Nou stil de viata (226)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Carmen, Roxana numai ingrediente sa gasiti ca in rest e simplu si rapid de facut.Eu va pup, pina la urma nici raceala nu ma tine acasa, merg cu sotzu' la un resto sa papam peste.O seara placuta!Vikinga cu cei mai frumosi vikingi: Nadja si Aldo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Citat:
citat din mesajul lui vikinga
pina la urma nici raceala nu ma tine acasa


sanatate si o seara frumoasa!

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Cu%20inghetata%20din%20Danonino&page=2" target="_blank">TEO in concursul Danonino - me2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liris spune:

Vik, moama. ce paella. ce paella. aia cu pui e Valenciana. io mi-am notat reteta ta. insa imi aduc eu aminte ca mincam paella cu mazare, desi pe interenet o gasesc numai cu fasole lunga.
despre exercitii. sar'na. elaborat, dragut, da' nu'sh dc pot nici o cincime. in general, cind voiam sa redevin subtire (e drept ca niciodata nu am avut atit de mult de dat jos ... si atit de mult timp cu "ele" pe mine), mai intii ma puneam pe sport (nu excesiv, niste alergat si sala. fecare o data /sapt.si dupa ce terminam conditia fizica ma puneam pe dieta. nu puteam niciodata sa le fac simultan. tu meriti statuie!!

asa, zuzilicius, o sa salut marea dc-o vad. de miine scad temperaturile baban, la eforie e chiar cod rosu cu o mare furioasa si tare urita. si cind ma gindesc ca amavut fixo lunasi nu am facut macar o plaja ...

asa, restu'fetitelor, va pup si va doresc weekend placut si fara excese.
scuze, tab-ul tastaturii nu prea merge ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

Buna seara/noaptea
Am reusit sa mai apar si eu.
Toata ziua am trebaluit,in afara de momentul cand am mancat de la 11 pana la 19.00 am facut treaba(asta ca sa se duca inghetata si floricelele de cu o seara inainte,merci Delia pt bice)
Si ca sa nu fie prea monoton totul, am facut treaba ascultand

,
,
,
si normal lista continua cu melodii din anii 90 tare dragi mie.Normal ca mai un sters de praf,mai un dans,ce mai mai aveam putin si o puneam de o discoteca.
Vik, multumim de retete.
Fetele cand e marele eveniment la Gusta?Ca vad ca nu a mai intrat deloc pe la noi.
Crys, bafta luni la noul job.Firma tine cartile de munca la fima?Ve face tu inscrieile in ele?Ai idee se mai da examen la ITM pe asa ceva?Mare nebuneala si cu examenul asta , tb la 6 luni (parca) sa reinoiesti atestatul si se mergea la ITM pt examen.
Carmen, bafta si tie pt luni la scoala.
Anky ce mai fac cei doi blondini?Tu stai relativ aproape de granita cu DE?
Azi am vrut sa vad Mumia, ultima parte, naspa rau de tot, cel mai slab de pana acum,nu am reusit sa-l vedem pana la cap ca ne-am plictisit si am pus sa vedem Cronicile din Narnia si Printul Caspian,da nici asta nu a fost la fel de reusit precum primul.Al meu a reusit sa adoarma.
Si cred ca in curand ma retrag si eu la nani.
Meniul de azi:
MD: 2 muffin si cafea
Pranz:friptura de vita la tigaie cu pputin cartofi fierti
Cina_3 crekeri integrali cu Philadelphia
Un ciorchine mic de struguri.
Va urez somn usoar, ne "vedem" maine la o cafeluta.

PS: si cum e deja 14 sept in Ro, ii urez Roxei La multi ani, sa fie iubita si fericita altaturi de cei dragi si sa isi realizeze toate visele.

"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anky spune:

Loxa-boxa, sa traiesti,sa infloresti..,sa fi iubita si fericita.






