Nou stil de viata (226)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

Buna dimineata dragelor, va pup si va iubesc pe toate (Delia, Zuzi, Anky, lou, Carmen, Vik va iubesc tare!). Multumesc mult pentru urari, sunt atat de bucuroasa sa va citesc!

Anky , mi-ai facut ziua cu piesa aia, ce mi-a placut!

Dragelor, azi chiar am sa fiu cuminte, mergem la Mall la shopping si baieti mananca afara, este ceva festival de gatit, eu sunt la ziua de legume. Delia, zic ca stagnez e pe bune; am cel mai de rahat nemernic cantar Tefal, care-mi arata si 100 de grame. Stagnez, dupa cum iti zic si am observat azi ca daca-i schimb locul kk-tului, imi arata cu pana la 400 de grame altfel. Te-ai prins ca dupa atatea zile de chin ma cantaresc in "partea usoara" a baii
Meniul meu azi:
D: cafea, 1 sau 2 piersici
P: legume fierte (broccoli, morcovi, mazare si conopida) cu condimente, de slabit of course...
C: legume fierte

La ora 16 merg la sala la renumitul program step&tone, de dim. am ratat cycling-ul fiindca aseara am fost la film si amajuns dupa 1 acasa.

hai, va pup tare pe toate si revin mai tarziu!

Loxa-boxa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

Neata si inca odata La multi ani Roxa.O zi minunata iti doresc.
Lou, nu pot spune ca mi-a placut,daca al meu voia il lasam pana la final si ma uitam,dar asa.Cum faci salata de linte?Tocmai am luat si eu si voiam sa o fac si ma gandeam la supa,dar daca zici ca aia rosie e mai buna pt supa am sa iau rosie.
Anky, daca alta solutie nu e, mai bine asa.Tinem pumnii pe 8.
Zuzilici, bravos, imi place ca te ti de treaba.Mie mie-e frica sa pun cantarul de bucatarie in functiune.Admir pe cele ce fac asta si isi urmaresc mancare cu atentie, efectiv nu as putea.
Anda, unde esti, ce mai gatesti bun zilele astea?
Carmen, esti in mari pregatiri?
Delia drum bun diseara sa ajungi cu bine in Ro.
Vad ca va e cam frica de zbor, eu ador sa zbor, intotdeauna cer loc la geam sa vad si sa fac poze.Imi aduc aminte ca acum 6 ani cand a erupt Etna,primul zbor mi-a fost anulat din cauza asta, dar pana la urma dupa vreo 2 zile am reusit sa zbor,desi putin cam periculos din cauza cenusii are putea cauza accidente, a fost ceva incredibil.Inainte de aterizare se vedea f bine eruptia vulcanului.Ceva de nedescris, la fel ca si atunci cand ne-am apropiat cu masina destul de aproape de vulcan, tot drumul a fost super, pe partea dreapta marea , in stanga partea intunecata a vulcanului, in fata lava.Superb.
La noi e asa naspa afara ca nu am chef de nimic,astept sa se trezeasca al meu sa mancam si apoi cred ca o sa lenevim la tv.
Ma duc sa pregatesc micul dejun si mai revin ....

"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anky spune:

Loxa,sa ai o zi faina.La care Mall mergeti ?
Ma bucur ca ti-a placut piesa,doar e una din tineretile noastre .

Duminica placuta la toate....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eftimie C. spune:

Hello girls!
Noi suntem acasa, ne pregatim pentru gradinita: hainute, pernuta, flori...si multa bucurie ca mergem in grupa mare
Dupa amiaza suntem invitati la ziua unui copilas si vom petrece, desi e zi de post.
Voi, ce mai spuneti, cum va pregatiti pentru marea zi de maine?
Merg sa din urma si daca mai am timp revin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Roxa: La multi ani!!!!
Tumpi: sunt la serviciu si de aia postul meu o sa fie scurt ca sunt bosumflata si n-am inspiratie la scris. De facut bunatati, am facut ieri branzoaice (minicozonacei cu branza, finneti si bostan cu scortisoara). Azi o sa fac savarine.

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Anda si Carina (deja domnisoara)
http://community.webshots.com/user/andamihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eftimie C. spune:

Hei, acum am bagat de seama ca avem o sarbatorita:

LA MULTI ANI, Roxana!Sa fii sanatoasa si fericita si de4 cine trebuie iubita!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eftimie C. spune:

Tzuni esti la Chicago!Vreau si eu...
Louisea vazut filmul Tess, cicit cartea...super!Tumpi ce pofta mi-aio facut cu reteta aia si chef de distractie cu muzica anilor 90'
Vikinga esti o super bucatareasa.Paella aia arata ca la restaurant
Delidana drum bun si scurt Te ateptam acas!
Zuzilici ma bucur ca esti hotarata sa invingio kg-le.Da-mi si ie din vointa si ambitia ta, ca eu am o pasa tare pro0asta si mai rau e cda n-am nici un motiv de stare blue
Carmen bafta la scoala!Cred ca ai emotii mai mari decat copii care or sa-ti fie elevi.
Fetelor succes la scoala si gradinita copiilor vostri si voua putere si rabdare sa le fiti alaturi
Fugim la aniversat



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

Dragelor, am plecat, sper sa ajung cu bine la destinatie. Va multumesc pentru urari si va pup pe toate.


www.wrongspelling.com/cambodia/" target="_blank">Cambogia * www.wrongspelling.com/turkey/" target="_blank">Istanbul * www.squarethoughts.com/" target="_blank">Fotografie

I saw something in your eyes and I wanted it for myself - Dave Gahan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Delia: drum bun!

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Anda si Carina (deja domnisoara)
http://community.webshots.com/user/andamihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anky spune:

Delia,zbor placut,sa ajungi cu bine la Bucuresti.

Mergi la inceput