Miresele anului 2006 (100)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Neatza!
Haideti ca dau o fierbinte si cu lapte.

Ralu mai sti, vorba aia, speranta moare ultima . Lasa ca si eu i-am amintit sefului ca plec in concediu saptamana viitoare si era deja mort-copt, ca oare se descurca fara mine 'colegutza' (ca ultima data cand am fost plecata a reusit iar sa faca o boroboatza). Culmea e ca atunci cand a fost ea in concediu nu si-a pus niciodata problema daca eu ma descurc fara ea.

Am vazut dimineata asta voucherele. Plecam sambata la 1.40 PM si ne intoarcem sambata cealalta cu plecare la 10.40 AM din Antalya. Desi mi-ar fi placut sa plecam un pic mai devreme incolo sa mai prindem macar o dupa-masa de plaja in prima zi, ma bucur ca la intoarcere e o ora mai normala si nu ma trezesc la 2 dimineata cum a fost la intoarcerea din Tunisia. Acuma incerc sa-mi organizez treburile pana la plecare si nu stiu cum o sa mi se aranjeze toate ca azi ies cu fetele in oras (huzbandul are ceva vizita oficiala si sta tarziu la serviciu, si ieri a ajuns la 11 acasa), maine e ziua lui frate-meu si ne-a invitat in oras, vineri trebuie sa fac si putina curatenie sa ramana casa ok ca nu cred ca voi avea chef de smotru imediat ce ma intorc din concediu si sa ma fac si mumoasa (mani-pedi-epilat-pensat) si candva printre picaturi sa fac si bagaje. Dar ma descurc eu cumva.

Va doresc o zi frumoasa!


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Two years now, and he's still Mr. Perfect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

neta!
am venit la cafea, defapt doar la laptele din cafea daca se accepta

oana, bine ai revenit!
tu deabia te-ai intors din tarile calde si aly pleaca. tare bune sunt concediile stea cand la noi e asa frig si ploua.

botic, imi pare rau ca am inteles gresit. da chiar asa, nu-ti pierde speranta ca ai sa obtii si casuta la care visezi.

sa aveti o zi minunata si eficienta. eu de asta am nevoie azi, sa fiu eficienta...tre sa termin o lucrare la birou apoi sa ajung la dr de familie ca nu ma mai inteleg cu tusea, apoi sa platesc niste facturi, apoi la cumparaturi apoi acasa sa spal si sa calc ce-am spalat ieri

silvi 14 +
VINE BEBE
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

si daca n-ati observat mi-am facut ticker cu sapt de sarcina!

silvi 14 +
VINE BEBE
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Botic imi pare tare rau ca am inteles gresit. pacat.....
Aly dar program incarcat ai in urmatoarele zile. sper sa ai timp sa te faci frumoasa pt. concediu. cu sau fara manichiura, tot va fi frumos, stai linistita.
Silvia misto ticker ti-ai tras.

la mine s-au dat planurile peste cap...de ieri marco e cu diaree, asa ca azi ne-am dus pana la gradi, doar sa ne schimbam (facuse pe masina), mai sunt 2 copii din grupa lui cu ceva enteroviroza, asa ca la dr. cu noi.
La noi nu e cazul de asa ceva, e digestiv, asa ca il tin astea 3 zile acasa, cu dieta si sa speram ca suntem ok pe luni.
si o zi buna sa aveti.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Silvi am vazut tickerul. La mai mare!

Gio da, sunt convinsa ca va fi frumos oricum in concediu. Mai ales ca vine dupa o perioada grea la servici la sotzior, asa ca prinde numai bine sa mai stam si noi impreuna si oricum, putina relaxare in doi nu strica niciodata . Nu stiu, om fi ciudati sau nu (ca un prieten de-al lui se mira ca noi mergem singuri peste tot si ca 'nu ne plictisim?') dar intotdeauna ne bucuram de un concediu ca reusim sa petrecem mai mult timp impreuna.
Edit: ah ce tuta sunt. Uitasem ce-i important: sanatate lui Marcolino. Macar e bine ca nu e ceva viral si e doar de la papa, sper sa-i treaca usor.

Deocamdata sunt cu gura pana la urechi (si ca imediat se termina programul si merg sa ma vad cu fetele) ca suntem in perioada de evaluare si azi, dupa ce in urma cu vreo 2 saptamani ne-am facut autoevaluarea, azi am aflat ce evaluare ne-a facut seful. Si de mine a scris tare frumos, a zis ca e foarte multumit de mine, ca i-am depasit asteptarile si la anul se gandeste sa ma faca leader de echipa. Acuma astept sa vad daca se vor reflecta astea si in marirea de salariu.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Two years now, and he's still Mr. Perfect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

gio, imi pare rau ptr marcolino! bananele sunt bune ca strang la burtica asa ca daca ii plac poti sa ii dai.

aly, felicitari ptr evaluarea buna, e bine sa fii apreciat de sefi si colegi. cat despre concediu ...cred ca e placut si daca mergi cu gasca de prieteni dar noi nu am fost decat singurei pana acum sa ne bucuram unul de celalat ca in rest nu prea avem cand.

silvi 14 +
VINE BEBE
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Aly, concediu placut daca nu ne mai auzim! Drum bun, vreme frumoasa si distractie maxima!

Silvia, Gio, nu-i problema... Va explic eu pe indelete cand prind ceva vreme, intr-un PM, pe mess...

Sanatate lui Marco! Sa-i treaca repede burtica!

Somnic usor sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Neatza!
Haideti la o . Pentru Silvi o cana cu lapte (cu cacao sau fara, dupa preferinte).

Mai sunt inca doua zile si deja nu mai am rabdare sa treaca. Mai ales ca e si perioada asta moarta la serviciu. Nu stiu, poate is putin sarita de pe fix, dar prefer sa nu-mi vad capul de treaba, pentru ca atunci nu simt cand trece ziua.

Ralu mersi de urari. Sper si eu sa fie ok.

Silvi da, e bine sa fii apreciat de sef, acuma cu colegii e mai greu, ca 'colegutza' cred ca ar fi bucuroasa tare sa ma vada disparand din peisaj. Dar no, asta e problema ei.

Gio cum e Marco?

Fetelor, o zi usoara va doresc!


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Two years now, and he's still Mr. Perfect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

neata!!!

aly, multumesc pentru tratamentul preferentiallapte cu multa cacao e f bine...

botic, cand ai vesti astept sa ni le impartasesti cu mare drag!

mai fetelor, eu mi-am facut ordine in sifonier si am lasat pe raftul meu doar hainele care ma mai incap si au ramas f putine...deja nu mai am ce sa imbrac. se impune o sesiune de shoping da singura n-am nici un chef...

o zi minunata tuturor!

silvi 14 +
VINE BEBE
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

M-am mai redresat si eu putin…dar tot sunt in urma cu somnul abia astept wee
Aly merci de cafea…te invidiez ca pleci din frigul asta de aici.
Silvi ce face burtica?
Ralu astept vestile alea buneeeee
Gio ce face Marco cum se mai simte?

va scriu si impresiile din vacanta...dar in alt mesaj ca oricum o sa aiba o lungime kilometrica


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput