Cel mai usor regim de slabire

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Musette79 spune:

Neata (stiu ca e weekend dar ma trezeste asta mica)!

Addicted mi-ai facut pofta de iaurt de fructe cu fulgi, asa ca ieri am batut tot cartierul facand cumparaturi.

Am descoperit ca fasolea verde pastai la ditamai borcanu are 27 kcal/100 gr, un borcan din ala mare are 400 gr masa neta, deci un borcan intreb are 108 kcal Tuca-l mama de borcan.

Ieri am fost mai cuminte, in sensul ca pana la 2 am mancat paine prajita cu unt si branza (dimineata) si ce mai aveam (covrig cu chefir si iaurt de fructe) si dupa 2 am papat o supa si ceva fructe, pana pe la 5.

Azi dimineata, inca 200 gr minus , Pot spera pana de Craciun la un 72? Vad ca aprox un kil jumate la 2 saptamani pleaca.

Hai fetelor !! Impreuna la !

"Tickerul" : 77 - 75,2 - 64 (60 ar fi excelent)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Musette79 spune:

Am gresit tickerul gandindu-ma la cele 200 gr slabite.

"Tickerul meu" : 77 - 75,3 - 64 (60 si mai bine)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MsLara spune:

Eu n-am fugit de la subiect, dar nici nu m-am tinut de treaba decat in ultima saptamana...dar se vede

Deci am mai putin cu 2 kg in aprox. 2 saptamani...

Sper sa ma obisnuiesc sa refuz cartofii prajiti si dulciurile si sa continui cu slabitul.

In plus eu acum incerc sa ma mobilizez ca sa ii arat si sorei mele ca se poate...ea a ramas pe la 70 kg dupa nastere si "nu poate" sa slabeasca.
Voi sunteti exemplu ca se poate, felicitari Addicted, Musette, MadameBovary!

"ticker": 49-47-45

Emma invinge cancerul
KISSY sunt langa tine
Lali www.TickerFactory.com/weight-loss/wgHai3T/] br / " target="_blank">In fiecare zi mai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadameBovary spune:

MsLara, felicitari si tie pentru kg date jos. Si eu slabesc cam in acelasi ritm, mai putin in ultimele 3 zile cand n-am mai dat jos nimic, ba iar am ajuns la 63.8, adica iar am pus 200 de grame E adevarat, am facut mici excese seara, in sensul ca am mai gustat ceva - nimic grav din ce ma gandeam eu, dar se pare ca nu gandeam bine - si se pune iar la loc. Ma gandesc un pic cu teama la faptul ca daca imi ies un pic din ritm si mananc seara ceva (si nu ma refer la dulciuri, chipsuri sau chestii cu adevarat mega-calorice) se pune imediat la loc...
Musette, eu zic ca poti spera la inca vreo 4 kg date jos pana in Craciun daca nu se stabileaza pe undeva si nu mai poti sa dai jos decat daca te tii de el mai mult timp!

Haideti, fetelor, ca vedem ca se poate. Invingem noi grasimile...JOS COLACEII!!



La mine tickerul arata asa: 65.5 - 63.8 - 58/60

I never fake ... sarcasm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Addicted spune:

Groh groh, ahem! Scrofitza la raport.. Ieri si alaltaieri mi-am facut de cap, alaltaieri am mancat la ora 11 noaptea. Parca eram nebuna, nu imi dadeam seama ce fac, vroiam doar mancare, orice. Azi m-a macinat regretul toata ziua, numai la asta m-am gandit. Si n-am facut altceva decat sa ma uit pe video-uri pe youtube despre cazuri "before" and "after, sperand sa ma motiveze. Si m-am motivat, prea tarziu insa.
La sala n-am fost deloc saptamana asta, ma simt ca o purcica si as dormi non-stop! Am doua saptamani de concediu, a trecut una; dupa ce m-am intors din New Orleans n-am facut decat sa dorm si sa mananc. Urmeaza inca 7 zile de chin; nu stiu ce sa fac, pentru ca stiu ca stand acasa numai la mancare ma gandesc. Heeelp, fetelor, va rog!!
Musette, de pe Vasile Lupu imi luam si eu pogacelele, ce vremuri, maica!
Pai eu zic ca de Craciun poti sa visezi lejer la 72, dar numai daca te tii de reguli, nu ca mine..
MadameBovary, sper ca nu ti-a mai dat batai de cap cantarul. Tu esti curioasa cat o sa cantaresc eu maine, iti zic de pe acum: tona! Eu sunt curioasa sa vad daca te masori si cat ai mai pierdut de la apa cu lamaie. Eu cred ca iti e mai greu sa dai jos pentru ca tu nu ai mult de pierdut, dar fii perseverenta, ca nu se poate sa nu vezi vreun rezultat. Eu, la cele 20 de kg in plus ale mele, dau usor jos 1-2 kg in 2-3 zile, dar la fel de usor le si pun inapoi.
MsLara, multumim pentru incurajari si felicitari pentru vointa! Trimite-o pe sora ta la noi, promitem ca avem grija de ea. Numai nu ii arata postul meu, ca o descurajezi
Uuf deci maine postez si eu ticker-ul. Mi-e groaza de zilele care vin, cred ca ori ma inchid in dormitor si dorm toata ziua, ca sa nu mananc, ori ma inchid la sala de sport. Asa ca imi urez vise placute..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadameBovary spune:

Addicted, pai ce facem?? Tu, care esti deschizatorul nostru de drumuri, tocmai tu ai dat-o in bara? Si dupa aia vii aici sa te certam noi ca ai cedat! Te certam, ca nu-i frumos ceea ce faci, e nesanatos . Hai, sa te simti mai bine ca nu o fi dracul chiar asa de negru. Singura problema e ca atunci cand calci stramb, tot iti vine sa o mai faci. Si mie mi s-a intamplat cu mcu' de saptamana trecuta. A doua zi aveam iar pofta, ceea ce normal ca nu are cum sa faca bine. Tot prostia aia culinara aveam cel putin 300 de grame mai mult, se duce direct in cm pe solduri si pe fund . Sunt convinsa ca atunci cand te urci pe cantar o sa vezi cam cat de mare e "dezastrul" si vei lua o decizie corespunzatoare! Noi suntem aici sa ne incurajam, nu? Nu sa ne certam una pe cealalta!

Aseara m-am culcat pe la 02:00 si n-am mai mancat nimic de la morcovii de la ora 5. Ah, ba da, mint, am mai mancat 2 mandarine mici pe la 22:00 si un ceai . Ma traznise o foame pe la 01:00 de nu mai stiam de mine!! Imi venise pofta de chipsuri, de friptura, de iaurt, de peste, de orice mi-ai fi dat sa mananc in momentul ala . Dar am fost breaza si azi-dimineata ma fericit cantarul cu 63.3 (am trecut in sfarsit de pragul cu 63.6 dupa ce am mai luat-o si in sus 2 zile la rand, inapoi spre 64 ) si inca vreo 2 cm jos din talie. Fundul nimic ... nu stiu cum or zice sau unde or vedea ei ca s-a mai dus si din zona asta, ca la cm nu se vede absolut nicio diferenta!!

I never fake ... sarcasm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Musette79 spune:

Neata fetele!

Pai mai Addicted cum ne-o fost vorba? Tu deschizi topicu, mobilizezi pe toata lumea si tu calci becurile? Acuma e randul nostru sa te aducem pe calea cea dreapta.

Si eu stau acasa, dar toata ziua stau pe net sa nu bag in continuu in mine Mai bag o tigara, o plimbare cu asta mica, trece vremea repede. Si seara dupa 6, gata, daca n-am apucat sa mananc, s-a inkis sandramaua (dar apuc, vi-i klar ).

Ieri am fost la o zi de nastere, am mancat supa, felul 2, tort (mi-au pus si la pachet tort), dar seara dupa 6 cand am ajuns acasa, nimic!! Sotu si-a facut aripioare de pui la gratar cu cartofi pai (eu am calcat o camasa in camera sa nu salivez langa el dupa cartofii pai). Si azi dimineata m-a rasplatit cantarul pt vointa: 75,0 !!
In mod normal vi-i klar ca mancam de toate, si inkeiam ziua victorios cu inca o felie de tort

Azi deocamdata am mancat paine graham prajita (o felie mare cu unt si una mare cu branza de burduf), cu lapte. Mai incolo am iaurt de fructe cu fulgi si supa.. dar dupa 6, apa (eventual o tigara si 2 guri de pepsi, ca la mine nu aluneca tigara cu apa).

Pantalonii de catifea (elastici) mi-s mai buni, nu mai stau sa puste pe mine, dar e ciudat ca la masuri am dat 2 cm din talie, si 1cm din coapsa, in fund nimic... si e maaaareeee (108 cm, nu dati cu rosii )

Vointa fetelor, vointa!

Tickerul: 77 - 75,0 - 64 (dupa cum mai ziceati si voi, cam 2 kile in 2 saptamani)

PS: Addicted, stam cu okii pe tine! Sa nu te ascunzi ca te vedem, maine la raport cu tickerul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadameBovary spune:

Musette, BRAVO pentru 75!! Uite ca merge si la tine treaba cu un pic de curaj si un pic de retinere culinara . Incet, incet se duce acul cantarului jos si de Craciun o sa ai o mare surpriza placuta!! Si eu am o problema cu cm de la fund, dupa cum ziceam si in postul precedent. Nu stiu de ce in alte parti dau jos si acolo nu se vede nimic... si CULMEA, toti acolo se uita si vad imbunatatiri!! Eu nu stiu ce au oamenii astia, cred ca probleme cu vederea probabil

La mine e acum: 65.5 - 63.3 - 58/60

I never fake ... sarcasm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Addicted spune:

I'm back Ma scuzati ca nu am intrat ieri, dar am lenevit toata ziua. N-am mancat foarte mult, nici sport n-am facut, dar am facut frichi frichi toaaata ziua, ca nu prea mi-a trebuit mancare si nici exercitiu, am facut destul, am febra musculara
M-am cantarit azi, nu ieri, pentru ca am uitat ca e luni si am 65,9. Sincer, ma asteptam la mai mult. Sau poate se va vedea in zilele urmatoare. Oricum, gata cu prosteala, acum chiar ca ma tin de treaba, pentru ca nu e sanatos ce fac eu: doua saptamani slabesc, o saptamana pun inapoi. Partea buna e ca n-am fumat de doua zile.. aplauzeee.. eu care fumez un pachet pe zi. Adevarul e ca atunci cand sunt acasa nu prea simt nevoia, insa la servici, pentru ca sunt stresata in fiecare minutel, daca ma cauta cineva, stie unde sa ma gaseasca: la locul de fumat.
Fetelor, promit solemn ca voi manca sanatos si nu mai pun gura pe dulciuri, prajeli si tot ce contine zahar pana cand nu vad ca am sub 60 de kg!
Chiar acum mi-am dat seama ca mai am exact 10 zile pana la nunta prietenei mele si ca nu stau prea bine la capitolul colacei dati jos
Va multumesc ca m-ati incurajat si certat, si , sper ca mi-a venit mintea la loc. Voi ce mai faceti, ce mai haliti, ce nu? Madame, zici tu ca nu ai slabit la fund, dar poate ca ai dat jos din colacei, aripioare, si alte zone apropiate si fundul pare mai mic din cauza asta Deci tot e bine. Bravos! Lunea viitoare nici nu ma gandesc sa nu fii sub 63.
Va scriu diseara sa va zic ce cuminte am fost

Greutate initiala - 70 kg; greutate actuala - 65,9 kg; target - 50 kg, daca se poate, nu ma supar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MsLara spune:

Nici eu n-am fost in grafic ieri si azi dar de maine ma cumintesc, promit!

..ieri am trecut pe la parintii mei si am mancat o chiftea, o bucata de peste si putina mamaliga...si azi m-am lipit de niste pui shanghai...

sper ca macar pana la sfarsitul saptamanii sa reusesc sa ma mentin, sa nu pun kg la loc...

O saptamana fara tentatii de seara!

Emma invinge cancerul
KISSY sunt langa tine
Lali www.TickerFactory.com/weight-loss/wgHai3T/] br / " target="_blank">In fiecare zi mai

Mergi la inceput