Eurovision 2009

Eurovision 2009 | Autor: RAMONELLA

Link direct la acest mesaj

Ati ascultat melodiile???
Aici le puteti gasi:
http://www.bestmusic.ro/Artist_Eurovision-2009_4204_albume_0.html

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olim spune:

deja incepe balamucul?
ma duc sa le ascult pana nu se retrag pt plagiat

Mami si www.flickr.com/photos/olimpiabota/" target="_blank">Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Mie imi plac Blaxy Girls-Dear Mama.Am tot auzit-o la radio si credeam ca o canta Britney Spears.Nu stiam ca e cantata de o trupa romaneasca.

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns spic de grau spune:

Citat:
citat din mesajul lui RAMONELLA

Mie imi plac Blaxy Girls-Dear Mama.Am tot auzit-o la radio si credeam ca o canta Britney Spears.Nu stiam ca e cantata de o trupa romaneasca.

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)




e super melodia!!

lui David Andrei 4.5 ani si 34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns spic de grau spune:

Ascultat Tina..e atat de atipica...ma intreb daca nu chiar asta ar face-o sa fie retinuta. Pacat ca nu avem si videoclipurile.

Alin Nica...imi place vocea. Melodia. Insa - parca in fiecare an vad melodii d-astea cu baieti simpatici (chiar - el e simpatic?), care canta - la costum (eventual alb)...Insa putini ajung sa se califice pe primele locuri.*

Trebuie o melodie ritmata, nebuna. Si cred ca nu in romana..din pacate.

Mai ascult!

lui David Andrei 4.5 ani si 34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Tocmai am ascultat si eu, toate piesele. Sunt multe melodii lente, faine, dar fara o voce in forta nu stiu daca ar avea succes la Eurovision.
Mie mi se pare potrivita Elena Gheorghe cu "The Balkan Girls". Chip si trup frumos, miscare scenica, poate face show pe scena Eurovisionului cu piesa aceasta.
Si ar mai fi, Catalin cu "Stop". Vocea feminina din fundal suna tare fain.
Abia astept semifinalele din 27 si 29 ianuarie si apoi, pe 31 ianuarie, finala romaneasca.
Aici aveti punctajul pieselor calificate.



Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)


Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi, la ora 13.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Letitia1 spune:

Care sint regulile de participare la Eurovision? Nu are voie sa vina cineva cunoscut? Sau numai necunoscuti neprofesionisti? Ca astia in UK se tot pling ca nu iau suficiente puncte la Eurovision, ca se voteaza pe regiuni si intre vecini si pe ei nu-i voteaza nimeni. Daca poti trimite pe cine vrei tu, ma gindeam ca ar putea trimite pe Take That si sa vezi cum cistiga euroviziunea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maitreyi spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anina_n

Tocmai am ascultat si eu, toate piesele. Sunt multe melodii lente, faine, dar fara o voce in forta nu stiu daca ar avea succes la Eurovision.
Mie mi se pare potrivita Elena Gheorghe cu "The Balkan Girls". Chip si trup frumos, miscare scenica, poate face show pe scena Eurovisionului cu piesa aceasta.
Si ar mai fi, Catalin cu "Stop". Vocea feminina din fundal suna tare fain.
Abia astept semifinalele din 27 si 29 ianuarie si apoi, pe 31 ianuarie, finala romaneasca.
Aici aveti punctajul pieselor calificate.



Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)


Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi, la ora 13.




si eu tot la melodia elenei gheorghe ma gandeam ca merge bine ca "stil eurovision"

-------

Ana-Maria de iepuras coconas

-------

Cine-ti saruta genele-n somn ?
Si cine-i acolo cand ingerii dorm ?
Toate zanele bune sa te ocroteasca...
Toate florile campului sa te infloreasca...

Minunea de la Doamne-Doamne 17.06.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Mai este 1 saptamana si incepe prima seminifana !
Ordinea intrarii in concurs si cine canta melodiile puteti vedea, aici.
spic de grau, melodia Tinei s-a calificat prima in concurs, ca urmare a votului juriului. Se pare ca e preferata juriului.
Iar Alin Nica e...cel mai tanar primar din Ro, dupa cate am vazut la Happy Hour. Il poti vedea ascultandu-i melodia, mai sus.
Irina Popa(castigatoarea trofeului Mamaia 2008) are o voce foarte faina si puternica, doar ca melodia...parca nu se leaga bine strofele cu refrenul, iar finalul e prea brusc.
Imi mai place Alexa, care are voce buna, prezenta scenica, doar ca melodiile trebuiau sa fie mai antrenante.
La Elena Gheorghe, mi se pare foarte slaba miscarea fetelor pe scena. mai e de lucru, acolo.
A, stiti cine il sustine pe Catalin vocal ? Trio-ul de fete care a fost in finala Megastar 3, Jo, Raluca si Laura. Cred ca Raluca are vocea aceea faina.
Imi plac si melodiile lui Costi Ionita, "Can You Forgive" si "Dear Mama", interpretata de fetele de la Blaxy Girls. Dar nu au forta necesara pentru a fi votate de o Europa intreaga.



Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi, la ora 13.


Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)

www.desprecopii.com/info.asp?id=1443" target="_blank">Cum ne-a schimbat diabetul viata

Diabet zaharat la copii, Copilasi din 2002, Copii capricorn


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalia05 spune:

Tina imi place, cu conditia sa scoata bucatica aia de referen cantata in rusa.
Red Blonde iarasi sunt simpatice foc.

Restul, voci bune dar piesele sunt fara sare si fara piper.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MICKYN spune:

Dragute voci , dar fade.Nu cred ca vor avea succes la Eurovision.

Mergi la inceput