Miresele anului 2006 (100)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

frumoaselor!!!
In sfarsit am si eu timp de net. sunt obosita, ma doare capul, dar fericita ca s-a terminat totul...cu bine!!!
A fost asa frumos....totul a fost superb...nici nu stiu cu ce sa incep.
Poate cu ziua de joi, cu petrecerea burlacilor, care a sfarsit prin reunirea ambelor sexe si s-a terminat cu un hamburger si un biliard de unde am mai plecat cu greu....
agitatia de vineri, cand nu stiam incotro sa fugim si ce sa mai facem, la ora 20 eram la sala, aranjam numerele la mese, am avut si complicatii, mama si ceilalti aranjau scarile, noi pe la coafor pt. o proba... la ora 3 noaptea eu ma invarteam in pat ca nu puteam dormi- de emotii cred.
Sambata dim. la ora 7 xcand a sunat tel. am crezut ca mor...vroiam sa mai dorm, dar ma astepta la par. pFreza a iesit ok, am fugit la machiaj, de acolo iar la coafor la un retus, am agitat putin mireasa...Clau a fugit dupa flori...muzicantii au venit la mire si nasul nu ajungea de la florarie...nu erau cica gata.
Au venit la noi, am plecat la mireasa...m-a bufnit cand am vazut ce superba era, cand am vazut pe matusa si unchiul plangand, si m-a emotionat bunicul tare de tot...saracul, a rezistat cu eroism sa-si vada si a 2-a nepoata mireasa. cand l-am vazut ce emotionat era si cum plangea....un moment frumos a fost...si i-am multumit lui DD ca l-a tinut in viata pana acum.
am plecat la primarie...unde i-a cununat unchiul care e vice primar(ca si pe mine), de acolo la biserica, am facut ceva poze, pe urma slujba, iar poze...picioarele ne dureau de numa.....afara era o caldura ca in luna august. marco a fost un cuminte, chiar daca vroia sa fie pe langa noi, nu ne-a deranjat si s-a purtat impecabil. dupa biserica, l-a luat soacra si l-a plimbat in carucior pana a adormit. la restaurant a venit si el dupa 2 ore, unde a dansat non stop pana la ora 11 noaptea. Toata lumea s-a minunat de el ce frumos dansa si cat a rezistat.
Nu am putut dansa un blues cu Clau fara sa nu vina si el la noi in brate.
Fotografa mi-a fost colega, asa ca ne-a pozat si l-a pozat la greu pe marco.
In orice caz, am fost la inaltime cu totul. asta am auzit-o azi de la unchiul meu. Noi ne bucuram ca au avut o nunta frumoasa, ca am dansat non-stop, caci erau o groaza de prieteni si neamuri, ....nici nu stiu ce sa mai zic.
avem deja poze la greu de pe aparatele noastre si de pe cel al DJ-ului, dar cine stie cand am timp sa le pun.
Numai marti mergem in Timisoara, nu stiu daca il las pe Marco aici....Clau ar vrea...eu....ma mai gandesc.

Azi finuta de anul trecut a avut ziua de nastere si maine 1 an de la casnicie...i-am sunat in Spania...doamne cum a trecut timpul....nuntile nici nu se compara...asta a fost de 10 ori mai frumoasa. Poate si ca cunoasteam mi mult de jumatate si ca eram intre noi...nu stiu...

si o sapt. buna va doresc.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

'Neatza!

Poftiti o strong asa ca pentru luni.

Gio super tare! Asteptam poze.

Kitzy la prajitura aia i-am zis 'Diana' pentru ca reteta o am de la cumnata-mea, pe care o cheama Diana . Ma bucur ca a iesit buna si v-a placut.

Tare repede a trecut si weekend-ul asta. Dimineata a fost ca si in cantecul ala, deja era 6 si eu eram in mijlocul unui vis...
N-am facut mare lucru, sambata am bagat program administrativ la greu, mai ales ca sotzul a fost de serviciu si de obicei cand el nu-i acasa imi tot gasesc de lucru. Duminica seara am iesit pana in p-ta Avram Iancu sa vedem fantana (au reamenajat piata si au reparat si fantana arteziana, acum e super faina, cu luminitze de diferite culori care se sting si se aprind, un adevarat spectacol cu lumini si apa si in timpul asta baga muzica clasica) si cam atat.
Mai am 3 saptamani pana la concediu... abia astept.

Ah, sa nu uit: La multi ani pentru Mariile de pe-aici!

si sa aveti o saptamana frumoasa!


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Two years now, and he's still Mr. Perfect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Alina da, ziceai acolo ca asa o cheama pe cumnata ta
Oricum e reusita reteta
Gio din ce povestesti tu a fost foarte frumos la nunta, ma bucur ca v-ati distrat, n-am fost demult la o nunta la care sa ma distrez, de fapt am fost... la a mea
Oricum e super ca v-ati simtit bine si bunicul cred ca tare mandru s-a simtit sa-si vada inca o nepoata mireasa

www.flickr.com/photos/11356870@N07/sets/72157604728702923/" target="_blank">Poze Diana
www.youtube.com/watch?v=L05Y1MeutPA" target="_blank">Montaj Diana
Povestea nasterii


de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Neatza.
Ce liniste pe-aici...


