Cel mai usor regim de slabire

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MadameBovary spune:

Addicted, bine ca ai gasit si tu cu ce sa te lauzi... cu . Daca nici asa nu faci miscare si nu arzi calorii, d-apoi cum?? Hai ca pana la urma a fost buna "cearta" noastra... cu toate ca eu am vazut-o mai mult ca pe o incurajare sa te repui pe drumul cel bun. La cate kg vrei sa ajungi pentru nunta? Ca mi-e ca nu poti sa te dai peste cap in 10 zile si sa slabesti 10 kg la modul ... sanatos .
Cu ce dau eu jos nu prea stiu. La burta observ schimbarea in bine, in alte parti e cam la fel - poate si un pic la aripioare, dar nu imi dau seama. Azi dimineata aveam 63!! asa ca ma astept sa mai scad maine si poimaine 500 de grame ca sa ma incadrez in grafic. Cu toate ca cola mea de astazi seara nu prea cred ca m-a ajutat in vreun fel

MsLara, hai ca se poate!!


JOS COLACEII

I never fake ... sarcasm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Musette79 spune:

Neata fetelor!

Si eu stagnez la 75,0...dar nu pot avea pretentii ca ieri am tabarat pe tortul pus la pachet duminica, neavand iaurt am tot mancat paine graham cu unt, cu leber... Da nimic dupa 6, parol!

Macar stagnez, ca asa cu emotii m-am urcat pe cantar azi dimineata, spunandu-mi toate rugaciunile .

MadameB, FELICITARI !! Keep on walking! Si eu zic ca ai dat jos la aripioare, colacii din spatele taliei (la mine acolo chiar se vede, ca aveam 2 straturi, nu unu) si atunci si fundu pare mai mic

Addicted, pai nici nu-i asa grav, 65,9 kg, de azi pe drumu bun si pana la nunta slabesti vreo 2-3 kile.La anu vreau sa te aud cu 60, stam pe capul tau!!

MsLara, se pare ca toate mai avem scapari la bunatati, dar macar is in timpul zilei, nu seara.
Eu daca tineam cura si apucam la o lingurita de tort, toata ziua era compromisa si pana la 10 seara mancam ce apucam, ca "de maine" revin la cura.... Si "maine" evident ca iara calcam becurile, ca "no gata, termin tortul ala si de luni tin ca la carte". Cred ca toata lumea stie povestea

Azi ma cumintesc si eu, am iaurt de fructe si ceva budinca (vine taica-meu si ii pasez lui 'tortura').

Eu pana de Craciun vreau sa ajung la 72, mai am 4 saptamani si 3 kg.

Ticker: 77 - 75 - 64

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Addicted spune:

Neatza.. hop si eu pe aici, m-am trezit cu pofta de viata si cu.. pofta de tigara, asa ca am bagat una mica.
MadameBovary nici n-ai idee cat ma bucur ca ai ajuns la 63! Nici nu ma asteptam, avand in vedere ca tu slabesti mai incet.. dar sigur. You go girl! Lasa cola aia ca nu iti face bine. Eu ti-am zis ca m-am lasat de carbogazoase, pentru ca mi-am dat seama ca burtocul imi crestea de la cola. Daca ti-e pofta, ia o gura doar si iti trece. Tu fumezi? Ca nu ne-ai zis..
Musette stim foarte bine povestea cu "maine", e povestea vietii mele. Atat de amagitor e "mainele" asta.. ca stau si ma intreb cum de reusesc sa ma pacalesc pe mine insami tot timpul si tot n-am invatat lectia. Ieri am fost cuminte. Pe la pranz ne uitam la meciul cu Steaua, asa ca am mancat doua felii de paine prajita cu ceai si doi pumni de seminte, ca ce meci e ala fara seminte. Iar seara am mancat broccoli cu morcovi la steamer. Clau mi-a adus Tiramisu si nici nu m-am uitat la el,insa cred ca o sa il inspectez azi dupa ce vin de la sala.
Azi ma apuc de curatenie generala si sper sa echivalez cu asta hibernatul din ultimele zile.
Fetili, daca ziceti ca aveti fundul mare, faceti urmatorul exercitiu, stiu ca il stiti: stai pe spate, ridica genunchii si palmele pe covor. Ridica bazinul si incorda (incordeaza?) fesele de fiecare data cand te ridici.
Si nu mai tin minte daca am zis aici, insa iata cum faceam cardio acasa si am slabit vazand cu ochii: imiti mersul pe jos cu talpile picioarelor ridicate, insa nu ridici varful picioarelor de pe podea. Bratele sunt indoite si in timp ce mergi le misti pe langa corp. Iti incorzi (incordezi?) muschii abdomenului si fesele in timp ce exersezi, si in acest fel simti cum iti lucreaza toti muschii. Daca vrei sa alternezi, ridici bratele, departezi picioarele si faci acelasi lucru. Tot timpul trebuie insa sa ai toti muschii incordati ca sa functioneze. Exercitiul asta l-am aflat de la un trainer de fitness si mi-a spus ca cel mai bine e sa il faci in sedinte de 15 min cu 2 minute pauza. Eu faceam cu usurinta 4 sedinte. E perfect pentru cei care nu au timp sa mearga la sala - recte Musette, iar daca incepe micutza sa planga, reiei exercitiul cand vrei. A, si cel mai bine ar fi sa aveti banda de-aia de neopren pentru abdomen, ca sa dati burtica jos mai repede.
Pupici, ma duc, ca am o zi luunga inainte!
HAI CFR-UL!!!!!

