MONTIGNAC (105) STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Bine ca voi stagnati,ca eu am sa pun in curand!
Azi asa:o pruna si 2 piersici,por'ma supa de legume,salata verde si 3-4 cartofi prajiti de la colega din farfurie si acu pe seara am facut fursecuri cu mugdale si caramel!Credeti ca am rezistat,noooonu una,doua,destule!
MA duc sa citesc continuarea povestii Andreei

"La vita e bella"
De mancare
Din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melany72 spune:

Neata la fete.
Nu dati cu rosii ca am venit si am si disparut deja...ieri nu am apucat sa vorbesc cu copilul la telefon decat 5 minute de la servici...dupa care acasa am inceput sa repet pt maine la examen asa
ca am zis pas la forumeala...

Am mancat in felul urmator:
-dimineata-un iaurt light cu fructe
-3 buc. fursecuri cu soia (cumparate)
-pranz: varza cu carne si smantana, telemea,cioco ritter alba si o bombonica rocher ferrero...
-pe seara niste alune de padure


Nu are nici o leg cu Monti, nu?

Oricum de luni am de gand sa ma controlez si la calorii sa vad cam cate mananc...de curiozitate, impotriva indicatiilor lui Montignac..

Azi m-am imbracat intr-o fusta alba si un tricou mule gablen cu un decolteu generos...parca nu se vede ca am pus in vacanta peste tabel...asa ca ce sa raportez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Multumesc, fetele! Merge mai greu povestirea ca astia mici nu prea ma lasa. A durat 9 zile vacanta si o sa dureze doua saptamani s-o povestesc

I'm back in business! Deja aseara am fost mai cuminte si nu am mai mancat pana la culcare decat pepene galben. Nu stiu cat de bun e el la monty dar decat sa mai bag vreo mancarica ceva mai bine pepene. Si azi dimineata deja se vad efectele cuminteniei. Oricum mai am pana ajung la greutatea din tabel, nu mult doar vreo 600 de grame. A si am baut zilele astea apa multa. Mi-am propus sa beau iar cate doi litri de apa pe zi dar trag de mine ca sa reusesc.
Acum ma uit in tabel si se pare ca ori nu raportasem eu ultima greutate ori nu m-ati modificat. Deci eu am plecat in vacanta cu 83 si acum am 83.6 Deci acum tabelul e chiar in ordine cu o mica diferenta de 100 g. Pana joi sper sa raportez o scadere substantiala

Pupici

Vacanta in Maroc cu POZE
Andreea mama de Filip si Georgia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Mda....
Imbatata de succesul d4e ieri in fata cintarului...am tinut monti cu strictete pina la cina (la ora 17)...cind am papat un platou 90% monti, ar apoi.....sa va tineti bihne.....o portie de papanasi cu gem si smintina....uffff. ce sa fac daca am iesit la resturant, in mijlocul padurii...mi-a facut pofta de mincare aerul curat...
azi am inceput din nou bine...sa vedem cit ma tine...
pupici la toate


Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Cred ca putem sa facem un concurs,cine mananca cat mai multe interzisuri dupa ora 17,castigam detasat eu si Anca
Azi am inceput cu 2 piersici!Acasa am de gand salata de vinete cu ardei gras si supa de rosii!Pe seara pepene si poate si niste ciuperci prajite cu mujdei!Doamne Ajuta sa ma tin
Andreea,poti sa mananci linistita pepene!

"La vita e bella"
De mancare
Din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zambilik spune:

Sal'tare!
Credeati c-am dezertat? Noooo, io ma tin tare pe pozitie cu Monti. Ma asteptam sa ma dea Andanii disparuta si sa ma treaca la "Adormite", dar vad ca e fata buna si s-a indurat de mine sa ma lase in tabel.
Am si cu ce ma lauda: 66,1 kg. Se putea si mai bine, daca nu mancam inghetata sau pepene aproape zilnic. E bine si asa, oricum sunt mandra de mine si-mi place ce vad cand ma uit in oglinda. Mai sunt niste colacei pe burta si in talie si cred ca fara sport nu se vor duce. Si mi-e frica sa fac abdomene, eu am a doua cezariana, am avut ceva probleme, s-a prins mai greu operatia, uneori ma doare... Plus ca ma doare uneori si spatele, de numa... Pana nu ma duc la dr. sa-mi spuna daca am voie abdomene, astept sa se duca slaninuta de la sine..
Poate reusesc sa intru pe forum mai des, ca eu concediu...pas!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melany72 spune:

Mama ce-mi chioraie matzele...am mancat si eu 3 feliute de paine intergala cica buitoni prajita si acum astept sa termine si colega mea ce are de facut ca sa mergem la bufet.

trebuie neaparat sa treaca sotul sa-mi ia si mie pepene rosu si galben ca vad ca e bine totusi la IG

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Androix, vazui pozele! fffff faine. vreau si eu in tarile arabe!!!

Valentina, hai sa vedem, putem sa ne abtinem azi, dupa 17?

Am pus si eu citeva poze pe contul comun: de la mare si de la iesirea de ieri.




Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Si eu fac numai prostii
Dar vad ca nu s-a suparat cantarul pe mine.

Elena & Denisa
NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Sa speram Anca,sa speram

"La vita e bella"
De mancare
Din gradina mea

Mergi la inceput