau necoordonat - iar la asemenea nivel se cere o coordonare la milisecunda, rochiile lor erau urate, cu niste zdrente si coafuri ne-coordonate...
Elena a inceput bine melodia insa la un moment dat coreografia a fost de nota 5 - s-a lasat in jos si canta de acolo , a ridicat-o u fata de aia care se bataia pe acolo...
Poate ca daca nu erau bataistele alea din jurul ei - Elena ar fi avut mai multa prestanta si ar fi focusat privirile spre ea ... asa insa, erau evidente greselile bataistelor care parca erau in club si nu pe scena Eurovizionului.

Trebuie sa recunoastem, ca Shine de acum 2 ani... nu a fost insa nici o piesa.
Poate la anul, se mai schimba comisia de Eurovision a TVR1 si in loc de dl Manoliu vine altcineva, cu mai multa deschidere si mai multa imaginatie. Ar cam fi timpul.



Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.
iubesc:www.supereva.ro Blog: http://mirelablog.supereva.ro/dblog/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui desprecopii

Evident ca noi toti am tinut pumnii ELENEI si ROmaniei insa trebuie sa fim obiectivi si sa recunoastem ca melodia ei nu a fost de eurovizion.
Mesajul e fost subtire si usor jenant - cum ca fetele din Balcani like to party like nobody... si nu a impresionat pe nici o tara din balcani... ca urmare nimeni nu s-a sinchisit sa ne dea ceva puncte.

Showul a fost ne-inspirat, fetele care dansau pe langa ea o faceau necoordonat - iar la asemenea nivel se cere o coordonare la milisecunda, rochiile lor erau urate, cu niste zdrente si coafuri ne-coordonate...
Elena a inceput bine melodia insa la un moment dat coreografia a fost de nota 5 - s-a lasat in jos si canta de acolo , a ridicat-o u fata de aia care se bataia pe acolo...
Poate ca daca nu erau bataistele alea din jurul ei - Elena ar fi avut mai multa prestanta si ar fi focusat privirile spre ea ... asa insa, erau evidente greselile bataistelor care parca erau in club si nu pe scena Eurovizionului.

Trebuie sa recunoastem, ca Shine de acum 2 ani... nu a fost insa nici o piesa.
Poate la anul, se mai schimba comisia de Eurovision a TVR1 si in loc de dl Manoliu vine altcineva, cu mai multa deschidere si mai multa imaginatie. Ar cam fi timpul.



Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.
iubesc:www.supereva.ro Blog: http://mirelablog.supereva.ro/dblog/


nu ma pot abtine sa nu rad putin ca e de ras, zau!
"cum ca fetele din Balcani like to party like nobody"

toate punctele pentru tine pentru aceste 2 remarci! sunt de acord cu tine ca melodia a fost asa cum a fost (tipic romaneasca, cu rima si nu orice rima... pentru romani se pare ca asta se vinde! rima in genul celei din manelele lui FERNANDO: "sunt casatorit, c-un barbat tampit" "eu ii zic sa-nchida usa, el se joaca cu papusa" ..... etc.etc... , iar selectia din tara e facuta cum e facuta! slava Domnului ca nu s-au prostit si europenii! bine ca nu ne-au dat locul 1! poate asa intelege si cineva din RO ca trebuie sa fim mai originali, nu sa copiem doar (ma refer la stilul semi-oriental cum bine zicea o alta colega pe-aici) si sa ne pacalim ca suntem buni cu te miri ce HIT confectionat la comanda!

ascultand melodia live (eu in semifinala doar, caci aseara n-am mai fost pe faza si-am ratat finala de la cap la coada!) sincer mi-a dat impresia ca ELENA face mai putin decat face "computerul" lui Laurentiu Duta! asa cum este melodia inregistrata pentru vanzare mi se pare mult mai antrenanta, insa pe scena EUROVISION a iesit ca o cantare de la CLASA a 2-a, musai pronuntata corect, silabisind clar si raspicat pe alocuri.... deci n-a fost deloc cu vreun "feeling"; eu una n-am simtit

va pup, o seara buna!

karligutza
sunt mamica Adelutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina_nz spune:

Citat:
citat din mesajul lui dana_lucia

Elena bine ca pina la urma nu a terminat pe ultimul loc......



pe care l-ar fi meritat din plin.....

Silvia mamica de Adrian (22 August 2003) si baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Mda....sunteti ca vremea!

La preselectie erati emotionati, terminati, stresati, hai Romania, Elena e buna, piesa e fantastica bla bla bla....

Cand a trecut de semifinala: ce buna e piesa, ce grozav e cantata, ce buna e Elena, ce iele minunate...

Cand am iesit codasi: ce piesa proasta, ce romani idioti la tvr, ce coregrafie nasoala...

Acum o dam la intors ca tineam cu Elena din patriotism, dar sa fim obiectivi bla bla bla.

De tot rasul!



_
Tzuni mic si drag si scump si pisicos si fericit siiii.... IN LUPTA CU KILELE

www.youtube.com/watch?v=VCAx2YciYx8&eurl=http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=134738&whichpage=13" target="_blank">MELODIA MEA ZILNICA

si....

www.imdb.com/title/tt0846789/" target="_blank">SECRETUL MEU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicel spune:

Bravo Tzuni, ai scris exact ce gandeam si eu

Monicel, mamica de doua printzese:Beatrice-Iulia(8.05.2003) & Sandra Luiza(11.07.2006)

Mergi la inceput