NU MERGETI LA VOT ... de ce ai vota?

NU MERGETI LA VOT ... de ce ai vota? | Autor: desprecopii

Link direct la acest mesaj

Este exact invers mesajul meu. Stiu ca in Romania sunt asa de multi care nu merg la vot - pentru ca e mai fain un gratar cu prietenii, pentru ca au treburi mai importante sau pentru ca se simt obositi, stresati, pretiosi sau nemuritori.

In schimb, vor merge pensionarii si toti aceia pe care guvernul actual ii crede prosti, vor merge la vot celora care nu pasa daca Romania are autostrazi sau nu, celora care nu le pasa ca Romania este tara coruptiei si cei care cred ca Romania este perfecta.
Si la noi urmeaza alegerile. Va place cum e Romania? Mergeti la vot?

Imi place mesajul acesta, american.


Daca aveti timp si va pasa, trageti concluzii.




http://nl.youtube.com/watch?v=VhDRVKDcXQo



Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.
iubesc:www.supereva.ro Blog: http://mirelablog.supereva.ro/dblog/

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Cu oricine as vota, lucurile din filmulet nu se vor schimba or imbunatati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

De acord ca trebuie sa votam sa nu lasam doar pensionarii sa o faca insa cu cine?
Toti sunt hoti si mincinosi, toti au dovedit ca-si vad doar de interesele lor mai ales cand sunt la putere! Putem sa votam un guvern din Germania de exemplu?
Vrem sa iesim din mizeria asta dar cine ne scoate? habar nu am cu cine sa votez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa76 spune:

sa mergem la vot.hmmm si sa votez pe cine sau cu cine?indiferent cu cine am votat atitia ani si i-am tot schimbat ca am crezut ca e unul mai rasarit,nimicnu s-a schimbat.optiunile s-au epuizat si oricum toti promit,promit si apoi...paf,uita !ii loveste amnezia.din partea mea pot sa mearga la vot toti pensionari si numai ei, ca tot aia e.dati -mi un singur exemplu de cineva care a facut ceva din toate promisiunile.poate mi-a scapat mie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eliza5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui desprecopii

Este exact invers mesajul meu. Stiu ca in Romania sunt asa de multi care nu merg la vot - pentru ca e mai fain un gratar cu prietenii, pentru ca au treburi mai importante sau pentru ca se simt obositi, stresati, pretiosi sau nemuritori.




Of, Mirela, dar nu este vorba despre gratare sau nemurire. Este vorba despre neincrederea in clasa politica. Atat. Au fost incercate mai multe guverne dupa revolutie.. de stanga, de dreapta, de centru stanga de dreapta staga insa nimic nu pare sa functioneze cu adevarat. Aceleasi scandaluri de coruptie, aceleasi spagi, aceeasi inertie in sistem, aceeasi birocratie. Asta este principala cauza a ne-participarii la vot. Daca ma intrebi pe mine, ceea ce functioneaza foarte bine in tara asta este economia. Politica.. in niciun caz.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

EU merg cu drag la vot daca pe listele alea gasesc macar un singur om care sa-mi placa. Altfel, ca iese Udrea sau Geoana, Nastase sau Tariceanu nu dau nici doi bani, toti sint niste jigodii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Nu fac parde dintre cei cu grataru'. Pur si simplu nu am in cap vreo persoana capabila de increderea mea. Cat despre partide...
In aceste conditii ar fi mai bine sa ma duc si sa votez la ghici?

poze multe cu noiAna a implinit un an 20062007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexia27 spune:

Eu in ultima vreme nu m-am mai dus la vot...sotul meu (neamt) nu poate intelege de ce. Pai uite de asta: eu nu pot cu constiinta impacata sa votez pe nici unul din ei. Nu pot eu, cu mana mea sa le dau girul pentru a continua bataia de joc pe fata si fara nici un minim de decenta la adresa noastra. Pe cine sa votez? A mai ramas vreunul "neincercat"?

Eileen Nicole

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Nu am absolut nimic cu cei care au ales sa plece din tara si sa-si faca viata in alte tari ale lumii. E alegerea lor si sa dea DD sa le fie bine! Dar zau ca ma enervez de cate ori de-acolo, de unde sunt, dau in noi, astia care am ramas aici. Acum, daca nu mergem la vot, vad ca suntem catalogati drept "obositi, stresati, pretiosi sau nemuritori". Oare am voie, ca cetatean liber, sa aleg sa nu merg sa votez? Oare am dreptul, ca cetatean la fel de liber, "sa decid" soarta tarii IN CARE AM ALES SA RAMAN SA LOCUIESC dupa bunul meu plac? Tema de gandire...

In ziua de vot o sa-mi fac cel mai grozav gratar din lume. Nu ma gandisem sa fac asta, dar am prins ideea din zbor! Multumesc.






Tzuni mic si drag si scump si pisicos si fericit si cu...blog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

mai Tzuni, zau asa, da in Togo se voteaza?
ia sa gugalesc sa vad...
revenit cu raspuns: nu se voteaza din motiv de dictatura

Doamne'ajuta!

POZE
POZE2

http://maru-incotro.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

uite ca in dilema "io cu cine votez?" sunt si eu.

Pana acum m-am dus la vot, mi-am facut "datoria de cetatean", chiar daca nu foarte convinsa, macar in ideea ca "dintre doua rele il votez pe al mai mic". Insa jocul din ultimele zile in care e implicata TOATA clasa politica romaneasca, fara exceptie: marim pensiile, salariile bugetarilor, stai asa, ca nu avem bani, pai da dar s-a votat in parlament...jocul asta ma face sa cred ca batalia asta e numai pentru ciolan. Eu imi consum asadar neuroni buni gandindu-ma pe cine mai imbogatesc in viitorii ani...

April

Emma are nevoie de ajutor !

Mergi la inceput