SNSPA

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihuletu spune:

nu eu, e-cata, amik era piloasa. vad insa ca e ocupata cu restantele,ca nu mai da nici un semn.
ce e cu practica aia, ca eu n-am facut-o nici in anul 1 si nici anul asta n-as avea chef sa o fac? e obligatorie? si in consta, ca eu am batut site-ul lor in lung si lat si n-am gasit detalii, decat ca e trecuta in catalog.
pupici
sper sa ne vedem la intalnirea din octombrie.



www.sara.haihui.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amik spune:

iete bre,ca am venit!
io mi-s piloasa!:))))
practica?nici eu nu am facut anul trecut,dar atunci nici nu era trecuta in catalog.anul asta voi lua o hartiuta de la firma husbandului meu,unde am eu carte de munca!

pt restante invat cu o zi inainte.mai naspa va fi la sociologie!:((((

ma duc sa ma plimb prin ploaie ca mi s-au holbat ochii de-atat televizor si calculator!



alexandra mare & alexandra mica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalin spune:

He-he-he! Am dat pila unde nu trebuia!!!

Despre practica asta nu stiu decat ca scrie in ghidul de fiecare semestru ca se efectueaza la firme de PR, publicitate sau in redactii mass-media si ca toata activitatea se va nota in catalog cu o nota. Ba chiar cei care lucreaza in domeniile astea pot primi o reducere de 10% (daca nu ma insel) din taxa anuala...

Eu am facut practica la redactia unui bilunar editat la serviciu (dar are ISSN, fiind trecut in Catalogul International al Presei), deci am putut dovedi, inclusiv cu numerele in care am publicat, ca am facut practica... degeaba, pana acum!

Nici pana azi, la inceputul anului 3, nu am vazut nota trecuta in catalog in nici un an, desi m-am interesat si la cei din anii mai mari. De fapt, are cineva dintre voi notele trecute in carnet? M-as mira... poate doar Amik

Daca afla cineva dintre voi ceva mai mult, un semn si aici!

BAFTA LA EXAMENE!!!


Think pink!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cary spune:

Ce pacat ca nu se poate face un pix si cu practica asta,dar am sa ma gandesc la lucrul asta pentru voi si poate,poate..............
Multa bafta la examene ca sunteti dragalase foc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amik spune:

azi e managementul organizatiei.poimaine retorica.
mi-e naspa la publicitate ca trbeuie sa am referat.
e-cata,n-ai ceva pt mine?:)))un referat cat de mic.
pustoaica mea imi fura toate mintile...numai de referat nu ii pasa ei!!!:)))

pupici.
alexandra mare & alexandra mica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuletu spune:

tango... la anu' te astepta cam asa:
Comunicare audio-vizuala - optional - desi in catalog si pe net scria ca o sa fie test grila a fost pana la urma examen scris si s-au luat note destul de mici
Conceperea si elaborarea ziarului - optional - la asta n-am fost ca am fost la ala de mai sus
Filosofia culturii - mult de invatat, cursul are aproape 300 pagini, dar dom' prof' da noua subiecte din care iti alegi unul pe care sa il tratezi cum iti place. subiectele sunt de fapt nume de capitole, asa ca poti invata trei capitole si te poti astepta sa il iei cu nota mare.
Geopolitica si relatii internationale - mult de invatat, dar se cam bate apa in piua. Cursul frumusel pentru cultura generala, se da test grila, se iau note mici in genere.
Informatica III. Desktop publishing - test grila, usurel
Informatica IV. Internetul, mijloc de informare si comunicare - test grila, greut
Limba straina I (engleza)- cum stii si tu de anu trecut
Limba straina II (franceza) - cum stii si tu de anu trecut
Managementul organizatiilor - examen scris + referat. E obligatoriu sa iei peste 5 la ambele si se face medie. Examenul scris destul de greu si e mult de invatat, ca sunt multe clasificari.
Politologie si doctrine politice - AM INJURAT CURSU' ASTA. E 75% metafore si restul ceva la obiect. Greu examen, ca nenea da definitii din curs.
Practica ???????????????
Psihologie sociala - optional - mai bine te duci la sociologie, profu a spus ca pica 90% si s-a tinut de cuvant
Publicitate si reclama - test grila (note mici), se puncteaza doar raspunsurile corecte: adica, daca la o intrebare sunt trei raspunsuri adevarate si n-ai bifat decat doua sau unul, nu primesti nici un punct. Referat obligatoriu
Relatii publice - test grila cu doar un raspuns corect la toate intrebarile. Cursul logic si frumusel.
Retorica si teoria argumentari - OFFFF. Referatul e optional, se dau 10 subiecte (parca)- sa-ti spuna colegii mai multe despre subiecte, ca le-am uitat. oricum, sa te uiti si peste definitiile procedeelor artistice, ca unul din subiecte e sa comentezi un discurs politic.
Semiotica. Limbaj si comunicare - test grila, usurel
Sociologia comunicarii in masa - optional -cu fise merge, e usurel
Tehnici de redactare si editare in relatii publice - test grila, curs logic si usor de invatat.
daca mai puteti adauga si voi ceva, care ati trecut prin asta, ajutati-o pe tango.
pupici


www.sara.haihui.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalin spune:

quote:
Originally posted by amik

azi e managementul organizatiei.poimaine retorica.
mi-e naspa la publicitate ca trbeuie sa am referat.
e-cata,n-ai ceva pt mine?:)))un referat cat de mic.
pustoaica mea imi fura toate mintile...numai de referat nu ii pasa ei!!!:)))

pupici.
alexandra mare & alexandra mica.



Scuze, Alexandra... am lucrat pana azi dupa-amiaza si am vazut cam tarziu mesajul tau privind managementul. La management, ca si la retorica, am 2 referate la fiecare insa la niciuna nu ti le-as da pentru ca ai risca sa le recunoasca.
La management stiu personal un caz in care cineva a fost la al doilea examen cu un alt referat al altcuiva care il predase in prima data, l-a modificat putin, cat i-a permis timpul si tot degeaba.
Iar la retorica am ales niste subiecte mai rare si, la cat de maniac este tipul de retorica, ma indoiesc ca nu le-ar recunoaste. In timpul examenului s-a oprit putin langa masa mea, a vazut titlul referatului (ceva din Biblie) si apoi, dupa ce s-a chiorat la mine cateva clipe s-a asezat in fata mea sa-l citeasca... Iar apoi, pentru ca stateam langa mandra mea si tot era asezat, l-a citit si pe-al ei, de n-am putut vreo jumatate de ora sa facem vreo miscare...

La publicitate, in schimb, am ceva pentru ca am avut mai multe surse de inspiratie si as putea sa-ti trimit un material, poate iti va fi de folos cu ceva. Doar sa-mi dai o adresa de e-mail... Si sa-ti traiasca pustoaica mica!

Hai, bafta tuturor!


Think pink!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuletu spune:

amik-ule, la retorica referatul e optional. eu spun sa nu te legi la cap daca nu te doare, da-l incolo de referat, mai bine invata.
bafta multa la examene

www.sara.haihui.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amik spune:

a,pai nu fac referat la retorica!ci la publicitate pt ca data trecuta m-a dat afara din examen pt ca nu aveam.

oricum,am mare ciuda pe profii acestia maniaci!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tango spune:

Multumesc, Mihuletu, pentru detaliile despre examene!!! Oricum urmaresc rubrica si poate mai vin si ceilalti cu povestiri despre profi sau derularea examenelor...ce manii au profii, ce examene sunt greu de trecut...

http://community.webshots.com/user/tangorezu

Mergi la inceput