Pe unde se mai plimba oamenii frumosi

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

Ce subiect frumos...cum putine am intalnit in ultima vreme...chiar m-a emotionat !! Foarte frumos!! Cum spunea cineva mai sus, noi putem in primul rand "oameni frumosi" . Si sunt sigura ca in sinea nostra suntem, insa suntem tot timpul prea grabiti, prea stresati cu ale noastre si uitam sa ne mai uitam la oameni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionella3003 spune:

Nu am mai scris de multisor pe forum insa... nu m-am putut abtine la un asa subiect!

Cu adevarat - un zambet si/sau o vorba buna la vremea potrivita valoreaza cat nu ne putem imagina!

tuturor care stiu sa zambeasca si ar trebui sa invatam sa facem acest lucru mai des






Ionela si Alex (DN 21.09.2004)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69542" target="_blank">Cu drag, MAMA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana_b spune:

Da, iti creste inima cand vezi ca exista oameni frumosi. Chiar ieri am dat de un blog cu oameni frumosi, mi-a facut mare placere sa-l citesc: http://multumeste.net/

Diana si Mircea (2.01.2004)

www.freewebs.com/bbianfeb2004" target="_blank">Pagina bebelusilor de ianuarie-februarie 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viorela hoff spune:

S-a intamplat intr-o dimineata de iarna cand inghetul s-a instalat prin surprindere,trotuarele luceau oglinda, era un derdelus- alunecus pe strazi periculos.
Era chiar ora de varf, copii mergeau la scoli, parintii la servici, bunicii la brutarie sau piata etc...
A fost o solidaritate de nedescris pe strada, fiecare om intalnit la tot pasul spunea "Atentie, aluneca!". Bineinteles cu un zambet incurajator. Fiecare atentionat multumea, unii mai faceau o gluma, altii mai prindeau din zbor cate o bunicuta. Chiar eu am prins la un colt in panta o femeie (cred ca era putin si turmentata), dar cand mi-a strigat un "Dankeee!" cu gura stirba si un zambet larg, m-am simtit f. bine atunci, fericita chiar, da, acuma stiu, m-am simtit deodata la mine acasa.
Exista oameni frumosi peste tot, exista cuvinte magice si zambete binevoitoare, si cum spunea Noe, totul e sa intri "in jocul lor frumos" .
Clipe pretioase ca perlele, "insir-te margarite".



Vio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capra cu trei iezi spune:

un OM superfrumos, o doamna doctor de la spitalul Gr. Alexandrescu care ne-a reparat si pansat degetelul, care a fost ca un inger
( ca tot e astazi ziua ingerilor) si care merita o mie de si de . apropo, are si un nume frumos,o cheama steluta...
pentru subiect!

capra cu trei iezi cucuieti, si ce cucuieti!

IUBESTE SI FA CE VREI!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rhoneea spune:

Noe pentru un subiect asa frumos...

" 03.06.2008.Eu si Sebi suntem in avion.Pe 5 e ziua lui,organizam o petrecere mare,sunt stresata,vreau sa fie ceva frumos,unicat,gandul imi este numai la aniversare ce si cum va fi...Ne intoarcem catre casa,din vacanta din Ro.Langa noi,sta un domn a carui varsta o estimez...zic eu..peste 40 de ani.
Sebi are energie,desi e trecut de miezul noptii,ar vrea sa alerge.Incepe sa tipe ca nu poate sa alerge,ne pregatim de decolare.Si totusi...Sebi continua sa tipe,se zbate si nu intelege de ce il tin strans in bratele mele.Decolam,pret de cateva secunde tace si se uita mirat in jur.Incepe din nou sa se agite,incerc sa-l linistesc cu jucarii,lapte,biberoane,biscuiti,revistele din avion,castile pentru radio,nimic nu merge iar lacrimile lui Sebi ii curg siroind pe obraji.Domnul de langa noi intinde o mana sa-l ia pe Sebi in brate,nu spun nimic,ma gandesc ca poate el macar reuseste sa-l linisteasca pe.Il ia in brate,il pune pe un genunghi,ia o revista din avion si incepe sa-i povesteasca...Sebi...e frapat,si-a marit ochisorii,si-a ciulit urechiusele si sta si asculta povestile omului.Domnul se uita la mine zambind,iar eu rad pe sub barbie.Sunt fericita s-a linistit.
Stewardesa vine si ne serveste masa.Il iau pe Sebi in brate iar el incepe sa tranteasca tot ce apuca in mana.Incerc cu o mana sa-mi desfac pachetul in care stau tacamurile de plastic,nici nu apuc bine pachetul ca in urmatoarea secunda vad mana domnului incercand sa-l desfaca.Ii multumesc,vorbesc cu el in 3 limbi,nu stiu exact pe care o intelege cel mai bine,dar stiu cu siguranta ca ma intelege.Dupa ce isi termina de mancat il ia pe Sebi in brate ca sa pot manca si eu.Sebi e calm,asculta,vorbeste cu el,e cuminte,ba mai trage si cate un racnet de bucurie iar eu mananc linistita...
Nu stiu cine e acest om,s-a comportat cu mine de parca m-ar fi stiut de-o viata...i-am multumit pentru ajutor si ii multumesc si Domnului ca mi l-a scos in cale,nu stiu cum as rezistat zborului.
Intr-adevar am avut un " ZBOR PLACUT " si voi avea o amintire vesnic misterioasa intrebandu-ma cine a fost el cu adevarat"