Greutate initiala - 70 kg; greutate actuala - 65,9 kg; target - 50 kg, daca se poate, nu ma supar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Musette79 spune:

Salutare, fetele!

No, eu am fost tare cuminte ieri. De la 2 n-am apucat sa mai mananc nimic, am ajuns acasa abia la 6, asa ca, sorry, s-a inkis bucataria pt mine. Am dat de mancare la toata gasca, seara au venit niste prieteni la noi, pe masa erau sticksuri, saleuri, din astea... Am bagat o tigara cu 2 guri de pepsi si pa. La 10 jumate m-am culcat, ca-mi patinau okisorii de foame

Azi abia la 2 am apucat sa ma sui pe cantar, tot nemancata de ieri... Tzuka-l badea de cantar: 74,4

Bravo MadameB pt cele 63 kilute, tare as vrea io sa am amu greutatea ta .

Io cu exercitiile is lenesa, prefer sa rabd foame

Ticker: 77 - 74,4 - 64

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Musette79 spune:

Offtopic: dupa 0-2 cu CFR m-am dezumflat si m-am culcat, si asa mi-era tare foame
PS: Addicted ce cautai cu rontaieli la meci?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Addicted spune:

Mrr.. si eu am fost suparata dupa meci, desi ma asteptam la rezultat. Si ca sa ne treaca supararea am fost la shopping, ca azi e Thanksgiving. Si am batut toate magazinele ore-n sir. La un moment dat mi s-a facut o sete de vedeam negru in fata ochilor, si i-am zis la Clau sa imi ia ceva de baut. Si mi-a luat.. Cola! Asa ca am baut doua guri, in timp ce ma gandeam la MadameB Apoi, zice el, hai ca iti fac o prajitura ca a aflat el o reteta noua (el e bucatarul priceput in casa). Eu nu si nu, am tot inceput sa ii zic ca el vrea sa slabesc si tot el ma ademeneste. pana la urma a facut-o, am gustat-o, normal, ca ce era sa fac Dar o ducem azi la masa, ca mergem la niste prieteni. Mai departe, nu stiu ce o fi. Stiu ca n-o sa mananc curcan, ca nu imi place.
Musette, pe cat ma bucur de mult ca ai slabit, pe atat sunt suparata pe tine. Pai stai nemancata toata ziua? Nu merge asa. Si azi pana la doua ai zis ca nu ai mancat nimic. Ce te faci tot restul zilei, vrei sa iti vina rau? Ia vezi ca dam na-na daca mai faci d-astea.
Ma duc sa imi reiau activitatile de casnica. Ieri am facut alpinism prin dulapurile din bucatarie, azi fac slalom prin sifoniere si debarale.

Greutate initiala - 70 kg; greutate actuala - 65,9 kg; target - 50 kg, daca se poate, nu ma supar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadameBovary spune:

Pup fetele, ma bucur ca sunteti pe pozitii!
Addicted, nu fumez. N-am fumat niciodata si nici nu ma tenteaza. Mai degraba ma tenteaza cola aia, m-a cam apucat din nou pofta de ea . Sindromul PMS are sanse sa iti dea ... pofte? Ca eu ma gandesc ca de la asta o fi de imi vine sa mananc mai mult de vreo 2 zile... si acum mi-e foame si nu m-am privat de nimic. Am pomelo langa mine, pregatit si dornic sa fie devorat... dar mi-e ca pana ma culc iar ma apuca ghiortaielile in burta!!
Muse, nu-i deloc bine sa faci foamea din simplul motiv ca atunci cand o sa pui gura sa mananci ceva mai mult - fie si pana in ora 2, e posibil sa ai surprize la cantar a doua zi pentru ca slabitul la modul asta e doar pentru moment... pe urma navalesc kg peste tine

Eu ma laudam cu 62.9 ca sa ma intorc la 63 dimineata. Se pare ca a 3a saptamana de regim nu a mai fost asa de norocoasa si n-am mai dat jos decat vreo 500 de grame. Dar nu-i bai, am mai calcat si stramb saptamana asta asa ca e bine ca am dat si atat jos si ca n-am mai pus . Haideti, fetilii, ca vine Craciunul si o sa aratam toate minunat!!



