nu stiu ce sa mai fac

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns devoska spune:

Citat:
citat din mesajul lui bubu1

mi-a mai acordat o sansa.sper sa nu o dezamagesc.


"NU o sa o mai dezamagesc" (fara acel "sper") suna mai convingator! Mult succes si nu o dezamagi!

Citat:
citat din mesajul lui bubu1

asa suntem noi barbatii, bagati intr-o oala din care nu prea ne poate scoate nimeni(asa suntem noi ........porci ,nu?)


Mai pardon, sotul meu - si probabil si al altor fete de pe DC - nu face parte din "oala" asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Contrapunct spune:

Bubu, daca sotia ta ti-a mai dat o sansa, ai intelepciunea sa profiti de ea. Succes!

Fata de temerile tale cum ca reactia la subiectul tau a fost cauzata de faptul ca esti barbat, te inseli. Sunt multe subiecte aici despre femei aflate in situatia ta, si reactia majoritara a membrilor forumului a fost aceeasi ca in cazul tau.
Minciuna, tradarea si infidelitatea provoaca aceeasi reactie, indiferent de autor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Contrapunct

Bubu, daca sotia ta ti-a mai dat o sansa, ai intelepciunea sa profiti de ea. Succes!

Fata de temerile tale cum ca reactia la subiectul tau a fost cauzata de faptul ca esti barbat, te inseli. Sunt multe subiecte aici despre femei aflate in situatia ta, si reactia majoritara a membrilor forumului a fost aceeasi ca in cazul tau.
Minciuna, tradarea si infidelitatea provoaca aceeasi reactie, indiferent de autor.

multumesc! cred ca teama ca nu voi primi o a doua sansa m-a facut sa scriu povestea mea asa "din topor". altfel cred ca erau reactiile daca scriam sub o forma "mai siropoasa" (pe placul femeilor). totusi nu sunt de acord cu conceptia "A GRESIT(chiar daca o singura data)-GATA! IL DISTRUGEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellej spune:

Citat:
citat din mesajul lui bubu1

pt ellej, multumesc pt ca esti singura care ai spus ca speri sa mi se acorde a doua sansa. regeret ambele. mi-a mai acordat o sansa.sper sa nu o dezamagesc.


Si eu sper sa fiti o familie fericita si sa profiti de a doua sansa, singura probabil de care vei mai avea parte. Sotia ta e o femeie puternica si hotarata, si daca ti-a mai dat o sansa inseamna ca inca te iubeste. Asa ca... vezi ce faci

Nu toti barbatii "e" porci, doar unii :), aia care persevereaza in greseala. Dar eu cred ca tu n-o sa mai gresesti.


Mare e gradina lui Dumenzeu si multe animale sunt in ea :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ram0nica spune:

nu stiu de ce... dar mie nu-mi vine sa cred ca ti-a mai dat o sansa! Sunt sigura ca o sa spui ca sunt rautacioasa pentru ce spun... dar citind postarile fostei tale sotii si vazand cat de hotarata si dezamagita era... as tinde sa banuiesc ca doar te "lauzi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ram0nica

nu stiu de ce... dar mie nu-mi vine sa cred ca ti-a mai dat o sansa! Sunt sigura ca o sa spui ca sunt rautacioasa pentru ce spun... dar citind postarile fostei tale sotii si vazand cat de hotarata si dezamagita era... as tinde sa banuiesc ca doar te "lauzi"
pana in seara aceasta asa credeam,insa.....acum chiar nu mai stiu ce sa fac sau ce sa mai cred,in fine,va multumesc oricum tuturor care ati citit subiectul.vom vedea ce va fi. oricum cred ca doar Dumnezeu stie ce va fi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zina spune:


As vrea sa am forta si hotararea sotiei tale...dar am sa reusesc si eu...
Bubu1: ai avut o alta relatie, sotia te-a "prins", a divortat, chiar daca aveati 2 fetite. Si-a refacut repede viata, si asta este f.f. bine, acum intrebarea mea este: a meritat sa faci ce-ai facut? te intreb deoarece si sotul meu face exact ce-ai facut tu, si eu sunt pe punctul de-a divorta (avem si noi un copil), dar vroiam sa cunosc parerea celeilalte parti. Fii sincer si spune-mi: merita sa-ti pierzi familia pt.o oarecare, care iti indruga toata ziua numai minciuni? Iti pare rau sincer de ce-ai facut? Daca te-ai impaca cu sotia ai mai insela-o?
Dupa cum vezi si eu sunt din Deva :)..........
O zi buna si sper sa fii obiectiv.
Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Zina


As vrea sa am forta si hotararea sotiei tale...dar am sa reusesc si eu...
Bubu1: ai avut o alta relatie, sotia te-a "prins", a divortat, chiar daca aveati 2 fetite. Si-a refacut repede viata, si asta este f.f. bine, acum intrebarea mea este: a meritat sa faci ce-ai facut? te intreb deoarece si sotul meu face exact ce-ai facut tu, si eu sunt pe punctul de-a divorta (avem si noi un copil), dar vroiam sa cunosc parerea celeilalte parti. Fii sincer si spune-mi: merita sa-ti pierzi familia pt.o oarecare, care iti indruga toata ziua numai minciuni? Iti pare rau sincer de ce-ai facut? Daca te-ai impaca cu sotia ai mai insela-o?
Dupa cum vezi si eu sunt din Deva :)..........
O zi buna si sper sa fii obiectiv.
Multumesc

parerea mea este ca ar fi bine sa incerci maxim ce se poate incerca, pana sa iei hotararea divortului.daca te ajuta parerea mea.......DA! IMI PARE ENORM DE RAU PT CE AM FACUT! nimic nu trebuie sa se compare cu FAMILIA!(DECI, PT NIMIC NU MERITA SA ITI PIERZI FAMILIA), nu stiu cum as putea sa te conving sa nu faci ce a facut sotia mea(pt mine este si va fi unica sotie), sa incerci totusi sa gasesti o alta solutie.P.S-cred ca nu imi va mai trece prin cap vreo alta aventura(este groaznic sa treci prin divort. cel putin asa a fost pt mine)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zina spune:


Bubu, apreciez sinceritatea ta, sa stii ca-mi pare rau pt.ce vi s-antamplat. Multumesc pentru sfatul tau, si daca nu te superi, te mai intreb ceva (esti barbat si poate cunosti raspunsul); dupa ce am descris la topic-ul meu problema mea, adica comportamentul sotului meu (nu mai vorbeste nimic cu mine, doar strictul necesar, nu se mai atinge de mine spunand ca este obosit, vine acasa tarziu de la servici -are un post care totusi stiu ca-l solicita-, cand vine acasa mananca si se aseaza in fata calculatorului si asta este...eu merg la mine in dormitor, evident dupa ce ma ocup cu copilul si-l culc, si asta este viata noastra), eu am concluzionat ca are o amanta (din nou, pt.ca acum 2 ani cand copilul avea 2 luni a venit si mi-a spus ca are pe alta si vrea sa plece de-acasa), tu ce crezi? Parerea ta de barbat care a "trecut" prin asa ceva.
Crezi ca pot sa-i pun conditii si el sa se tina de ele? Sunt pe ultima suta de metri, sunt nefericita si am impresia ca el ma va insela tot timpul, nu stiu daca va putea sa se lase de aceasta "ocupatie".
Merci mult, astept raspunsul tau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu1 spune:

Zina, cred ca inteleg situatia ta. Mie ca si barbat nu imi place ce face sotul tau. parerea mea este ca daca intr-adevar vrea si el sa continuati, va accepta conditiile tale(sa mergeti la un consilier)

Mergi la inceput