SNSPA

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cary spune:

TREBUIE SA PLATITI LA GREU LECTIILE DE COPIAT asa zisele fituici.
Ia sa vedem cine sare cu banul,caci metoda e usoara si garantata 100%.
Astept oferte!

P.S. Poate diseara vand metoda.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cary spune:

CUUUUMMMMMMMM!
Inca nici o oferta?
Oare nu aveti incredere in metoda mea??
Ce pacat,v-am spus ca-i garantata 100%,eu am copiat cu ea cu profu in fata si nu m-a prins!
Ei ce ziceti poate v-am convins de asta data.
Astept!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalin spune:

quote:
Originally posted by Cary

TREBUIE SA PLATITI LA GREU LECTIILE DE COPIAT asa zisele fituici.
Ia sa vedem cine sare cu banul,caci metoda e usoara si garantata 100%.
Astept oferte!

P.S. Poate diseara vand metoda.




Mai, mai... prea ne ademenesti cu metoda ta garantata 100%!!!
Si chiar nu se spui si noua nimic-nimic?


Daca nu vrei si pace, zi-ne un pret, dar ti-l platim in bomboane sau in bere, e bine?




Think pink!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cary spune:

E bine in bomboane,poate asa pun si eu cateva KG pe mine,caci alcoolista nu-s.

Cumparati 4-5 pixuri cu capac.
ATENTIE pixurile trebuie sa aiba acelasi diametru atat la cap cat si la coada.Pe fiecare capac lipiti un numar ca sa stiti care ,ce subiect contine.
Luati un pix si-l infasurati intr-o hartie,apoi taiati hartia,astfel incat aceasta hartie sa devina un pai.Deci hartia va imbraca pixul intocmai ca o tigara.
Pe respectiva bucata de hartie se scriu formule sau texte mici,cu un scris super mic,astfel incat sa se acopere toata hartia.
Dupa ce ati scris urmeaza s-o lipiti de pix astfel:
Toata bucatica respectiva de hartie se imbraca in scoch,iar partea de jos a hartiei se lipeste de pix si se infasoara hartia pana cad primul rand ajunge sub ultimul rand.De aceea hartia trebuie sa se taie foarte exact.Tot astfel se mai pot confectiona inca 2 astfel de teci care vor fi putin mai mari ca latime pt. a o imbraca pe prima,DAR nu se vor mai lipi de pix pt. a se putea scoate astfel incat dupa ce o folositi pe prima teaca,o scoateti,o folositi pe a II-a si in final ajungeti la teaca de baza care nu trebuie sa se deslipeasca de pix.
Daca vi se pare complicat sa faceti mai multe teci,puteti face doar una pe fiecare pix,dar veti avea mai multe pixuri si nu stiu unde le vezi depozita pana la aflarea subiectelor si selectionarea pixurilor folositoare din buzunare,penare,etc.

Scoch-ul are rolul de a scoate mai usor teaca si de a se reflecta lumina naturala/artificiala in pix,astfel incat proful trecator nu poate vedea decat un pix,nimic mai mult.In timp ce scrieti subiectul puteti roti in mana pixul si sa copiati ceea ce va trebuie astfel incat nu mai exista miscarea aceea a capului de la foaia de scris la cartea care sta in banca de exemplu.

ATENTIE!
Inainte de a incepe examenul e bine sa puneti jos pe podea un pix asemanator cu cel tinul in mana sau unul identic ca cel cu teci.
Daca vine profu si iti cere pixul din mana (mie una nu mi s-a intamplat dar am luat in calcul si aceasta varianta)il scapi pe jos pe cel dupa care copiezi si-l ridici pe cel fara teci care te-am sfatuit sa-l pui jos la inceput de examen.

Sper ca s-a inteles metoda si credeti-ma e super sigura.
Acum astept bomboanele si sa-mi spune-ti cum a mers cu copiatul.
Multa bafta si succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuletu spune:

cary... iti meriti bomboanele, pentru metoda asta e nevoie de multa energie. nu ti-a scapat nimic... auzi, pix pe podea in eventualitatea.... mami, tu ai multa imaginatie.
pupici

www.sara.haihui.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzuc spune:

cary..bomboane oricum iti dam cu proxima intalnire...da crede-ma ca nu m-as apuca sa aplic metoda...este mult de munca..si in plus eu sunt tare fricoasa..sa utilizez metodele de astea...
care mergeti la socio cu dragan pe 20 sept? si la geopolitica? poate ne intalnim la examene..
va pup si spor la invatat ..ca la mine asta-i singura sansa..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cary spune:

Lasa frica la o parte caci metoda e brici,v-am spus am copiat cu profu in fata,eu fiind in prima banca.
Recunosc e ceva de munca cu aceasta metoda,dar da rezultate.
Multa bafta si succces tuturor la examene.
Si spor la invatat ca s-a racorit vremea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tango spune:

Si eu, si eu de la IDD Comunicare. Ar fi trebuit sa merg acasa pentru examene, acum, in septembrie dar cu un bb asa mic nici vorba. Si tot incerc sa iau legatura cu secretariatul ca sa vad ce trebuie sa fac ca sa aman anul...Ce bine de voi ca mergeti mai departe!!!
Ps. Daca mergeam la examene si daca le luam ar fi trebuit sa trec in anul III...Daca...

http://community.webshots.com/user/tangorezu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tango spune:

Poate mai veniti cu ceva detalii despre examenele de anul doi...Daca aveti chef si timp...Va rooooog!!! Pruncul meu are 6 saptamani iar in perioada sarcinii nici n-am visat de scolita...Ce ma asteapta pentru la anu'?!?

http://community.webshots.com/user/tangorezu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalin spune:

Buna, colegele!

In primul rand, multumiri si bomboanele meritate pt Cary, poate la intalnirea din octombrie (poate ma trece Lia si pe mine, chiar daca nu sunt dotat cu !...)

In al doilea rand, vad ca suntem 7-8 piaristi aici, incet-incet ne facem o comunitate cu dubla apartenenta... Eu nu intru chiar zilnic pe DC dar, daca stiu si pot ajuta pe cineva cu orice legat de facultate, dati-mi mai degraba un mail decat PM, e mai sigur si mai rapid.

In al treilea rand, stiu ca facultatea e trecuta pe lista institutiilor de invatamant superior de stat acreditate, conform www.edu.ro dar mi-a trecut pe la urechi un zvon cum ca s-ar fi ridicat (pt moment?) acreditarea pentru ID... Eu am verificat pe site-ul Ministerului Educatiei, totul pare OK, dar poate stiti voi ceva ce mie mi-a scapat...
Mihulet, tu parca aveai pe cineva care te iubeste webmaster... ai ceva noutati pentru noi?

Si in ultimul rand, stie cineva daca adeverintele de practica din anii 1 si 2 au vreo relevanta in catalog? Mai fac si anul asta sau stau in banca mea?

Multumesc pentru raspunsuri!



Think pink!

Mergi la inceput