Miresele anului 2006 (100)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Am intrat si eu sa va urez un weekend relaxant. Ne auzim luni!


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Two years now, and he's still Mr. Perfect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Neatza!
Eu centrez, eu dau cu capul . Haideti la de luni.
Repede a mai trecut si weekendul. Sambata am facut masacru de pui, am ajuns destul de tarziu de la tzara, dupa o zi intreaga de portionat cotcodaci si o ploaie din aia enervant de continua, am facut un dus si tzusti in pat. Ieri ce ne-am mai odihnit si noi, dar am umblat si dupa cadou pentru frate-meu, ca-i ziua lui sapta asta si in vizite pe la cumnatzica.
Oricum abia astept sa treaca si saptamana asta si sa plecam la caldurica.
Va doresc o saptamana usoara si frumoasa!


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Two years now, and he's still Mr. Perfect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

neata!

am venit si eu...
aly, week-end greu am avut si eu am carat niste mobila pe care o schimb la tara. mi-am facut si o julitura pe nas ca m-am bagat sa car si eu scaune si alte chestii mai usoare.
ieri am avut program de vizite iar azi din pacate sunt iar la munca.

o saptamana minunata tuturor!

si am uitat, aly, la multi ani fratelui tau!
si eu am doi sarbatoriti, vineri tatat duminica soacra. maine dupa program cred ca ma duc dupa cadouri.

silvi 13 +
http://community.webshots.com/user/flovivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Silvi pai e frumos ce faci? Trebuie sa ai grija de burtica, lasa caratul si prostiile.
Spor la cautat cadouri si sa-ti traiasca si tie sarbatoritii (socrela numai daca merita ).


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Two years now, and he's still Mr. Perfect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

aly, ai dreptate nu e frumos da am vrut si eu sa fiu utila. iubi oricum tot ma trimitea sa stau in dormitor pana termina iei asa ca dupa ce m-am lovit s.a suparat. oricum m-a durut putin si am un semn da acum nu ma mai doare.

multumesc ptr urari. merita si soacra mea da chiar nu stiu ce sa ii cumpar. mai usor e cu tata ca mi-a zis mama ce carte vrea. el la tara nu are de unde sa cumpere carti asa ca ii cumpar mai mult eu si chiar e un cadou de care se bucura.
soacra mea nu e chiar asa elevata, ei cred ca ii iau mai degraba pijamale sau un set dove...cu toate ca e cam pretentioasa

silvi 13 +
http://community.webshots.com/user/flovivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Pai esti foarte utila, pentru ca porti un bebe mic in burtica, nu? Mai utila de atat nu se poate deocamdata.
Si mie mi-e groaza cand trebuie sa iau cadouri. Deja ma stresez ca n-am nici o idee ce o sa-i iau sotzului de ziua lui si pe urma vine si Craciunul... Eu cu soacra am noroc, ca o pun pe cumnatica la 'investigatii' si intotdeauna i-am luat ce si-a dorit.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Two years now, and he's still Mr. Perfect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


suntem bine si noi, tot fara suzeta, nici nu o mai aminteste...suntem pe drumul cel bun.
Azi sunt cu o groaza de treaba pe cap, ca in fiecare luni....

Aly si Silvia spor la cautat cadouri pt. sarbatoriti. si eu trebuie sa-i mai iau mamaei mele, in 20 a fost ziua ei, dar pana mergem acasa, am timp sa caut si sa ma decid.
Silvia cum ai carat mobila? pai esti sanatoasa? mai ales ca ai si placenta inserata mai jos...ai grija iubita, caci un avort spontan nu-ti doresti. Mi-a interzis dr. sa ridic mai mult de 5 kg, e o perioada acum cand trebuie sa te protejezi. Nu moare nimeni ca nu pui mana si tu sa ajuti. of..of...ce bataita meriti tu....

fete v-am , o sapt. buna sa aveti.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

am venit si eu sa va ...
... sa zic La multi ani! sarbatoritilor vostri...
... si La multi ani si casa de piatra pentru Kitzy si sotior, alaturi de printesa...
... sa una bucata Marcolino fara suzeta...
... si una bucata unica de Diana cu poze noi ...
... si un mic pentru bebe de Silvia...
... si un mare pentru toata lumea...
... spor la cumparaturi de cadouri, poate sariti si la mine cu niste idei...
... Oana, da un semn sa stim ca nu te-au rapit teroristii pe undeva si nici nu te-a prins vreun uragan...
... de coana nu mai zic nimic ca... degeaba zic ...
... si pt Ancuta...
... Gio, tu ce vrei sa-ti zic?

Ei, hai, gata, va ajunge, ca ma intind prea mult si iar se umple pagina numai cu mine...

A... sa va mai zic si despre mine cate ceva?
Sunt ok, un pic parca-parca imi da tarcoale o raceala, dar sper ca ma insel...
Am semnat intre timp si mareata marire de salariu :D
Muncesc mai cu chef acum, parca, dar nu ma mai omor asa tare ca inainte...
In seara asta am avut o discutie de perspectiva pe teme de casa cu cineva... si viitorul pare a suna bine... Sa traim si sa vedem...
A... poate dati si idee de cadou pt nasa :D
Cam asta e in mare, de la mine.
Sa fiti cuminti pana ma intorc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

neata!!!

aly, sa stii ca la mine acum incepe sezonul cadourilor. in septembrie tata si soacra in octombrie mama, socru si Flo, plus aniversarea noastra, in noiembrie cumnata si verisoara cea mai apropiata mie, in decembrie, fratele, Craciunul si eu

gio, sa stii ca toata lumea s-a luat de mine si m-a certat

botic, multumim de pupic, l-am interceptat!
bafta cu perspectiva "casa" sa se transforme in realitate. si sa nu ne parasesti prea mult ca iti simtim lipsa

o zi minunata tuturor!

silvi 13 +
http://community.webshots.com/user/flovivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Neatza!

Ralu foarte bine faci ca nu te omori, ca oricum nu-ti face nimeni statuie. Ieri i-am reamintit si eu sefului ca plec in concediu saptamana viitoare si deja tot se facea nimica, vezi Doamne, cum s-a descurca 'colegutza' cu toate (chiar daca e o perioada destul de lejera si vorba aia, de mine nu si-a facut griji cum ma descurc daca era ea plecata in concediu).

Gio spor si tie la cautat cadou pentru mama ta. Si felicitari ca proiectul 'jos suzeta' merge asa bine .

Silvi normal ca te-a certat lumea ca trebuie sa fii foarte atenta acum, mai ales ca e si problemutza aia mica. Asa ca stai cumintzica, nu se asteapta nimeni de la tine sa muti muntii acuma.
Cat despre sarbatoriti si eu am destui pana la Craciun: fratele, socrelu, cumnata si sotzul. Pe frate-meu l-am rezolvat cu un vin special si un suport pentru sticle de vin, acuma sa vedem cu ce sarim in schema pentru socrel si cumnata. Cu ea e mai usor, ca de obicei face o listutza cu ce ar avea nevoie si fiecare alegem de acolo ceva. Insa la sotz n-am nici cea mai vaga idee ce sa-i iau, plus ca o sa ma ia lumea la intrebari tot pe mine cu ce cadou sa-i cumpere.

Fetele, va doresc o zi usoara!


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Two years now, and he's still Mr. Perfect.

Mergi la inceput