Nou stil de viata (237)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

Neata!

eu acelasi meniu zi de zi, nimic nu se schimba la mine. Am avuit ceva abateri pentru ca sunt foarte racita, si ma ustura stomacul de la atatea medicamente.
Sper ca am retinut bine, astazi e zi de cantarit? daca e, daca nu e am 66,4 kg.

Va doresc o zi buna!

www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank"> 8 ani .... La multi ani!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

'Neata,

Vik, asa, pune-te cu biciusca pe noi ca altfel nu mai merge. M-am cintarit si eu azi si de 2 ori mi-a aratat 66 (-1 kg fata de data trecuta) si de alte 2 ori 67. Eu cu cine voteeez? E clar ca trebuie sa-mi iau cintar nou, din acela smecher cu procente si alte prostii. Vik, eu ultima oara cind m-am cintarit (asta vara) pe un cintar din acela cu memorii si tot felul de setari, imi arata procentul de grasime cam la 30% sau 35% si mi s-a spus ca e muuuuult.

Mihaser, bine ai venit la noi!

Tzuni, te tii de treaba, da? Ca te vad!

Carmen, .

Puskin, fata ambitioasa.

Claudia, An_k, mi-am facut ieri dimineata portia de abdomene, astazi le fac mai pe seara. Voi cum stati?

Pup toata gasca.


www.wrongspelling.com/cambodia/" target="_blank">Cambogia * www.wrongspelling.com/turkey/" target="_blank">Istanbul * www.squarethoughts.com/" target="_blank">Fotografie

I saw something in your eyes and I wanted it for myself - Dave Gahan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

Neatza

Vik FAT % intre 21-33, adica o FAT MASS intre 11,0 si 20,4 kg. Cel putin asa scrie pe hartiuta cand mi-am cantarit eu si is astea is niste valorii "normale" ca sa te orientezi. Eu una aveam atunci (is cateva luni) FAT % 15,5% ~ FAT MASS 7,6 kg deci cam putina grasime
Am si eu pe al meu cantar, da tot n-am aflat cum vad si asta
PS ai dreptate cu punctele. Si eu am sa fac la fel

Zuzi.. is la cura de ingrasat da numa daca pun pe si nu pe cur
Acu pe bune.. daca pun cateva kg nu ma supar ca io´s mai subtirica de felu meu.. Ai vazut poze, nu?

Anda te astept cu reteta
Ieri l-am mancat gol adica numa cu niste sare

Mihaela poate nu era copt.. Trebuie sa fie moale cand il apesi pe coaja. Cand e tare nu e copt. Da nici ff moale. Cel mai bine il cumperi cand e tare si-l ti acasa cateva zile pana se coace singur. Si-l tot incerci dupa cateva zile daca e copt.
Sa nu-l ti in frigider!!

Gusta n-ai mai intrat sa ne dai meniul
N-ai reusit sa te mobilizezi? Hai incoa ca te mobilizam noi..
PS. daca e altceva te astept pe privat la o vorba

Mai vin eu..

-----------------------------------------
Va rog sa nu dati quote la mesajele mele. Merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns an-k spune:

'Neata

Vikinga, am citit cum le-ai motivat pe fete si iau si eu aminte. Mare dreptate ai Aci nu-s reduceri da zau c'as da o fuga pana in Aachen daca zici ca's reducerile asa de mari (pentru copii si sotz, ca la gabaritu meu sparg oglinzile)


Delia, facut ieri 10 min eliptica si 40 abdo (20 simple si 20 cu picioarele ridicate la 90°)

Cristina, sanatate multa, si incearca sa mananci supe calde, sa nu lasi stomacul singur cu antibioticul.

Louisea, sincer nici eu nu-s fan alergat - defapt eu nu-s fan nimik. Am ales alergatul pentru ca la momentul de fata mi se pare cel mai practic. Nu mai merg pana la sala, nu mai caut loc de parcare, etc. Acum doi ani can mergeam la sala imi lua minim trei ore asa o distractie. Acum lipsesc de acasa exact timpul in care alerg

Zuzilici, asa e avocado e foarte caloric dar si foarte sanatos. De exemplu dieta South Beach desi interzice in primele saptamani fructele si grasimile, recomanda avocado. Succes si scrie meniul in continoare

Puskin, super meniurile, de ambitie nu mai zic

Mihasher, avocado ca sa fie copt trebuie sa fie putin moale dar sa nu fie negru caci atunci e deja trecut. De obicei in europa se vand destul de crude, asa ca eu il cumpar si il las in cosul de fructe cateva zile pana se inmoaie, apoi e tocmai bun de guacamole sau pentru salata. Am pus mai demult o reteta de goacamole yummy pe culinar daca te intereseaza iti dau linkul.

Raportul meu il las pe maine ca am uitat azi dimineata sa ma cantaresc.

