Guvernul DC

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tzuri spune:

Marius, deschide tu.Se pot face alegerile.Se pot alege ministri, consilieri etc. care apoi pot ramane sau cadea de la conducere.Asta depinzand de voturile membrilor DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuri spune:

Desiree, de aceea ies cu acesta idee.Eu m-asi intoarce in tara daca conditiile de trai si crestere a copiilor ar fi bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Citat:
citat din mesajul lui Tzuri

Desiree, de aceea ies cu acesta idee.Eu m-asi intoarce in tara daca conditiile de trai si crestere a copiilor ar fi bune.

In fiecare stanca exista o statuie..ceea ce ne lipseste este cunoasterea...si dorintza de a fi sculptori



Of, bine a zis cineva mai sus ca cine mai spera la bine in Ro e un idealist. Sincer, eu am pierdut orice speranta; nu ca m-as intoarce, personal, eu nu m-as intoarce in Ro. Aici am nascut-o pe Victoria, aici e taticul ei, aici suntem o familie. Sper si eu ca lucrurile sa se imbunatateasca in Ro, dar am maaari indoieli.

_
Victoria Isabella

http://picasaweb.google.ca/nadia.boga/VictoriaIsabella02

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha71 spune:

Atita timp cit este roman, poate locui unde vrea el.
Desiree2002, hai sa incercam sa nu mai fim atit de rai, cind chiar nu e cazul!


desiree, nu te supara pe mine. nu am vrut sa sune tendentios mesajul meu, numai ca al tau cam asa pare


*********************************

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">O inimioara are nevoie de voi! / Blogul cu ingerasi


www.dropshots.com/popescu71#albums/verde/2008-12-14/05:27:48" target="_blank">Curiosilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina spune:

Daca m-ar fi intrebat cineva pe mine...da' nu m-au intrebat pehlivanii, l-as pune ca Ministru al Culturii pe Andrei Pippidi...sau Teodor Baconsky. Iar la Justitie as fi lasat-o pe Monica Macovei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Ba eu ma intorc daca faceti ceva!

CORNELIA, mami de AGATA, TUDORA si LISANDRU

Simplitatea in viata este adevarata libertate. (George Enescu)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eunice78 spune:

Pai sa vina mai intai "catindatii" cu platformele si apoi sa trecem la vot. Nu? ca altfel ajungem la un Guvern DC bazat pe pile, nepotisme si alte alea... Mai tineti minte ce trafic de "influenta" a fost pe DC cand a fost concursul acela cu poze?? Si asta pentru o camera video. Pentru un post de ministru ce / cat dati??

Eni, mama de baietzi - Petru (14.08.2003) si Toma (29.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

haideti, nimeni nu se baga? ceva programe, proiecte...sa vedem noi astia plecati, daca merita sa ne intoarcem.
sau punem umarul de aici!

misha, tu nu duci lipsa de idei! ce faci? ai atipit?
hai, treci in fata!

Kari
"
"Oamenii care reusesc in viata sunt aceia care cauta mereu circumstante favorabile si daca nu le gasesc, le creeaza singuri"!
Bernard Shaw

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Citat:
citat din mesajul lui Tzuri

Hai sa ne uitam in curtea noastra si sa incercam ca deschidem un subiect proiect GUVERNUL DC.In care sa incercam sa ne facem auziti pentru binele nostru in tzara noastra.Idei, propuneri, proiecte.Ceva care sa schimbe hotia si lipsurile din Romania.
Incem subiectul prin a aminti anii 1907 cand motzii spuneau "Muntii nostri aur poarta, noi cersim din poarta-n poarta"
Avem de toate si suntem cersatori, muncitori in alte tzari in loc sa ne bucuram de tzara noastra.
Aur, gaze naturale, uraniu, petrol.Am fost granarul Europei.Hai sa fim o fortza care poate schimba ceva.

In fiecare stanca exista o statuie..ceea ce ne lipseste este cunoasterea...si dorintza de a fi sculptori



Corlateanu era reprezentantul Diasporei romanesti inainte...acum e in PSD

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Politica nu se face pe internet... este ceva ce se consuma doar de interesele de grup si/sau private. Nu intamplator a accede la putere se face prin intermediul partidelor politice si cu bani.

Pagina familiei / Tot noi / Mai multe... / www.youtube.com/user/mariuspernes" target="_blank"> Video
Pagina legislativa

Mergi la inceput