Irina lui Pierre-Sebastien nascut la 05.06.07.





Sebastien's age Pictures www.onetruemedia.com/shared?p=336a8e388908e126cef388&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Montage
*Miracolul nostru*




**Ramona are nevoie de ajutor**

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

la IOMC. dr Soniei. cred ca tot timpul o pomenesc... Om cu o rabdare mai mare n-am vazut. in afara de faptul ca i-a salvat viata si intotdeauna, indiferent de ora, zi, locul in care se afla, a avut intotdeauna timp pentru noi, pentru Sonia. Un medic in adevaratul sens, un OM mai mult decat om. mii de

oana deSOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia : www.onetruemedia.com/shared?p=63e6ea475473c2ddd2fc4c&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">intr-un an


Sonia
ACTE diferite interventii, diagnostice etc.




www.helpsonia.com
povestea Soniei


"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and shout."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Acum 2 ani, mergem cu trenul cu Carla la Ploiesti. Ne apropiem, imbraca copilul, tine copilul, ia sacul, uite un taxi, dupa un km imi dau seama ca mi-am uitat geanta in tren. Geanta cu telefon, ID, pasaport, carnet, carduri.
N-avea sens sa ne intoarcem, sun pe nr meu, telefon inchis. Adio, imi zic.
Sun la CFR, sa incerce sa ia legatura cu controlorul sa mearga in vagon sa intrebe. Aflu cu stupoare ca nu exista comunicatii cu trenul (??). Ca sa sun in statia urmatoare.
Continui sa sun pe numarul meu, dupa 2 ore raspunde cineva.
"mi-ati gasit geanta" zic.
"a, nu doamna, a gasit-o cine s-a urcat dupa dvs in vagon si mi-a dat-o pe geam, eu sunt impiegat in gara".

Deci nu o persoana de bine, si doua una dupa alta care nu au oprit geanta pe care am recuperat-o cu tot ce era in ea.
Am fost la domnul acela acasa dupa ce a terminat programul. Oameni simpli, o casa curata luna, am mers cu o sticla de vin si bomboane, MULTUMESC!

Noe, eu sunt deseori doamna aia draguta care zambeste la mame tatrumuite in hypermarchet. Intotdeauna.

Super-subiect!

J si Carla (05.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

O multime se plimba si aici, pe DC !



Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
www.desprecopii.com/info.asp?id=1443" target="_blank">Cum ne-a schimbat diabetul viata

Diabet zaharat la copii, Copilasi din 2002, Copii capricorn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crig72 spune:

parca s-a intamplat ieri ..a iesit pe culoar si ne-a spus"totul e sub control.. Maria Teodora e bine!!" Am respirat adanc gandindu-ma la ce va urma....Noe mi-ai starnit amintiri
si as mai avea ceva de spus....cei mai multi oameni frumosi pe care mi-a fost dat sa-i cunosc sunt de aici de pe DC.pentru toti am ceva special in suflet.

Mergi la inceput