Meniul de ieri:

D: 22g paine -1p + gem light 1 linguritza 0p
cafea 0p
p: legume cu sos de rosi (legumele fripte cu o lingurita ulei)-1p
macrou afumat 50g - 4p
C: 2 cartofi copti (in coaja) cu legume ca si la pranz + 50g macrou afumat, 9p

Seara am ros 20 grame grisine 3p

Total: 18 p (am voie max 22 p)

Azi, deocamdata am mancat un mar si vreau sa-mo mai pun o felie cu zacusca si sa ma apuc de curatenie

O zi buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madelaine77 spune:

Neata la toata lumea!

Intru si eu rapid pentru raport: 70,3kg
Stau cam prost cu timpul asa ca nu am cum sa va povestesc prea mult.
Meniul pe azi:
D-cafea
10- un iaurt dietetic Zuzu + o felie de wasa =140 cal;
13- iaurt dietetic Zuzu+ o felie de paine prajita= 140 cal;
16-iaurt dietetic Zuzu+ un baton Fibrobar= 280 cal;
19- salata verde cu 2 rosii+ 1 castravete+ceapa si cu branza rasa (2 linguri)=200 cal
22-2 mandarine 60 cal

Total calorii: 820cal

Va pup si fug la treaba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Neatza.

Raport stagnare.E de bine zic eu in conditiile in care sunt.

Meniul de ieri.
Iaurt dietetic
cartofi cu conopida si 3 feliute de sunca
o gogoasa si un biscuite
orez cu legume si un pic de carne de pui.

Eu zic ca e bine sa vedem azi ce o mai fi.

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Citit.

Sunt in continuare la 2 mesaje pe zi dar incerc sa fac numai lucruri bune zic eu.

Vik da-mi timp pana pe 5 decembrie si daca nu dau cele 2 kg sincer plec ca imi dau seama ca imi bat joc de mine si de munca pe care am depus sa ajung la kg astea.

Lou renovarea camerei astea imi mananca tot timpul si imi iese 1000 de peri albi si tot asa si seara uneori nici nu stiu unde trebuie sa ma culc.

astept bice daca trebuie pentru meniu.

Azi cred ca o sa fie cam asa ceva.
cafea
orez cu legume
legume la cuptor cu carne.


gata ma duc ca striga munca dupa mine si mi-am consumat si cele 2 mesaje.

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Neata,

Intru repede la raport ca am ceva treaba, revin mai tarziu: 67.5kg, deci -500g fata de saptamana trecuta.
Pup fetele,
Ruxandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Salutare fete frumoase,
Vic: ai un buchet mare de flori de la mine pentru mesaj. Foarte bine ai punctat ce trebuia punctat.
Zuzi: asa cum am spus e ff sanatos, dar trebuie sa fii constienta si de continutul caloric ca sa reglezi cantitatea. La fel ca in cazul nucilor de tot felul.
Marilena: spor la renovari si sa treaca cat mai repede. Bafta la mobilizare.
Carmen: esti ocupata?
Tumpi: va mutati deja?
Violeta: tin pumnii sa primesti doar vesti bune la medic
Delia: daca iti iei cantar cu procent de grasime sa imi spui si mie de care si cum e ca ma bate gandul.
Roxa: ce faci scumpa? Unde esti? Ieri am fost in Polus si ca toanta am uitat sa intru in Salsa sa vad pushupii. Dar sper sa mai ajung saptamana asta.
Claudia: cum se mai simte bolnaviorul?
Made: mananci pre putin scumpa si prea putin diversificat. Tre sa fii constienta ca nu poti manca la nesfarsit asa si cand vei trece la un meniu normal, se va pune la loc.
Lou:
4 fructe de avocado bine coapte
o rosie cu semintele scoase si taiata fff marunt
1 ardei iute verde de preferinta, fara seminte si taiat ffff mic
1/8 dintr-o ceapa dulce (rosi sau de apa) taiata f fin sau piureata in food processor
1 catel de usturoi facut pasta cu putina sare
zeama de la o lamaie
sare, piper dupa gust
Se taie avocadi si se scot samburii. Se scoate pulpa fructului si se paseaza (poti folosi potatoe masher). Se amesteca cu pasta de usturoi.
Adauga si celelalte ingredinte. Apoi se adauga zeama de lamaie, sare si piper dupa gust.

Ruxi: la Cluj nu ai nimic de lucru? Ca eu te astept si aici la o intalneala.

Meniul meu de azi:
paste integrale cu lapte si scortisoara
dumplings chinezesti cu pui si legume, cu noddles stir fry si sos de mango si chili
pe diseara n-am idee ca iar am programare la stoma pentru ceva pivot si nu stiu ce consistenta de mancare pot manca.
Va pup pe toate si va doresc o zi minunata

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Anda si Carina (deja domnisoara)
http://community.webshots.com/user/andamihai
http://andaoana.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rolo spune:

Revin si cu raportul lui Roxa ca nu poate intra azi pe forum:
60.3 kg
Mai viu.
Paaa

Mergi la inceput