nu stiu ce sa mai fac

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bubu1 spune:

pt devoska, ea mi-a aratat ca a cerut sfaturi pe acest site. mi-a aratat doar despre divort nu si despre altele........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu1 spune:

pt contrapunct, oare casnicia consta din niste hartii(gata, am introdus divort si sunt libera?).???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu1 spune:

devoska, se pare ca am mai facut o greseala( intrand pe acest site). ar fi chiar culmea sa primesc de la femei mesaje "de bine".chiar trebuiesc spanzurat pt o greseala???????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Contrapunct spune:

Bubu, daca ai divortat, se cheama ca nu mai esti casatorit. La asta era bine sa te gandesti tu inainte de a o insela: ce inseamna casnicia? Un raspuns simplu este ca ea inseamna fidelitate si incredere. Tu le-ai incalcat pe astea doua, asa ca ea e acum libera.
Da, ea este libera acum, la fel si tu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devoska spune:

Nu sunt in masura sa-ti dau sfaturi, nici tie, nici ex-sotiei tale. Daca lucrurile stau asa cum le-a povestit sotia ta... Sper sa nu fiu niciodata in pielea ei, dar daca as fi, mi-as dori sa am puterea ei de a nu ma mai uita in urma. Daca sotul pe care il iubesc atat de mult ma inseala, aflu, am dovezi si in plus arata atat de putin respect nerecunoscand... Casatoria mea cel putin nu ar mai avea nici o sansa. Toata dragostea mea s-ar transforma in ura si scarba, de respect nu mai vorbim. Ce sansa ar avea o asemenea relatie? Ar fi un cosmar pentru amandoi. Multumesc lui Dumnezeu ca am un barbat pentru care familia e mai presus de o tavaleala!
Tonul tau o sa te faca sa iesi si mai sifonat decat am crezut initial, asta in cazul in care cineva se va deranja sa mai raspunda. "Ar fi chiar culmea" ca una din mamicile fericite de pe acest site sau una din mamicile inselate in acelasi stil sa vina sa te mangaie pe crestet si sa-ti ofere un umar pe care sa plangi.
Ti-ai inselat nevasta. Nu esti nici primul nici ultimul. S-a prins ca o inseli si a inchis ochii in prima faza. De ce nu ai renuntat atunci la aventura si sa-ti vezi de familie? Ea atunci a dat o sansa familiei. Ai continuat relatia. Ea a divortat. Fii barbata Zoe si suporta consecintele!!! Nu te va spanzura nimeni pe acest site, dar nici nu cred ca te va intampina cineva cu flori. Si nici nu o vei recucerii scriind aici.
Probabil ca suferi ca ai pierdut-o si abia acum ii vezi valoarea, cand nu e a ta, dar e a altuia. Asta e! Capul sus, viata e inaintea ta. Ai grija ce faci in continuare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devoska spune:

Citat:
citat din mesajul lui bubu1

chiar trebuiesc spanzurat pt o greseala???????


O greseala e o aventura de o noapte. Una singura. Nu un an si de relatie extraconjugala. E numai parerea mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catale spune:

Bubu, este "cea mai libera" femeie din clipa in care tu ai decis ca esti liber sa o inseli. Asa cum hartia de casatorie nu a insemnat nimic pentru tine, cu atat mai putin are vreo importanta hartia de divort. Oamenii sunt liberi, nu-i leaga pana la urma nicio hratie. Si tu ai avut libertatea sa alegi... sa alegi sa-ti respecti sau nu sotia, sa-ti respecti sau nu sotia,, sa fii sincer cu ea sau nu. Ai ales, acum suporti consecintele. Eu am fost in situatia sotiei tale. La momemntul respectiv, m-am facut pres si eram in stare sa fac orice ca sa-l recastig. Privind in urma, din cauza minciunilor si a imensei lipse de incredere pe care mi-a creat-o domnul, relatia noastra n-ar mai fi mers, chiar daca si el ar fi avut cele mai bune intentii si ar fi fost usa de biserica sau ar fi devenit barbatul perfect, ideal.
FOSTA ta sotie pare o femeie puternica, a putut sa taie raul de la radacina.
Sigur, mereu exista exceptii. Sunt si cazuri in care cei doi s-au recasatorit, s-au impacat... Insa ciorba reincalzita... e alta mancare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

E prima data cand scriu la ''Clubul mamicilor si taticilor singuri'', dar acum sunt chiar socata. Un sot infidel are tupeul (ca sa nu vobesc mai urat) sa vina aici si sa o acuze pe sotia sa (fosta) ca a indraznit sa aiba o relatie la doar 2 saptamani de la finalizarea casniciei.Pai eu cred ca putea sa aiba o relatie imediat cum a aflat ca o inseli (atunci s-a terminat de fapt casnicia voastra).

Mie nu-mi vine sa cred cat tupeu....

Roxxy si Matei, sufletelul meu drag (29.11.2007)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu1 spune:

cred ca esti cam tanara.......sa vorbesti despre inselat
"mami de minune"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fania spune:

Citat:
citat din mesajul lui bubu1

pt contrapunct, oare casnicia consta din niste hartii(gata, am introdus divort si sunt libera?).???

NU casnicia nu consta in niste hartii, ci in increderea absoluta fata de cel care-ti este alaturi, in siguranta ca atunci cand este greu si sunt probleme te poti sprijini pe umarul lui si el este acolo langa TINE nu langa EA, cred ca nu intelegi, nu neaparat divortul a eliberat-o ci atitudinea ta,

[poze]

Mergi la inceput