I never fake ... sarcasm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Musette79 spune:

Salutare!

Nu dati cu rosii in mine, ca am avut treaba si efectiv n-am apucat sa mananc pana la 2, nici nu mi-am dat seama ca mi-era foame.
Dar dupa aia am mancat paine cu salam si telemea, fructe, ceva cartofi fierti cu carnatz la 5.... nu fac foame, stati linistite, ca doara alaptez si nu-s asa inconstienta

A, si crema de zahar ars, am primit-o. Ft buna.

Azi la cantar tot 74,4 kg, asa ca mai prinde bine cate un impuls din asta o data pe saptamana, cu conditia sa ma mentin.

Doara is versata cu zilele astea de nemancat si cand scapam la frigider, fereasca Sfantul, bagam in mine ca-n spitalul de urgenta. Dar asa stiind ca a 2-a zi am voie si aia, si ailalta, ma abtin seara usor. Mersi fetelor ca ma incurajati

Da tre sa recunosc ca m-o uns la suflet cifra 4 . Pana aici a mers usurel, ca is kile puse la sarcina, sub 70 cred ca fi mai greu

MadameBovary banuiam ca n-o sa mergem noi chiar tot timpul in ritmul asta de 1 kil/saptamana, dar tre sa nu ne lasam, sa perseveram, ce naiba, doara vezi ca se poate, si cum bine zice titlul topicului, e cel mai usor regim de slabire. Eu deja am aproape 3 sapt si n-am mancat seara deloc pana acuma, spre deosebire de "altii" care acuma "shurluiesc" dulapuri sa ne abata atentia ca mai gusta prajituri seara .

-aturi la Addicted ca ne-a adus pe calea buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Addicted spune:

"Shurluitoarea" prezenta la apel! Stiti vorba aia, sa nu faci ce face popa, ci ce zice el.. ei, preoteasa de mine am mancat ieri de zici ca venea sfarsitul lumii. Am fost la chef de romani, si asta a stricat totul. Ca daca ma duceam la americani nu mancam mai nimic. Dar prietena mea a facut salata de vinete, salata boeuf si praji bune.. iar eu, cum sunt plecata de acasa de atata timp, mi-e dor de mancarea romaneasca, asa ca am avut prilejul sa pap bunatati ca la mama acasa. Singurul lucru bun a fost ca totul era pe la ora 5 si m-am culcat pe la ora 2, asa ca cu vreo 8-9 ore inainte de culcare. Macar atat Asa ca Musette, sa nu dai cu parul!
Azi m-am dezintoxicat cu fructe multe si m-am intoxicat cu o cafeluta.
Musette pai eu zic ca esti in grafic, si vorba ta, atata timp cat nu sunt kg in plus, ci in minus, e foarte bine. Eu incerc sa imi recapat "vointa" pierduta acum vreo doua saptamani. Cred ca are legatura si cu faptul ca nu lucrez si lenevesc mai toata ziua. Luni incep iarasi si desi mi-e lehamite, stiu ca o sa reintru in normal si o sa imi recapat energia cat de cat. Parca ma rasfat pe mine insami, stiind ca deh, sunt in concediu si trebuie sa ma odihnesc, desi atatea planuri aveam zilele astea si nimic n-am facut.
Madame tu ce mai zici? Pe unde umbli?
-aturi inapoi si sa aveti un weekend cat mai hipocaloric

Greutate initiala - 70 kg; greutate actuala - 65,9 kg; target - 50 kg, daca se poate, nu ma supar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadameBovary spune:

Aici sunt, numai ca mi-a fost cam jena sa mai scriu zilele astea pentru ca am comis-o si eu!! Cu cola si cu mancare (salata) seara... Urmarea: 500 de grame INAPOI LA LOC!! Aaah, nu stiu ce am zilele astea, tot timpul mi-e foame! Ma tot gandesc ca o fi de la PMS?? Adica sper sa fie de la asta... macar sa-mi vina, apoi sa-mi treaca si sa revin la starea mea de dinainte cand eram linistita dupa ora 6 seara

I never fake ... sarcasm

Mergi la inceput