Cel mai usor regim de slabire

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kay spune:

deci nu mi-a aparut mesaju... nu stiu de ce in ultima vreme nu imi apar mesajele, sau apare jumate din ce scriu nu mai reiau ca imi pica ochii

ADDICTED, te astept sa stii !

oana deSOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia : www.onetruemedia.com/shared?p=63e6ea475473c2ddd2fc4c&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">intr-un an


Sonia
ACTE diferite interventii, diagnostice etc.




www.helpsonia.com
povestea Soniei


"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and shout."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Addicted spune:

Hop si eu, dupa o pauza de doua zile in care nu v-am scris. Ultima data trambitam pe aici ca am slabit.. v-am zis eu ca nu ma tine mult, ca asa sunt eu, dau cu bata in balta de fiecare data. Ieri seara am fost la un gratar la prieteni. Am mancat pizza, gratar, prajituri, cola, tot ce era de mancare! de parca era sfarsitul lumii. Chiar ca imi vine sa ma dau cu capul de pereti. Astazi m-am simtit ca o leguma, am fost cu moralul la pamant toata ziua. Si ce credeti ca am facut? Am mancat iarasi. Al meu se uita la mine in timp ce infulecam ce gaseam in cale si imi zice: Ai de gand se te opresti? Am inceput sa sar cu gura pe el ca ce, eu nu am voie sa mananc ce vreau.. si ne-am certat. Iar desteapta de mine ce credeti ca am facut? M-am dus si m-am culcat. Ma urasc!
Kay, ai zis ca ma astepti. Unde, ca n-am inteles? Sunt batuta in cap la ora asta..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

te-asteptam sa raspunzi ! offff !!! sa ne zici ce-ai mai facut

deci, asta cu mancatu la stres eu cred ca am inventat-o ! dar, cand ma gandesc ca se depune si aci si colea, ma opresc o sec si ma gandesc daca eu chiar vreau sa-mi fac rau cu mana mea? si ma mai gandesc ca daca tot sunt down, ce rost are sa ma infund si mai mult. mai bine beau niste apa, imi trece setea de cearta sau de mancare si gata ! garantat !

eu nu m-am cantarit, nici nu stiu ce zi e azi . dar am niste chestii foarte importante zilele astea. pe urma promit sa vin sa va zic ce 45 de kg am eu

si spor la slabit !

oana deSOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia : www.onetruemedia.com/shared?p=63e6ea475473c2ddd2fc4c&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">intr-un an


Sonia
ACTE diferite interventii, diagnostice etc.




www.helpsonia.com
povestea Soniei


"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and shout."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Addicted spune:

Kay tu chiar ai insomnii? Ce cauti pe forum la ore d-astea? Daca chiar te antrenezi, nota 10 pentru sarguinta. Daca nu, treci la culcarica, ca iti dau nana!
Cer sa ma pui si pe mine co-autor la certificatul de inventie, ca depus si eu efort considerabil! Uf.. al meu ma suna ca ca cica sa ii fac snitele cu cartofi pai cand vine acasa. Mi-e frica sa ma bag in bucatarie.. O sa incerc metoda ta, dar nu stiu daca rezista la snitele Cred ca stiu de pe acum ca o sa mananc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addinel spune:

buna fetelor... ma primiti si pe mine? am 31 de ani (bine, recunosc, in mai putin de o luna fac 32 ), 1.55 m si muuuuulte kg in plus. vreo 20, asa. am o fetita de 1 an si 5 luni, dar kg astea nu le am toate dupa sarcina. habar nu am cand m-am ingrasat, dar cand ma uit la hainele mele de dinainte de nunta (acum 2 ani si putin) nici nu-mi vine sa cred ca m-au incaput vreodata. asa ca de astazi incep dieta.

mi-am propus pentru inceput sa nu mananc paine, paste, cartofi, dulciuri, etc si nimic dupa 6 seara. si sa "biciclez" cel putin 30 min pe zi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

addinel, mare de la noi 2 !

hai, baga mare, ca eu sunt pe 0 cu mancarea de vreo... 2 zile

hai ca ne mai adunam, ca vad ca unele fete au mai renuntat...

fetele slabitoare [:d]

oana deSOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia : www.onetruemedia.com/shared?p=63e6ea475473c2ddd2fc4c&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">intr-un an


Sonia
ACTE diferite interventii, diagnostice etc.




www.helpsonia.com
povestea Soniei


"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and shout."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadameBovary spune:

Addicted, eu te inteleg, ca si eu am fost aseara la prieten acasa si a sarit maica-sa pe mine direct de la usa invitandu-ma sa mananc piure cu carnati, prajitura cu mere si prajitura cu piersici. De-abia facuse prajiturile si mirosea in toata casa... erau gen tort, cu crusta si zahar pudra!! Maaaamaaaa, ce m-am mai luptat cu mine si am iesit INVINGATOARE!! Am mancat jumatate de gutuie, am multumit frumos pentru invitatie si m-am abtinut de la orice insemna mancare pe care o doream de nu mai puteam la ora aia . Lasa ca iti revii tu... poate asa te duci mai des la sala sau alergi mai mult, ca te simti vinovata .
Addinel, bine ai venit si tu printre noi. Succes la cura!

