Miresele anului 2006 (100)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Gio, deocamdata nu intind coarda mai tare. E bine si atat cat am obtinut pe moment. Asta nu inseamna ca gata, sunt multumita si tac.

Va pe toate si sa aveti week-end linistit!
(la noi a inceput ploita... deci voi avea un week-end de leneveala)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

salut!

iar am disparut ca am fost bolnava si am fost in Concediu Medical.
acum sunt bine! sper

gio, se pare ca a fost o nunta pe cinste. super pozele. sa va traiasca finii si astia noi si cei vechi. si mi-a placut mult de marcolino, am vazut ca avea si o partenera...

botic, bravo ca ai luat atitudine. felicitari ptr marirea de salariu.

pup toate fetele!




silvi 12 +
http://community.webshots.com/user/flovivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


vine toamna ...of...nu am chef de nimic...e frig si ploua...
Silvia ma bucur ca esti bine acum. bebeul? mai ai stari de greata? ar trebui sa se sfarseasca acum, esti in 13 sapt. deja. Doamne cum a trecut timpul!!! Maine -poimaine ne spui ce e....

fete va , o sapt. buna sa aveti.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Si io! Si io!
Da, traiesc, is bine, sanatoasa
Am fost ieri la o nunta la verisoara primara a lui Alin si am ramas foarte placut surprinsa cand starostele sau ce-o fii fost, i-a poftit pe fumatori afara la tigara deci in viata mea n-am plecat de la o nunta fara sa put a fum de tigara e drept, ca mirii sunt martori de-a lui Iehova, dar oricum...bautura a fost de tot felul, s-a dansat de sareau hainele pe nuntasi, a fost super, eu ma asteptam sa fie ceva de genul o iesire la cofetarie atata doar ca n-au spart paharele cu sampanie, n-au furat pantofii, n-au furat mireasa, da in rest super, si diverstisment, declaratii de dragoste care sa le formeze din 4 cuvinte, am ras de numa
Intr-adevar m-a surprins placut nunta.

www.flickr.com/photos/11356870@N07/sets/72157604728702923/" target="_blank">Poze Diana
www.youtube.com/watch?v=L05Y1MeutPA" target="_blank">Montaj Diana
Povestea nasterii


de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Neatza!

Vad ca v-a cam pleostit vremea asta urata.

Kitzy sa stii ca si noi am fost la o nunta din asta, unde mirii nu au vrut sa se fumeze in local si toata lumea a iesit pe terasa la tigara. Si nu era vorba de religie, cat pur si simplu de faptul ca erau nefumatori. A fost o idee super ok.

Gio mea culpa, nu stiu de ce mi-am imaginat ca viermisorii astia se iau altfel. Cine stie, poate la gradi le face ceai cu apa de la chiuveta.

Ralu atunci mai astept pana e completa vestea .

Fetelor, a venit toamna ... E un frig si-o ploaie pe la Cluj, de zici ca-i noiembrie, in nici un caz septembrie. N-am chef de nimic. Sper totusi sa se mai indrepte, ca sambata trebuie sa mergem la tara si duminica avem ultima nunta din anul asta.

Va si fug la treburi, ca parca nu se mai termina.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Two years now, and he's still Mr. Perfect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

salutare!

gio, sper ca bb e bine. am sa vad deseara la eco. unele fete de la odisee au aflat la 13 saptamani deja ce este bb. sper sa aflu si eu.
din fericire nu mai am stari de greata, voma etc si sper sa ramana asa ca am foarte multa treaba ...
ne-am apucat de renovat tot apartamentul. noi aveam de gand in vara cand placam in concediu sa bagam o echipa de muncitori care sa faca tot dar daca vine bb s-a schimbat planul asa ca astazi schimb usile in interior, sambata la balcon...maine vine ala cu masuratorile si tot asa...

kityz, ma bucur ca te-ai distrat la nunta!printesa diana

aly, ai sa crezi ca sunt paranoica poate dar eu deabia acum incep sa ma simt bine adica toamna. astazi am venit pe jos la munca pentru ca a plouat toata noaptea si cand am iesit afara era ud si adia vantul. cand ploua am o stare de bine, e reconfortant, ma simt fericita fara motiv. asa ca sper sa nu mai vina soarele. oricum tie iti urez sa ai parte de timp bun in week-end si sa te distrezi la nunta!

silvi 12 +
http://community.webshots.com/user/flovivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Neatza!!!
Noi suntem la a 2-a noapte fara suzeta...doamne ce greu ii e puiul mic, dar mie si mai greu...vine ma pupa si ma mangaie si pe urma imi cere suzeta...of ca de abia ma abtin sa nu i-o dau.
E bine ca nu plange, doar ca se invarte in pat si adorme mai greu. daca in prima noapte a adormit la ora 1, dupa 3 ore de invartit si plimbat de la noi la el in camera, aseara a adormit in 10 min. dupa ce l-am dus la el in patut. dar suge noaptea in gol, ca si cum ar avea suzeta, iar azi dim. mi-a prins degetul si l-a bagat in gura.
Of...sper sa trecem cu bine si de hopul asta, sa nu cedez eu, ca nu am facut nimic atunci.
In rest totul ok, vreme la fel de naspa...nu vreau sa vina toamnaaaaa...mai vreau putin soare.

