Campania continua/Rezultate comentate (3)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sorana spune:

Noul ministru al turismului are acces la informatii "strict secrete" ale serviciilor de informatii (conform buletinelor de stiri de seara). Acu' am priceput de ce s-a dat legea 98/2008 conform careia toti opratorii de telefonie, sms si internet (da! ISP-ii!!!) sunt obligati sa pastreze TOT ce trece prin ei timp de 6 luni si la le puna la dispozitia serviciilor secrete.
Deci d-na Udrea poate sti in orice moment ce sms am trimis eu, sau ce mail, sau ce am vorbit la telefon.
Excelent.

Sorana si Monica (6 ani)
"Daca oamenii sunt buni doar pentru ca se tem de o pedeapsa sii spera într-o rasplata, atunci chiar ca suntem o adunatura jalnica" - Albert Einstein

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beshter spune:

Citat:
citat din mesajul lui DidiAlex

Ce a declarat www.cotidianul.ro/ilie_sarbu_eu_si_basescu_am_crezut_si_am_lucrat_doi_ani_pentru_alianta_psd_pdl-69373.html" target="_blank">azi Ilie Sarbu:


"Eu si Basescu am crezut si am lucrat doi ani pentru alianta PSD-PDL"



Si eu cand va spuneam acu' vreo 2 ani ca PSD+PDL= nu ma credeati .....ce vremuri


Alina




Ba te credeam....

Sa-mi zica si mie cinevasilea - ca io-s mai grea de cap - de ce s-a dus superbasele azi la CSM? A ramas fara cafea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Nu ma,s-a dus sa le mai dea la aia una peste bot,sa nu uite care le este locul!
In alta ordine de idei,nu e chiar despre campanie si un rezultat al campaniei,de ce se strofoaca toti pensionarii,actori,profesori,medici sa fie exceptati de la ordonanta aia privind cumularea pensiei cu salariul?Sti,au salarii mici etc,dar de ce nu vor sa lucreze pe drepturi de autor actorii si restul ca PFA,ca bani tot iau.Care e deosebirea?

"La vita e bella"
De mancare
Dulciuri
Din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beshter spune:

Citat:
citat din mesajul lui valentinag
de ce se strofoaca toti pensionarii,actori,profesori,medici sa fie exceptati de la ordonanta aia privind cumularea pensiei cu salariul?Sti,au salarii mici etc,dar de ce nu vor sa lucreze pe drepturi de autor actorii si restul ca PFA,ca bani tot iau.Care e deosebirea?


Pai una e sa se cumuleze pensia cu salariul - adica iei o pensie si un salariu (sunt foarte tare la definitii circulare) - si alta e sa iei o pensie si niste banuti in plata cu ora.
Mama e profesoara de romana la pensie. Daca s-ar fi intors acum la scoala, lua pensia si vreo 2-3 sute de RON pe o norma didactica (pensia fiind de 7 sute, ca sa fie clar). Ea s-ar fi intors si asa, saraca, dar i-am trantit un nepot si a zis ca prefera sa ma ajute pe mine (desi eu stiu ce mult ii place la scoala).
La fel patesc eu daca, pe langa norma mea de lector, mai vreau una. Nu iau doua salarii ci un salariu si plata cu ora (din cate stiu, o ora la noi la facultate e sub 10 RON).

In alta ordine de idei, ce parere aveti (ca tre sa aveti) despre trebsoara cu schimbarea constitutiei?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

De ce vor astia acuma sa schimbe constitutia?

Eu cred ca asa vrea Basescu, sa profite de majoritatea parlamentara de 70%.

Dar ar trebui sa se gindeasca la buget si la chestii urgente, nu la schimbarea constitutiei.. Neseriosi, se gindesc numai cum sa mai schimbe legile alea sa le fie lor bine.


Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://www.kodakgallery.com/I.jsp?c=akcecxh.f5u0t6d&x=0&y=nr5bn

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei



Sa ne rugam pentru Emma, zilnic orele 13

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
De ce vor astia acuma sa schimbe constitutia?

Pentru ca este mai usor sa convingi poporul, in vremuri de criza, de necesitatea conducerii tarii de catre o "mina forte".



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

ileana, tot nu inteleg, ei au acuma 70% suport, nu inseamna asta "mina forte"?

Bineinteles ca Basescu are numai 30% (adica numai PDL) si se gindeste la zilele negre cind o sa fie in conflict cu PSD. Dar cum poate explica asta si sa convinga lumea?


Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://www.kodakgallery.com/I.jsp?c=akcecxh.f5u0t6d&x=0&y=nr5bn

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei



Sa ne rugam pentru Emma, zilnic orele 13

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eliza5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui sirimie


Bineinteles ca Basescu are numai 30% (adica numai PDL) si se gindeste la zilele negre cind o sa fie in conflict cu PSD. Dar cum poate explica asta si sa convinga lumea?


Are sanse foarte mari sa convinga lumea mai ales ca a inceput propaganda de muuullltttt..
Mai tii minte ce s-a intamplat atunci cand a fost Basescu suspendat? Mai tii minte ce campanie feroce si puternica a fost facuta impotriva Parlamentului? Iti citez doar una dintre declaratiile lui Basescu la vremea respectiva:
"Presedintele suspendat a spus ca cei care au votat pentru suspendare sint oameni care cred ca institutiile statului sint la dispozitia lor, nu a poporului. „Ei sint desprinsi de realitatile poporului pe care au pretentia ca il reprezinta."
Au fost o gramada de mitinguri la vremea respectiva iar tema principala era reprezentata de "cei 322 care si-au batut joc de noi".. si asa mai departe.
Iti este cunoscut afisul asta? http://www.tudormateescu.ro/?s=322


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beshter spune:

Mai, mie treburile astea cu 'poporul' si 'natia' (iesite pe gurile unor oameni de dreapta!!!) imi provoaca si-mi cauzeaza.

base vrea Parlament unicameral...republica semi-prezidentiala (desi eu cred ca vrea prezidentiala de-a dreptu', ca acu' e cam semi-prezidentiala)...Din punctul meu de vedere, am cam impopistrat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Eliza5

Mai tii minte ce s-a intamplat atunci cand a fost Basescu suspendat? Mai tii minte ce campanie feroce si puternica a fost facuta impotriva Parlamentului?

daaa, ce mi-a placut cel mai tare atunci e ca ii tot dadea cu "lovitura de stat", cind faza asta cu suspendarea presedintelui era un act constitutional. Adeka era prevazuta in Constitutie. A, ca aia au fost nerozi, ca n-au facut decit sa-i sufle in pinze lui Basescu, asta-i alta discutie.


Ati vazut ce s-a intimplat? http://www.hotnews.ro/stiri-esential-5330227-curtea-constitutionala-ordonanta-interzice-cumulul-pensie-salariu-este-neconstitutionala.htm
Tz-tz-tz, cum adica e neconstitutionala o ordonanta a guvernului Basescu?
Curtea asta Constitutionala si-o cam cauta cu luminarea .


Mergi la inceput