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Two years now, and he's still Mr. Perfect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

din Timisoara!!!
am revenit aseara in Banat, acum totul a intrat pe fagasul normal...si eu iar cu depresie...cred ca nu mai suport orasul asta...nu-mi ofera nicio satisfactie. e greu sa fiu iar singura, cu Marco care depinde de mine, sa nu ne putem baza pe nimeni. tare bine a fost acasa, asa agitati cum a fost, macar aveam un ajutor: daca nu era mama, tata, era soacra, sau cumnata, asa ca avea cine sta cu Marco.
Ma gandesc tot mai serios sa ne reintoarcem in Alba. aici stam doar pt. munca lui Clau. trebuie sa dezbatem mai bine problema asta.
cica oras mare, mai multe posibilitati...care?mie nu mi-a oferit inca nimic....salariile sunt mai mari in capitala, Arad si Cluj. Timisoara cu Sibiul se situeaza pe locul 4...tare dezamagita am fost cand am auzit ieri la radio. de aceea gasesc eu job-uri cu salarii de tot kk-ul...of..of....

Colac peste pupaza, i-am facut copro lui Marco si i-am gasit chisturi de lamblia. asa ca...acum ne vom trata toata familia. sa vedem ce remedii naturiste/homeopate ne va da doctorita.

va pe toate, revin cand atasez toate pozele. am peste 400 doar de la amatori. cele profi vor fi gata sapt. viitoare. sa vedem cand le primim noi.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

poze de la nunta:http://entertainment.webshots.com/album/566599327gqyNYx

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:


Am trecut sa va vizitez la ceas de seara.

Gio, inteleg ca a fost super la nunta. Imediat ma uit si pe pozici.
Sanatate multa, aveti grija de voi!
Si ganditi-va bine la faza cu mutatul! Sper sa luati cea mai buna decizie in final.

Alynutza, e liniste pe aici, ca noi suntem fete cuminti si nu ne place sa facem galagie

Ralule, am admirat printesa!


Vad ca Oana n-a mai dat nici un semn de viata... Sper ca n-a patit nimic cu uraganul ala de pe acolo...

Nici coana nu ne-a mai calcat pragul.

Silvia, bine ca te-ai intors. Inca putin si te dadeam la disparuti. Sper ca esti bine in continuare.

Eu am avut un mic concediu. M-am enervat, mi-am pus cererea pe birou la director si am zis ca e musai sa plec. Si nimeni n-a indraznit sa comenteze nimic. Am fost si plecata din Iasi. Ma simt ceva mai bine acum
Am primit si marirea de salariu promisa acum 4 luni. Nu au indraznit sa nu se tina de cuvant.
A fost o faza tare cand m-am dus cu hartia pt concediu. Credea directorul ca-i demisia si nici n-avea curaj sa se uite acolo. Se uita fix la mine si zicea ca el nu semneaza asa ceva. Asa m-am distrat. Deci sunt pusi pe jar si nu le-ar pica tocmai bine plecarea mea.
S-a vazut si in zilele astea in care am lipsit. Ca am gasit jale mare in toate treburile. Mai ales ca le-am luat pe nepregatite si nu am anuntat din timp ca vreau concediu. Pur si simplu am plecat.
Ma simt satisfacuta si in acest mod, acum
Sa vedem ce mai urmeaza.
Bine ca am primit marirea. Nu e cine stie ce, dar e. Restul... chiar nu ma mai intereseaza. Important e ca s-a facut cat de cat dreptate.
Va si ne mai auzim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:



N-am mai reusit sa intru, abia am timp sa suflu, iar e de lucru cat China, toate is urgente si pe urma iar somam. Asta e.

Gio n-am reusit sa ma uit la poze, sper sa am timp sa intru in weekend. Nasol cu Marco, dar cred ca era de asteptat daca merge la gradi e mai expus la chestiile astea.
Cat despre mutare... voi stiti. Daca sotzul tau isi poate mentine afacerea si acolo, poate n-ar fi o idee asa rea. Ai avea si tu mai mult ajutor si stiu ca foarte mult conteaza. Tin pumnii sa luati cea mai buna decizie.

Ralu bravos, bine le-ai facut! Foarte bine ca te-ai mai relaxat putin, ca ai primit si marirea promisa si ca au vazut si ei ca nu-i chiar de gluma si nu pot face chiar ce vor.
(Asta era vestea buna? Sau mai asteptam? ).

Sper si eu ca Oana e bine.

sa aveti weekend relaxant si fain!


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Two years now, and he's still Mr. Perfect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

"neata!
Aly, marirea era doar o bucatica din vestea buna. Cu restul, momentan stationez. Sa mai vad cum se evolueaza

Week-end fain, fetelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


de azi am inceput tratamentul pt. lamblia. nu se ia de la un copil la altul. se ia din apa. si ma mir, caci bem doar apa plata, la gradi tot ditr-aia zice ca le da, nu stiu ceaiul cu ce il fac, caci nu se distruge parazitul nici la 15 min. de fierbere.
Ralu ma bucur pt. tine. meriti din plin si marirea si concediul facut.Ia mai negociaza ceva cu ei, acum cand sunt la ananghie.
Aly spor lA MUNCI, hai ca e weekend si te relaxezi.

Cu mutatul...e o treaba foarte importanta si trebuie analizata in amanunt.
Clau e recunoscut aici in partea de vest(Timisoara, Arad, Oradea) ca si un bun proiectant, dar pt. Ardeal...nu prea are intrari. bine se pot face, caci relatii are, portofoliu bun de lucrari iar, dar.... si in Cluj s-a construit la greu, parca mai mult ca in Tm.
Daca am veni, el si-ar schimba putin profilul, din proiectare va trece in executie. adica sa-si faca o echipa si sa-i bage la construit, iar cand mai vine cate un proiect sa vada de ala.
Oricum e de vazut, dar presimt eu ca nu ne miscam de aici.

fug si eu la treaba.
si un weekend minunat sa aveti.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput