nu stiu ce sa mai fac

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catale spune:

Care este varsta de la care avem dreptul sa vorbim despre inselat ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hakimela spune:

Bubu, da-mi voie sa te felicit! Esti un barbat absolut normal, esti barbatul tipic roman crescut de mami cu ideea ca totul i se cuvine. Da, esti exact genul acela de barbat care crede ca el are voie sa minta, sa insele, apoi-daca vrea si nu merge relatia "alternativa"- sa revina la sotie, care negresit il asteapta spasita, suferind, plansa si cu parul smuls, sau eleganta si parfumata, gata de amor (dupa caz, gust si scenariu, ca aici nu e clar cum trebuie sa fie sotia inselata). Esti genul de barbat care inainte de a se intreba ce si cine i-a dat voie sa isi insele sotia o acuza pe aceasta ca a indraznit (cat tupeu si cata lipsa de caracter din partea ei) sa se considere libera, cat timp TU ai iesit din acea casnicie demonstrand ca nu inseamna nimic pentru tine. Asa e, doua saptamani sunt un timp foarte scurt, sa o condamnam deci. Ai perfecta dreptate, e cel mai bine sa incepi o relatie pe cat posibil cu doua saptamani INAINTE ca cel de langa tine sa afle, sau, si mai bine, cu doi ani inainte. Asta asa, ca sa ai timp sa te lamuresti pe cine alegi. Dar, evident, numai tu ai dreptul asta- sa ai o alta relatie. Ea, daca a fost cu tine, trebuie sa ramana cu tine. Chiar si in lipsa. E perfect rezonabil din partea ta. Felicitari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu1 spune:

pt,hakimela. felicitari pt cunostintele tale de sex masculin. nu toate femeile au norocul tau, sa nu aiba parte de barbati romani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu1 spune:

sunt foarte curios cum ati fi reactionat daca greseam putin personajele,daca le inversam sexele.....cu siguranta reactionati altfel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marami spune:

Citat:
citat din mesajul lui bubu1

sunt foarte curios cum ati fi reactionat daca greseam putin personajele,daca le inversam sexele.....cu siguranta reactionati altfel.


Ce te face sa crezi asta?!

mandrutzele mele D(29 sept 91) & D (18 iul 05)

pozne-npoze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellej spune:

Citat:
citat din mesajul lui bubu1

sunt foarte curios cum ati fi reactionat daca greseam putin personajele,daca le inversam sexele.....cu siguranta reactionati altfel.


Ti-ai inselat sotia si ti-ai dat seama de greseala abia cand ea a descoperit adulterul. Adica dupa vreun an de zile. Iti dai seama macar cat de egoist si duplicitar ai fost? Iti pare rau de ce i-ai facut, sau doar ca te-a prins?

Daca intr-adevar regreti ca ai inselat-o si meriti o doua sansa, sper sa ti-o acorde. Dar daca nu va vrea, sa stii ca ti-ai facut-o cu mana ta si nimeni n-o poate condamna. Din momentul in care ai inceput sa cutreieri alte asternuturi, ti-ai pierdut orice drepturi in ceea ce o priveste.

Mare e gradina lui Dumenzeu si multe animale sunt in ea :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hakimela spune:

Citat:
citat din mesajul lui bubu1

pt,hakimela. felicitari pt cunostintele tale de sex masculin. nu toate femeile au norocul tau, sa nu aiba parte de barbati romani.

De unde ai tras concluzia ca sotul meu nu e roman? Poate ca e, dar e altfel (auto)educat. Se pare ca ai postat subiectul ca sa fii compatimit si sa gasesti sustinatori. Dar, ce sa vezi, nu ai gasit. Dupa toate postarile pe care le-ai primit, inca mai crezi ca ai dreptate, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu1 spune:

sunt convins ca altfel se reactiona, pt ca asa suntem noi barbatii, bagati intr-o oala din care nu prea ne poate scoate nimeni(asa suntem noi ........porci ,nu?)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu1 spune:

pt ellej, multumesc pt ca esti singura care ai spus ca speri sa mi se acorde a doua sansa. regeret ambele. mi-a mai acordat o sansa.sper sa nu o dezamagesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Hakimela

Citat:
citat din mesajul lui bubu1

pt,hakimela. felicitari pt cunostintele tale de sex masculin. nu toate femeile au norocul tau, sa nu aiba parte de barbati romani.

De unde ai tras concluzia ca sotul meu nu e roman? Poate ca e, dar e altfel (auto)educat. Se pare ca ai postat subiectul ca sa fii compatimit si sa gasesti sustinatori. Dar, ce sa vezi, nu ai gasit. Dupa toate postarile pe care le-ai primit, inca mai crezi ca ai dreptate, nu?
imi place cum suna (auto) educat...felicitari! esti o norocoasa!nu cred ca merit sa fiu compatimit.

Mergi la inceput