Copii schimbati la nastere

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

Citat:
citat din mesajul lui Guestus

...asa corina..bine ai venit..pai la mina era numele corect..dar pina sa fie trecut numele la mina....acolo e problema.
5 nasteri in aceeasi juma de ora...asistente nervoase si grabite..ai mai pomenit asa ceva?


In ziua cand am nascut eu au fost 40 de nasteri ... fabrica de copii, ce mai!

_

participam la concurs 2008 in fotografii www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202008&page=0" target="_blank">ab1 si ab2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

pai vezi diana...asa spun toti...ca are barbita ca sotul..ca piciorul sau altele e mare ca al sotului...uite muschi...etc
yo spun ca in momentul ala..cind vezi pt prima oara copilul...primul lucru este sa cauti lucruri care vrei sa le vezi..ca doar nu spui nu seamana nene nici cu mine nici cu el...stai sa fac iar calculul sa vad daca nu este facut cu X

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabidaniela spune:

Citat:
citat din mesajul lui corina30tg

informatii din interior: in maternitate exista sistem roming in, copii erau cu probleme si erau tinuti separat. Au fost vazuti in prima zi de mame, apoi la baie o asistenta le-a schimbat locurile in patut. Aveau la mana bratara cu numele corect, dar cel de la patuturi erau invers. Mamele au venit, i-au alaptat, iar a doua zi dupa baie asistenta de serviciu i-a pus corect in patuturi. Cand au venit iar la alaptat, mamele au sesizat diferentele fata de ziua precedenta si de aici scandalul. Repet, la manuta bratara era cu numele corect. Mi se pare ciudat ca nu s-au sesizat din prima zi. Imi aduc aminte ca la prima nastere, dupa cezariana, mi-am vazut copilul abia a treia zi dupa nastere, ara intr-un salon cu 5 patuturi, si mi s-a parut din prima familiar un copil, apoi am vazut eticheta cu numele si am inteles ca nu m-am inselat!

Corina, mama lui Mihai-Alexandru si Diana-Maria
http://community.webshots.com/user/corina30tg



Off topic: Cine a chemat presa?

My baby...to come
www.lingua-translations.com" target="_blank">and my job
Arbeite klug, nicht hart!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

Hahahhahaaa ... acu' n-a mai fost vina mea, parol! E de la forum ca merge incet si se trimit mesajele de 2 ori. Ai pus ochiii pe mine azi, nu?

_

participam la concurs 2008 in fotografii www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202008&page=0" target="_blank">ab1 si ab2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

Gata, eu nu mai sterg mesajele ... ne jucam de-a "uite mesaju', nu-i mesaju'".

_

participam la concurs 2008 in fotografii www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202008&page=0" target="_blank">ab1 si ab2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crengu75 spune:

Nu va mai agitati. A zis acum la stiri ca mamele cred acum ca de fapt si-a luat fiecare propriul copil. Doamne....mare e gradina ta!!!!!!

Crengu de iepurica Rianna (2.08.2008) si gandacel Cristian( 5 anisori)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariamunteanu spune:

Citat:
citat din mesajul lui Guestus

pai vezi diana...asa spun toti...ca are barbita ca sotul..ca piciorul sau altele e mare ca al sotului...uite muschi...etc
yo spun ca in momentul ala..cind vezi pt prima oara copilul...primul lucru este sa cauti lucruri care vrei sa le vezi..ca doar nu spui nu seamana nene nici cu mine nici cu el...stai sa fac iar calculul sa vad daca nu este facut cu X


mortal Guestus .

Recunoaste ca tu tot asa ai facut cand l-ai vazut prima oara pe ala micu' ... nu ti-ai dat seama ca de fapt era leit Brad Pitt .

Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

Citat:
citat din mesajul lui crengu75

Nu va mai agitati. A zis acum la stiri ca mamele cred acum ca de fapt si-a luat fiecare propriul copil. Doamne....mare e gradina ta!!!!!!

Crengu de iepurica Rianna (2.08.2008) si gandacel Cristian( 5 anisori)




crengu...noi nu agitam pt ele...ca s-au prins ca au fost schimbati ..noi discutam de cele care habar nu au si cresc alti copii.
tu ce zici...sint cazuri de genul asta sau nu?
si au mai fost subiecte gen "sotul lua infatisarea sotiei dupa citiva ani"...poate si copilul sa ia ceva de la parinti fara sa fie copilul lor.
Si saracii parinti spun "vai da ce seamana cu tatal"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crengu75 spune:

S-au prins acum ca de fapt nu erau schimbati.
Guestus, cred ca sunt cazuri de care zici.
Ai fost mortal oricum cu asemanarea.
Eu mai glumesc cu sotul ca tot gaseste diferite asemanari cu el la copii. Si i-am sugerat sa se uite si pe la vecini, fix cum ai zis tu.
Am ras cu lacrimi.

Bine ca s-a terminat cu bine si toata lumea multumita, mai putin asistentele care au fost sanctionate cu 10% din salariu.

Si stiu un caz in care copilul era infiat si toti care nu stiau spuneau ca seamana leit cu maica-sa asta care l-a infiat. Si in cazul lui Teo spunea lumea ca seamana fata cu ea. Ce zici de asta?


Crengu de iepurica Rianna (2.08.2008) si gandacel Cristian( 5 anisori)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns escu spune:

Eu o stiu pe-aia ca stapanul ajunge sa semene in timp cu cainele, daca se iubesc cu adevarat

Mergi la inceput