Ajutoarele lui Mos Craciun ( 3 )

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Imi cer scuze pentru raspunsul tarziu, fu mare bai la munca pentru ca am intarziat, am intarziat si la serbarea fie-mii din pricina traficului si acasa ma astepta cam debandada. Acusica va spun ce si cum e de cumparat si apoi ce am rezolvat si ce mai e de rezolvat si clarificam si cu banii.

Deci ar mai fi de luat urmatoarele:

- fructe pentru cei 19 copii + Budimex
- pungute pentru fructe (stii tu Bumbacl despre ce vorbesc)
- 2 periute si 2 paste (sau 2 seturi). Nu mai tin minte daca includea si copiii de 3 ani sau nu. Verific imediat.
- dulciuri, insemnand cate ceva simplu gen napolitana pentru cei 15 copii + 4 biscuiti fara cacao pentru 4 copii de un an. In rest au ajuns celelalte dulciuri pentru ei. Si orice fel de dulciuri pentru Budimex.



Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Sa dam si noi o mana de ajutor! http://www.updown.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Asaaa, lista e ok. Haideti sa va spun de bani.

Deci cei 320 RON sunt 110 RON de la mine, 10 RON de la o persoana generoasa de la locul de sortat , 50 RON Andries, 100 RON Bernix si 50 RON Isabeluta. Apropos, va rog sa treceti pe prima pagina si pe Isabeluta cu 50 RON.

Multumim tuturor pentru donatii. Va reamintesc ca jucariile aduse azi erau nu numai de la mine, ci si de la Andries, Gabitz si Sabina, carora le multumim pentru contributie.

Inteleg insa ca au ramas destul de multi bani neutilizati, mi se pare mare pacat sa nu ii folosim in scopul pentru care au fost adunati. Ma gandeam ca as putea face maine o incercare de a mai cumpara ceva, poate si lui Bumbacel i-ar prinde bine o suma mai mare. Papanash, ne poti trimite cumva banii in cazul in care nu ajungi tu maine sa faci cumparaturi de ei?

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Sa dam si noi o mana de ajutor! http://www.updown.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Vreau sa va spun ca azi a fost o echipa exceptionala la sortat si impachetat, am lucrat extraordinar impreuna si am vazut atata suflet si atata drag in pregatirea micilor cadouri pentru copii. Multumesc mult Luizei, Ceciliei, Ligiei, Teodorei si nu in ultimul rand scumpicilor Maria si Cristi pentru prezenta incantatoare si rabdarea lor. Multumim mult si Roxanei pentru fructe, au fost exact ceea ce aveam nevoie. Maine mai merg fetele sa termine de impachetat, cred ca Cecilia si Ligia. Din pacate nu pot ajunge maine, dar poate se mai ofera cineva sa le ajute.

Azi am facut si poze, sa imi spuneti unde si cum le uploadez.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Sa dam si noi o mana de ajutor! http://www.updown.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumbacel spune:

Roxana, imi pare rau pentru problemele aparute la job.Eu te admir pentru puterea pe care o ai de a face atatea lucruri.
Cred ca-mi sunt suficienti banii pe care-i am pt ce e trecut pe lista (am cheltuit 620, pentru pijamale, cosmetice, pasta+periuta si mosi de ciocolata pt centru)imi ajung 670 pt ce mai e de luat.
Sa iau cate un pachet de pampersi pentru cei 5 copilasi de 1 an? (papanash, sa nu razi de obsesia mea cu pampersii dar cred ca-s scumpi si le-ar prinde bine). Daca da, pachet mic (24buc) sau mare(70)? Marimea 4, 4+?
Pt Budimex facem 30 pachete? Mai avem pungi mari?
Ma duc sa-l culc pe Vlad ca-i marait. Intru mai tarziu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Lista de cumparaturi de mai sus este totusi o propunere, pur si simplu sunt cateva idei, dar asteptam sugestii si de la voi.

Situatia este asa:

1) Pentru Centrul sector 4 am facut deja pungulite continand fiecare: dulciuri, fructe, pijama, periuta si pasta, sapun si gel de dus, 2-3 jucarii.

2) Pentru Sp. Nasta am pregatit pungile dar sunt incomplete. Nu am pus inca fructele si ar mai fi nevoie de dulciuri. In principiu am pus cosmetice (periuta, pasta, sapun si spray dupa caz si in functie de varsta), dulciuri, jucarele pentru copiii pana la 12 ani.