Aly nu stiu ce sa zic cu lamblia asta. am auzit ca se ia doar din apa, pe urma am citit altceva pe net, se ia daca se pune mana pe kk bolnavului...habar n-am.
La gradi am intrebat daca le fac ceaiul cu apa de la robinet, au zis ca nu....nu stiu ce sa cred. nu stiu de unde sau de la cine a luat-o. Stiu doar ca trebuie sa scapam de ea.
si noi am mai avea o nunta in 4 oct., dar nu vreau sa mergem. Nu avem nici bani si nu am nici chef. e nepoata sotiei lui socru-meu. Parintii ei au venit la noi la nunta, dar nu chemati de noi, ci de socru si nevasta. De ce ne-a dat invitatie, nu inteleg? dar nu am de gand sa mergem...dupa ce ca mi i-a bagat pe aia pe gat la nunta, acum sa mai si merg. poate le trimit un cadou si gata, si asa stam prost cu bugetul...sper sa ne revenim pe Craciun.
Silvia spor la renovari...
si mie la 13 sapt. mi-a zis ce e, dar nu era sigur. s-a confirmat doar dupa aproape 2 sapt. Te asteptam cu vesti bune atunci.
Kitzy super nunta. si al meu sot s-a lasat de vineri de fumat si merge la sala. doamne ajuta sa nu se reapuce, ii e foarte greu, dar nu e asa nervos/agitat ca alte dati.
Marco de suzeta, Clau de fumat, eu ar trebui sa ma las de dulciuri.

pe mine m-a apucat curatenia prin dulapurile de papuci si de toate chestiile. asa ca arunc la greu tampenii ce am tot adunat de-a lungul timpului.
o zi buna sa aveti.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Alina eu cred ca as iesi mai des in oras intr-un local daca nu s-ar fuma, eu una nu suport fumul de tigara.
Gio pai fa bine si lasa-te de dulciuri, ca ti-o iau altii inainte cu renuntarea la vicii, te lasi tu mai prejos? Si eu am facut ieri ordine in dulap pe hol si-am strans toate hainele lui Diana care i-au ramas mici, si ma uitam cu nostalgie la salopetele xxs nici nu-mi mai amintesc cum era asa mititica, numa din poze
Silvia daca iti place asa vremea asta ploioasa inseamna ca esti o fire tare romantica
Si mie imi place vremea asta, da sa stau in casa la caldura pe cat posibil
Azi am iesit un pic la plimbare cu Diana daca tot s-a oprit ploaia si mi-a inghetat nasul si mainile pe carucior

www.flickr.com/photos/11356870@N07/sets/72157604728702923/" target="_blank">Poze Diana
www.youtube.com/watch?v=L05Y1MeutPA" target="_blank">Montaj Diana
Povestea nasterii


de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Am mai bagat nasul o tura ca am fost vrednica si mi-am facut norma, asa ca am dreptul la o pauza.

Silvi stiu cum e, fiecare are alte preferinte de temperatura si vreme, si sotzului meu de exemplu ii place iarna, eu as vrea sa fie numai vara si 30 de grade. Oricum, eu sunt o fiinta solara, si ma deprima teribil zilele astea ploioase de toamna, cand nu apare soarele zile intregi. Dar no, daca tie iti place ploaia nu inseamna ca esti paranoica.

Kitzy sa stii ca si eu as iesi mai des in oras daca nu s-ar fuma in localuri. Poate o sa ajungem si acolo.
Si eu am iesit acuma pana afara sa dau un telefon (sa iau o gura de aer si sa nu deranjez colegii) si m-am congelat instant. E grrooaznic de frig pentru perioada asta din an.

Gio succes la proiectul suzeta si succes si sotzului tau cu lasatul de fumat. Banui ca e greu, dar pana la urma e o chestiune de vointa si e mult mai sanatos si pentru el si pentru cei din jur. Poate acuma se va ingrasa putin (stiu ca te plangeai la un moment dat ca e prea slab). Cat despre dulciuri, nu ma pronuntz . La mine e un viciu acceptabil, cata vreme nu intreci masura. Daca iti place cioco neagra, aia e chiar ok si contine multe substante sanatoase pentru organism.

Gata, ma intorc la lucru!


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Two years now, and he's still Mr. Perfect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Mai fetelor acum ca nu fumeaza nici Clau, chiar zicea ca e naspa in baruri si restaurante ca e plin de fum.
eu as iesi oricum, doar ca nu avem cu cine lasa piticul. cu noi nu-l luam ca e tare neastamparat si e fum de tigara. asa ca....
Aly imi place cioco neagra, stiu ca nici nu ingrasa. oricum, incerc sa mananc mai mult fructe decat ciocolata.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput