oare am facut bine, sau nu ?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nicol_conte spune:

Eu nu stiu cum o fi legea ca n-am citit-o , dar pot sa va spun concret din experienta proprie, ca nu e chiar asa. In momentul in care tatal vreau sa recunoasa copilul, se merge impreuna(MAMA+tata) la starea civila de unde s-a eliberat certificatul initial si de dau acolo niste declaratii(nicidecaum la notar unde le dadusem si noi si nu s-a uitat nimeni la ele) unde tatal recunoaste ca copilul acela este al lui si ca respectiva este mama lui, iar mama declara ca acela este tatal copilului. Nicidecum nu se duce tatal de capul lui si pleaca el cu alt certificat sa faca ce vrea cu el.

Mi se pare absurd, exact cum a spus si Ariel sa poa' sa vina oricine sa zica ca copilul meu e si al lui fara sa ma intrebe si pe mine.

Mami de Antonia(23apr2008) si Alexia(24aug2005)


Antonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriella1 spune:

cica unde-i lege nu-i tocmeala...hm...zic si io ca toata lumea... adica io fac un copil si vine badea gheo si zici "stati ca-i al meu"... bravo mai... io cred ca atunci cand s-a promulgat legea parlamentarii se gandeau tot la castiguri

www.hasthelargehadroncolliderdestroyedtheworldyet.com/" target="_blank">Acceleratorul de particule (LHC) a distrus deja lumea?
Gabriela

"Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele.

ajutati-l pe Bogdanel!
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=114245

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihatp spune:

stiu din experienta serviciului ca prin declaratie notariala se poate face recunoasterea. din pacate asa este...

http://www.avocatnet.ro/content/articles/id_5518/Stabilirea/filiatiei/fata/de/tatal/din/afara/casatoriei.html
"1.RECUNOSTEREA VOLUNTARA, care se poate realize prin:

Declaratie facuta la serviciul de stare civila odata cu inregistrarea nasterii, caz in care numele tatalui este trecut in actul de nastere al copilului.


Declaratie facuta dupa inregistrarea nasterii copilului, pe care o poate depune la orice srviciu de stare civila, ea urmand sa fie trimisa la starea civila unde s-a inregistrat nasterea, pentru a fi inscisa potrivit art. 44 si art. 45 din Legea 119/1996.

Inscris autentic, dat in fata Notarului Public, a primariilor, sau in fata instantelor judecatoresti;
Testament; "

Imi pare rau ca nu ai linistea necesara sa va vedeti de viata voastra. tatal "adevarat" nu coincide intotdeauna cu cel "natural". nu stii ce va rezerva viata...obligatoriu sa vina si vremuri mai bune. va doresc sa-l intalniti pe cel care cu adevarat va fi un tata pentru fiica ta, langa care o sa fie linistita si iubita neconditionat!
putere sa faceti fata presiunilor, caci pe termen lung e cea mai buna solutie!

Mamica de berbecut-Luca
9 aprilie 2008

lunita 4
http://good-times.webshots.com/album/566244447UIQzmO

Mergi la inceput