Guvernul DC

Guvernul DC | Autor: Tzuri

Link direct la acest mesaj

Hai sa ne uitam in curtea noastra si sa incercam ca deschidem un subiect proiect GUVERNUL DC.In care sa incercam sa ne facem auziti pentru binele nostru in tzara noastra.Idei, propuneri, proiecte.Ceva care sa schimbe hotia si lipsurile din Romania.
Incem subiectul prin a aminti anii 1907 cand motzii spuneau "Muntii nostri aur poarta, noi cersim din poarta-n poarta"
Avem de toate si suntem cersatori, muncitori in alte tzari in loc sa ne bucuram de tzara noastra.
Aur, gaze naturale, uraniu, petrol.Am fost granarul Europei.Hai sa fim o fortza care poate schimba ceva.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns misha71 spune:

asta-i tare!
O sa fie razboi, mai dihai ca-n Orientul Mijlociu aici!

Cine face Platforma-program?

*********************************

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">O inimioara are nevoie de voi! / Blogul cu ingerasi


www.dropshots.com/popescu71#albums/verde/2008-12-14/05:27:48" target="_blank">Curiosilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muffin spune:

Imi place ideea. Cine incepe cu nominalizarile?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha71 spune:


Marius - ministrul justitiei


*********************************

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">O inimioara are nevoie de voi! / Blogul cu ingerasi


www.dropshots.com/popescu71#albums/verde/2008-12-14/05:27:48" target="_blank">Curiosilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diala spune:

Tzuri

felicitari pt. initiativa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuri spune:

Putem incepe cu discutiile despre ce avem si apoi cu ce nu avem
Lista cu ce avem este mica si nu ne ia mult timp.Cea in care nu avem este lunga si ne-ar putea lua o zi numai scriind-o.
Oameni buni.Avem putere atomica.Centrala de la Cernavoda.Putem sa o folosim penru a ne asigura energia pe mai multe vieti.Stiti ca avem deajuns uraniu cat sa dam si la altii ?
Am fost granarul Europei si cumparam grau de la americani. Am avut turme de oi si porci si cumparam carne de porc de la irlandezi.Avem gaze naturale si petrol si ne rugam de Ivan sa mai dea drumul la robinet. Avem aur si stam atarnati de bursa engleza.Carbuni.APA.Apa minerala.Sare.Munti de sare.Piatra pentru industria cimentului.Minereuri de fier.Continuati voi.
Am ales sa fim condusi de o doamna ministru a turismului si de un fost primar care nu a facut nimic in Bucuresti, acum ministrul economiei ? Pai daca tu nu stii sa mergi cu bicicleta vrei sa fii sofer de tir ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha71 spune:

E prea serios subiectul asta pentru mine

Acum, serios vorbind: cine mai crede ca se mai poate face ceva in tara asta, este un idealist. Nu vezi ca orice om normal si cu scaun la cap si-a luat talpasita din politica?
Chiar tu pe cine ai alege, in conditiile in care nu exista om (care ar putea fi si politician) sa nu-si vada interesul propriu. Politica insasi inseamna sa minti, altfel cum vrei sa fii ales?

PS eu chiar credeam ca vrei sa faci un guvern DC, adica cu membrii DC-asta era chiar misto!

*********************************

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">O inimioara are nevoie de voi! / Blogul cu ingerasi


www.dropshots.com/popescu71#albums/verde/2008-12-14/05:27:48" target="_blank">Curiosilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:
citat din mesajul lui misha71


Marius - ministrul justitiei


*********************************

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">O inimioara are nevoie de voi! / Blogul cu ingerasi


www.dropshots.com/popescu71#albums/verde/2008-12-14/05:27:48" target="_blank">Curiosilor


Nu's bun ca eu inchid rapid guritza "opozantilor"

Pagina familiei / Tot noi / Mai multe... / www.youtube.com/user/mariuspernes" target="_blank"> Video
Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha71 spune:

Nashpa! Pazea ca s-a intors Marius

*********************************

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">O inimioara are nevoie de voi! / Blogul cu ingerasi


www.dropshots.com/popescu71#albums/verde/2008-12-14/05:27:48" target="_blank">Curiosilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuri spune:

Misha, la asta m-am referit.Guvernul DC.Pareri ,idei,solutii.Care ne pot conduce sau influienta in bine viata sau chiar revenirea in tara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:


Tzuri

Membru din:20/12/2003



Israel
Tel Aviv

-----------

Hai sa ne uitam in curtea noastra


... muncitori in alte tzari in loc sa ne bucuram de tzara noastra...
...Hai sa fim o fortza care poate schimba ceva.

Stii puterea exemplului... tu de ce nu te intorci in tara? sa muncesti acolo si sa te bucuri de ea?!?






_
Victoria Isabella

http://picasaweb.google.ca/nadia.boga/VictoriaIsabella02

Mergi la inceput