Daca am avea mai multi bani am putea cumpara eventual si ceva gen manusi sau caciula, sau sosetele. La fel ma gandeam sa luam ceva carticele pentru cei 3 mai mari. Dulciuri am mai putea adauga. La vreo cateva pachete de Pampers si niste servetele umede.

La spital vom putea lasa in sectie si cateva jucarii nenominale, sa ramana pentru copiii internati. Au ramas jucarii berechet.

3) Pentru Budimex avem deja 30 pachete cu periuta, paste si apa de gura, si cateva produse cosmetice ramase din pachetul de la Dantje (cateva tampoane si spray). Nu ne-ar strica niste Pampers pentru copiii mici si eventual servetele umede, niste sapunuri si gel de dus. O sa mai cumparam musai dulciuri si fructe.

Jucarii au ramas destule, putem sa le punem in pungi cu etichete in functie de varsta si sex. La fel vor fi jucarii nenominale care raman pe sectie.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Sa dam si noi o mana de ajutor! http://www.updown.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Bumbacel, tocmai voiam sa actualizez lista cu niste Pampers (poti lua orice alta marca mai ieftina) si servetele umede. La fel cred ca pentru Budimex ar merge si niste gel de dush si sapunuri. Dar nu iti ajung banii pentru asta, o sa vedem cu Papanash cum luam de la ea.

De asemenea, va rog sa va ganditi daca luam ceva imbracaminte si pentru Sp. Nasta.

Aaa, Bumbacel, ma gandeam sa te rog sa iei 3 carticele pentru copiii de 16-18 ani de la Budimex, ei nu au primit jucarii sau altceva si ar fi frumos. Daca nu poti, o sa iau eu maine de la librarie si vedem cum ti le dau.

Si niste pungi cred ca mai avem nevoie.

PS Pot sa te sun? Da tu bip cand te pot suna.
Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Sa dam si noi o mana de ajutor! http://www.updown.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isabeluta spune:

Multumiri sincere ajutoarelor Mosului pentru efortul depus azi la impachetat si nu numai! Sunteti minunate!

Isabela si de
Vlad Matei (22 septembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Citat:
citat din mesajul lui cecilia L

Am o rugaminte, maine trebuie sa luam tot de la T NOI, intra in vacanta si asa am promis, dar intrebarea mea este cine merge la Sp Budimex sau Nasta?????? cand se merge? pentru ca nu pot sta in masini(mai au si fetele de facut cumparaturi, eu asa gandesc) si se strica fructele.Cele pentru centru sunt in pungi in masina la Roxana.

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)

poze noi

asa crestem


Asadar lucrurile nu mai pot fi pastrate in locatie, este important sa le livram vineri dupa amiaza cel tarziu in Budimex si Nasta. Va rugam frumos sa ne ajutati sa stabilim cine unde merge si la ce ora. Multumim frumos.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Sa dam si noi o mana de ajutor! http://www.updown.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Multumim mult Dantje pentru pachetele trimise de tine si prietenele tale, sa stii ca am folosit cosmeticele pentru pungile de la Sp Nasta si au ramas si pentru Budimex (nu am taiat periutele), iar dulciurile de la voi au ajuns si pentru Centrul din sector 4 si pentru Nasta (acolo o sa mai luam). Multumim mult Roxanei pentru fructe, multumim si Erinei pentru pachetele pentru Budimex. Multumim mult tuturor pentru contributie, fiecare lucru a contat si va fi o bucurie pentru copiii care le vor primi.



Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Sa dam si noi o mana de ajutor! http://www.updown.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Dragi ajutoare ale Mosului am avea nevoie de sprijinul vostru in urmatoarele chestiuni:

1) Cine merge la Sp. Budimex? Cine merge la Sp. Nasta? Asteptam musai inscrieri pana maine la pranz pentru ca nu se mai pot tine lucrurile in locatie.

2) Cand se merge la Budimex si Nasta? Ar fi ok vineri dupa-amiaza? Papanash, poti vorbi te rog pentru Budimex? Ank, asteptam musai un semn (eventual PM cu nr de tel) sa stabilim ce si cum pentru Nasta.

3) V-am spus ce avem pentru Budimex si Nasta, asteptam propuneri cu ce mai trebuie luat. Daca n uajung banii de la Ligia, te rugam Papanash sa ne mai trimiti din cei primiti sau poate reusesti sa mergi cu ea la cumparaturi.

4) Cine le mai poate ajuta maine pe fete la sortat si impachetat? Va comunica ele ora, probabil la pranz.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Sa dam si noi o mana de ajutor! http://www.updown.ro/

Mergi la inceput