Cadouri intr-o cutie de pantofi ...

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alincic spune:


eu am lucrat mai multi ani cu copiii din internate si case de copii din rep.Moldova. Sa fi vazut bucuria de pe fetele lor ,imi place ca fiecare pachet este dat copilului si atunci el are parte de tot ce este acolo.
Fiecare cutie este facuta cu multa dragoste de catre alti copii,sau adulti care isi fac un obicei de craciun sa impacheteze cite 2-3 cutii.Acolo unde lucrez eu, in fiecare an ,este un pom mare unde sunt atirnate biletele cu virsta si sexul copilului.Fiecare vine si ridica citeva biletele. Imi place acesta traditie,e ceva de suflet ,parca ii face pe oameni sa fie mai buni ,si ii invata pe copii nostri sa fie darnici .
Sarbatori Fericite la toti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Si la copiii din Romania la ce adresa se pot trimite pachete?

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://www.kodakgallery.com/I.jsp?c=akcecxh.f5u0t6d&x=0&y=nr5bn

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro

Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

foarte frumos!
as vrea sa fac si eu cu baietelul meu cateva cutii de genul asta,dar nu stiu unde sa le dau.

stiti cumva unde se pot trimite,cum se procedeaza?

evident ca as vrea sa ajunga la niste copilasi cu care Mos Craciun nu e prea darnic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcm spune:

Ne-am bucurat anul acesta sa impachetam si noi cateva cutiute pentru copii nevoiasi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

Citat:
citat din mesajul lui mcm

Ne-am bucurat anul acesta sa impachetam si noi cateva cutiute pentru copii nevoiasi.


si unde le-ati trimis?
daca poti sa-mi spui,cred ca nu e prea tarziu sa trimit si eu cateva cutiute.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaiub spune:

David a primit la gradinita o astfel de cutie, din Germania, dupa continut: dulciuri, creioane colorate, un carnetel ... dragut gestul

noi suntem aici cu poze noi si filmulete
Mamica de www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52259" target="_blank">David Iulian (07.01.2005) si www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52271" target="_blank"> Mara Teodora (12.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Letitia1 spune:

Si noi am trimis o astfel de cutie. Nu mai stiu exact in ce colt de lume a fost trimisa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_M spune:

Acest lucru se intampla de 3 ani in institutul unde lucrez. Se strang bani de la fiecare angajat intr-o cutie inchisa (pentru a da fiecare exact atat cat doreste), apoi se cumpara hainute si jucarii si impreuna plecam la unul din cele mai sarace leagane de copii. La scoala baietilor mei se cumpara cadouri si merg ei sa le duca la un orfelinat din sector.
Pentru fiecare dintre dvs care doreste sa ofere un astfel de cadou, de Craciun, de Paste sau nu neaparat cu o ocazie anume, se pot cauta pe net orfelinatele din sector ( sunt cel putin 2 in fiecare sector) si mers personal acolo. Asa va veti bucura impreuna cu cel care-l primeste.
Si atentie: daca intrebati 2-3 vecini veti vedea ca fiecare doreste sa participe cu un mic cadou.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina_nz spune:

Unde e subiectul ala in care o mamica se plangea ca aceste cutii sunt o bataie de joc la adresa copiilor romani?
Gasise intr-o cutie un tub de pasta de dinti folosit pe jumatate si niste creioane colorate deja incepute.


Silvia mamica de Adrian (22 August 2003) si baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaiub spune:

lucrurile din cutii nu sunt toate noi, sunt donatii ... copiii au strans probabil ce au gasit pe acasa si au crezut ca poate fi util
David a primit asa o cutie de la biserica, de Craciun, in ea erau jucarii dar nu erau noi.


noi suntem aici cu poze noi si filmulete
Mamica de www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52259" target="_blank">David Iulian (07.01.2005) si www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52271" target="_blank"> Mara Teodora (12.07.2007)

Mergi la inceput