Eu m-am suit voioasa pe cantar dimineata si am vazut surpriza de 64.5 ... incepand de la 65.5 saptamana trecuta. Deci ar fi chiar 1 kg/saptamana, asta daca al meu cantar e dragut cu mine si arata si el macar ceva corect . Parca si burtica a mai scazut un pic, cred ca de la apa aia cu lamaie pe care o beau constiincioasa in fiecare dimineata, cat mai calda posibil. Aseara m-a pocnit o foame de nu mai vedeam bine si nu ma mai tineam pe picioare... m-am si culcat tarziu, pe la 02:00 si nu mai mancasem absolut nimic de pe la vreo 6 cand am devorat jumatate de pomelo (jumatatea aia de gutuie de la ora 21:00 nu se pune ). Dar am trecut cu brio si dimineata am vazut scaderea de 400 de grame fata de ieri.

pup fetele cu vointa si ... JOS COLACEII, nu? Ca n-am mai zis-o de ceva timp! .

I never fake ... sarcasm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Addicted spune:

MadameBovary, jos palaria pentru ca ai rezistat ispitei! De curiozitate, era prajitura de-aia cu bezea? Salivez pe aici.. Deci te-ai apucat de apa cu lamaie? Cum e? Ti se face foame dupa ea? Sau iti taie foamea? Auzi, daca tot nu iti merge cantarul de ce nu te masori? Sa ne zici si noua dup-aia daca are efect apa cu lamaie, tu esti cobaiul nostru Eu totusi, zic ca iti arata bine cantarul, n-avea cum sa nu slabesti!
Kay cum adica esti pe 0 cu mancarea? Pai asa ne-a fost vorba? Plus ca stai tarziu noaptea, nu stiu cum rezisti, serios. Mananca ceva, un mar, o banana..
Eu, de vinovata - Madame, stii tu ce stii, m-am dus aseara la sala. am alergat 20 de minute la banda, am facut stepper si bicicleta cate o runda de 10 minute - vedeam negru in fata ochilor, dar nu m-am lasat. Azi am fost cumintica - am mancat ovaz cu lapte de soia, am baut suc de portocale si acum beau un shake de banane. Diseara iar ies in oras, ca in fiecare joi avem seara fetelor cu prietenele mele si stiu ca o sa beau un pahar de vin. Asa ca inainte ma duc la sala si o sa trag mai tare. Hmm.. pe cantar n-am observat nimic periculos dupa festinul meu - decat o jumatate de kg in minus, culmea. Cel mai fain e ca am dat jos din burta, din sunculitele de pe lateral, iar acum parca mi s-a adunat o minge de grasime in fata de care trebuie sa scap neaparat, am o nunta pe 6 decembrie si e pe plaja, asa ca nu prea o sa pot sa ma infofolesc prea tare. Mai sunt 3 saptamani pana atunci, ce credeti, 5 kg tinta e prea mult? Om vedea..
Va pupicesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadameBovary spune:

Addicted, nu era cu bezea.. era prajitura facuta in casa, cu Dumnezeu stie ce, ca nici nu m-am uitat bine la ea de teama ca o sa o devorez pe loc . Dar dupa cum arata, n-avea cum sa fie decat BUUUUNAAAA!! O sa ma si masor, dar saptamana viitoare, ca am inceput de luni, sa las o saptamana sa treaca. Apa cu lamaie nu mi se pare un chin... eu o incalzesc la microunde 1 minut si o beau chiar calda, calda. Nu am niciun fel de senzatie dupa aia, poate doar ca imi taie un pic pofta de mancare. Sau nu o mai simt eu asa pregnant daca ma obisnuiesc cu senzatia.. Si eu cred ca arata CEVA cantarul ala. Nu stiu daca arata greutatea exacta, adica daca intr-adevar am acum 64.5 sau mai mult sau mai putin, dar macar cat am dat jos sa arate bine. O sa vad sambata ca ma duc in vizita la cineva si dau o tura si pe cantarul lor... o sa spuna lumea ca am ceva probleme la cap daca de cum intru in casa lor, cum ma reped la cantar .
Bravo pentru tura de forta de la sala, e bine ca faci miscare...daca nu slabesti macar te tonifici un pic, ca si asa dupa slabit carnea nu ramane tocmai ... tanara si frageda pe tine. Stiu din proprie experienta

Va pupacesc si eu si fug la ca nu se mai poate asa

I never fake ... sarcasm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madelaine77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui CristinaT



Cat despre regim la mine asta nu functioneaza, eu daca apuc sa mananc dimineata bag in mine toata ziua.

www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank"> 8 ani .... La multi ani!

La fel sunt si eu...totul pana la prima abatere..apoi ma indop in nestire toata ziua




Mergi la inceput