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anky spune:

Vik,am scris reteta,arata delicios .Multam si de reteta cu peste!!!
Cum a fost la ristorante ?
Tumpi,blondutii mei sint ok.Cris va fi operat pina la urma de polipi pe 8 octombrie,am tot aminat pina acum ,am sperat ca nu va fi necesar ,dar respira greu pe nas,e des mucos si noaptea sforaie.
Mda..nu stau departe,depinde pe unde ies din NL, daca ies pe la Sherenberg atunci fac o ora pina la granita,daca ies pe la Hertzogenrath inspre Achen atunci fac cam doua ore jumate.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

Citat:
citat din mesajul lui carina

Delia: http://www.thedailyplate.com/ sau http://www.calorii.bonduelle.ro/ sau http://www.caloriesperhour.com/index_food.php
Zuzi: are dreptate Delia, cam multa sunca.
Va pupic ca merg sa ma pregatesc de party,

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Anda si Carina (deja domnisoara)
http://community.webshots.com/user/andamihai


Dragelor daca v-ati fi uitat pe pozele pe care le-am pus la nutrition facts ati fi remarcat ca 2 felii din fiecare produs n-aveau decat 40 de calorii iar cel de pui avea doar 35. Asta inseamna ca sendvisul meu n-a avut mai mult de 105 calorii "carnea" si cu 140 de calorii din feliile de paine mi se pare mai mult decat rezonabil pentru un sandvis sa aibe 240 de calorii.
zic eu.

Tocmai de aceea la pranz in loc sa mananc ce s-a gatit mi-am mai facut un sandvis din care am mancat doar jumatate si cealalta jumatate am mancat-o seaara la cina cu salata verde.

Meniul de azi:
MD - o felie de www.wasa.com/wasa/smpage.fwx?page=197&product=207&main=products" target="_blank">wasa insa cu branza topita nu mai mult de 10g, cu 2 felii de ham = 40 calorii si 1/2 ardei verde + 1/2 rosie. Si un pahar de 1/2 pahar de www.danone.ca/en/products/silhouette.aspx" target="_blank">iaurt sihouette 0+ si 1/2 lapte 2% grasime

P - o farfurie de supa de legume + salata verde + 1 Carnat afumat la gratar
C - 1 mar

Anda mi-am luat cantar de bucatarie. M-am speriat cand am vazut ca un mar are 240 de grame. Spor la mutat si sper sa fie fara peripetii.

Delidana azi mi-am luat mingie de gym cu DVD inclus cu exercitii. Un singur lucru n-am aflat. Cum sta treaba cu dimensiunile? A mea are 65 cm dar am vazut si de 55 cm. Care-i mai buna? Drum bun maine seara.

Tumpi am salivat la poza ta cu muffin si ceai.

Tzuni salutari si distractie maxima in state. Ai si uitat de neplacerea de la ambasada. Parca nici n-a fost nu-i asa?

Caro distractie placuta in vacanta.

Lou am vazut ca recomanzi lintea destul de des. Cum o prepari? E mai buna decat fasolea normala?

Carmen succes luni la scoala.

Crys bafta si tie la servici. Si lasa emotiile acasa.

Revin.



Cuba 2008



Zuzilici de Isabella Maria (21.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

Tumpi ce muzica...

Anky bafta cu operatia piticului.

Vik ce-am vazut acolo la reteta ta.... Cred ca are si o gramada de calorii, dar parca merita macar o data pe luna s-o faci. Multumesc!

Gabi ce-ti mai face "leg magic"-ul?

Roxana sa ne traiesti fericita si slaba atat cat iti doresti. Petrecere frumoasa si distractie maxima iti doresc.

Ma retrag si eu ca-i tarziu. O noapte linstita tuturor.

Cuba 2008



Zuzilici de Isabella Maria (21.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

Roxa-boxa, multa fericire, sanatate si implinirea tuturor dorintelor!

Zuzi, mingea mea e tot de 65 cm, da' eu am probat-o la sala cit am tot facut exercitii pe ea si apoi la magazin cind am cumparat-o (era o minge gata umflata si asa am putut sa vad cum e). Incearca sa faci exercitii pe ea si vezi cum te simti, dar sa nu te descurajezi daca mai cazi.

Carmen, mersi, abia astept sa cobor din avion, nici mie nu-mi place sa zbor.
Acum ma apuc de facut bagaje...


www.wrongspelling.com/cambodia/" target="_blank">Cambogia * www.wrongspelling.com/turkey/" target="_blank">Istanbul * www.squarethoughts.com/" target="_blank">Fotografie

I saw something in your eyes and I wanted it for myself - Dave Gahan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

cu sanatate si impliniri, Roxa-Boxa!

Zuzilici, iti multumesc, .

post usor celor care il tin azi, o duminica placuta!

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Cu%20inghetata%20din%20Danonino&page=2" target="_blank">TEO in concursul Danonino - me2

Mergi la inceput