Bebelusi desfigurati

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabriella1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui J G

10% din salariu si mutare disciplinara la numarat hartii. Asa cum ne asteptam!

J si Carlita Carliontz (05.02.2006)


asta s-a hotarat ptr aia?!ATAT?!

Gabriela

"Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Mai asteapta decizia Colegiului asistentilor si moaselor care le pot elimina din sistem.

J si Carlita Carliontz (05.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriella1 spune:

da,da ,vax albina!
as zice mai multe da' sigur iau avertisment!

Gabriela

"Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefaniya spune:

Citat:
citat din mesajul lui eternell

Citat:
citat din mesajul lui stefaniya

Citat:
citat din mesajul lui J G

Asta pentru mine era motiv de crima - nu glumesc.Ma gandesc cu era sa aiba Carla cicatrici permanente toata viata din cauza unei cretine.

J si Carlita Carliontz (05.02.2006)


Subscriu! Doar ca la mine ar fi vorba de Carl.

Cu cat lumea incearca sa fie intelegatoare cu cei din sistemul imunitar,cum ca saracii au salarii mici,cu atat mai mult va creste numarul gafelor.
Meseria trebuie facuta ca o iubesti,si daca nu-i de tine,du-te si cauta-ti altceva.

CARL IUBITUL 05.04.07 si mami Stefaniya




In rest, sunt total de acord cu tine!


Eternell - I-am facut baietelului meu vaccinul MRF-ul si vazandu-l cu toate bolile o data,mi s-a pus pe inima,iar toti in jurul meu imi spuneau ca e bine pt sistemul lui imunitar;de aici si gafa

CARL IUBITUL 05.04.07 si mami Stefaniya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eternell spune:

Citat:
citat din mesajul lui stefaniya

Citat:
citat din mesajul lui eternell

Citat:
citat din mesajul lui stefaniya

Citat:
citat din mesajul lui J G

Asta pentru mine era motiv de crima - nu glumesc.Ma gandesc cu era sa aiba Carla cicatrici permanente toata viata din cauza unei cretine.

J si Carlita Carliontz (05.02.2006)


Subscriu! Doar ca la mine ar fi vorba de Carl.

Cu cat lumea incearca sa fie intelegatoare cu cei din sistemul imunitar,cum ca saracii au salarii mici,cu atat mai mult va creste numarul gafelor.
Meseria trebuie facuta ca o iubesti,si daca nu-i de tine,du-te si cauta-ti altceva.

CARL IUBITUL 05.04.07 si mami Stefaniya




In rest, sunt total de acord cu tine!


Eternell - I-am facut baietelului meu vaccinul MRF-ul si vazandu-l cu toate bolile o data,mi s-a pus pe inima,iar toti in jurul meu imi spuneau ca e bine pt sistemul lui imunitar;de aici si gafa

CARL IUBITUL 05.04.07 si mami Stefaniya



Stiu ca sunt in afara subiectului, dar daca tot a venit vorba, cum se intareste sistemul imunitar la cei mici? Vitamina c, Imunorezistan... Fetita mea face mereu "Hm, hm", ca si cum ar avea ceva in gat. Am fost la ORL ist si a suspectat o micoza. Am facut analizele si nu are nicio ciuperca in gat. Nu stiu ce poate sa fie, mai are si o presupusa rinita cronica! Habar nu am de unde, cand racita nu prea a fost. Sa nu fie alergie, ca sotul meu are rinita alergica, avem un fel de mucegai.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudi@ spune:

Mai dar chiar nu se poate face nimic in tara aia? Ce inseamna 10% din salar, nimic.
Nu se poate iesi in strada, chiar nimic, sa se vada ca ne/ va pasa? Eu ca parinte m-as propti in fata spitalului cu pancarda in mana si poate asa se strang mai multi si, poate numai in felul asta se va misca ceva. As face "greva" nu stiu ce, dar as face, caci nu pot intelege cum de nu o zboara din spital.
Pai am ajuns sa ne fie frica sa ajungem in spitalele din RO?
Observ ca e din ce in ce mai rau si daca inainte nu puteam intelege cum pot spune unele fete ca le e frica in spitale, acum inteleg pt ca am si eu un puiutz mic si nu as vrea sa ajung pe mana unor nenorocite.
Pai si mamele ce au facut cand au vazut bebeii in halul acela, eu muream cu toate de gat.


15+

de www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=47a82b5dea7c19b5ab80ea&source=category&category_id=all" target="_blank">Tony , www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=429b4df014c3faeb7eb9ff&source=category&category_id=23" target="_blank">Nunta


Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefaniya spune:

Eternell - la lista " parintii intreaba,parintii raspund " ,poti face un topic cu intrebarea respectiva unde vei primi mai multe raspunsuri.Probabil aici nu sunt destule persoane sa vada intrebarea ta.
Eu una nu i-am dat nimik special pt a-i intari sistemul imunitar.In afara de vitamina D,nu i-am dat niciodata nimik.Eu il las sa lupte cu boala,atunci cand este o raceala si nu altceva mai serios.

CARL IUBITUL 05.04.07 si mami Stefaniya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Cica va fi mutata la alta sectie...Atat???Desfigurezi copii pe toata viata si atat???Pai la ce neatenta este,sa faca si la alte sectii victime...

Nu stiu ce sa zic,suntem oameni si gresim cu totii,dar parca prea multe greseli se fac...Oare chiar nu intereseaza pe nimeni???

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Stanescu spune:

Citat:
citat din mesajul lui anda141

Incredibil...nu-mi vine sa cred....trebuie sa facem ceva, din ce in ce mai multe "accidente', se pare ca e tot mai rau...oare unde ajungem??
Acum unde sunt medicii de pe forum care au sarit ca arsi sa se apere la subiectul cu spaga ?? Le era frica ca nu le mai dam spaga, dar ei nu sunt in stare sa citeasca un ambalaj....fara cuvinte...


Mda...Stii de ce in general medicii de aci nu se prea baga la subiecte din astea? Pentru ca nu exista suficiente informatii ca sa iti poti forma o opinie corecta. Presa ofera numa partea aia "bomba" si atat. Ori eu, dupa un articol din ziar, nu pot sa imi dau cu presupusul ce s-a intamplat acolo si ce nu. Asa ca ma abtin.
Singura data cand mi-am incalcat principiile - acum ar fi a 2a - a fost cand se discuta cazul Natalia Ionescu - si am facut-o pentru ca acolo chiar fusesem de fata, deci m-am simtit obligata sa corectez unele lucruri. Cu acea ocazie am putut constata "la fata locului" cam cat adevar este in articolele si stirile din masmedia noastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Se vorbeste despre acest subiect pe Antena 3.

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)

Mergi la inceput