MONTIGNAC (105) STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Ma prind si eu cu voi la abstinenta de dupa 17! Da nu stiu cum se face ca exact atunci ma ia o foame si niste pofte de lucruri rele... Oricum imi propun s-o dau pe pepene si o sa mananc pana n-o sa mai pot iesi din baie

Vacanta in Maroc cu POZE
Andreea mama de Filip si Georgia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

E ora 4 si am fost cuminte!!!!

Valentina, cum stai? mai avem un pic si ne apuca bitz-ul, nu?

Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

A, nuuu! Eu pana la 17 nu stau cuminte si brusc ma cumintesc dupa

Vacanta in Maroc cu POZE
Andreea mama de Filip si Georgia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Anca,bineeee deocamdata!Am mancat fix ce-am zis,in afara de ciuperci!Si-au luat colegele mele cartofi prajiti si io nimic!Ptiu,ptiu sa nu ma deochi!
Androixo,baga mare pepene ca face bine la rinichi,piele,etc!

"La vita e bella"
De mancare
Din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanse spune:

Nici eu nu mai scriu inainte ce pap pentru ca sigur sar calul
Abia cand se termina ziua scriu meniul

Azi am mancat f. putin.A fost vineri si nu am avut mai nimic pregatit de post.
Dimineata am halit niste salata de vinete pe ardei si putina branza tofu.
p:mai nimic...niste ciuperci asa crude
Acum seara parca am pofta de o nectarina dar mai bine NU ca ma fac balon

Sint chiauna...nu stiu daca rezist .Trebuie sa dorm devreme ca sa uit de foame .
Nu intru deloc pe Culinar

Va pup fetelor

MIRELAmami de doua zuze ANA MARIA si ANDREEA
POZICI

KG MELE

INTREBARI SI RASPUNSURI MONTIGNAC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cenia spune:

Salutare

Am citi sa vad ce mai mincati voi ca mie mi-a secat imaginatia si mi-a venit pofta de ceva interzis.

Sa ma prezint nitel. Sunt Cenia am doi copii, 3 ani David si Naomi 3 luni. la primul am tinut strict Montignac ( in 2005) si am slabit fantastic chiar in timp ce alaptam. Motivul a fost o nunta si nu gaseam rochii pe marimea mea. Atunci eram in RO. Acum sunt in State si incerc din nou dar nu mai am succes.
Am 84 kg/la 1,73 m si dupa nastere am dat doar 4 kg jos. mai am de dat jos 17 kg ceea ce mi se pare mult.


gata cu povestitul vroiam sa zic ce maninc eu pe aici, va citesc mereu sa ma inspir ce sa mai maninc! am avut sprijin sotul, dar el si-a atins scopul, a slabit 2 kg cit a tinut cu mine si acuma face nazuri la mincare fara cartofi etc.

am o conopida vreau sa o fac cu maioneza si mustar. sper sa iasa buna.

ce am mincat ieri
mj: fructe combinate ( fragi, blueberry si banana)
d:friptura la cuptor cu pireu cartofi (incalcat regula stiu!)
al doilea dejun: inghetata si pus alune cu nuci

cina: swaitzer cu masline si carne pui si o cana lapte

alaptez si mi-e greu sa incep un regim drastic. la primul bebe a fost super usor , nu inteleg de ce! am slabit 25 de kg cam intr-un an. cel mai rau era si este si acum ca nu pot purta fusta. picioarele sunt mari si se freaca unul de celalalt si ma irit. trebuie sa port chiloti cu picior ca e jale.

gata cu oful meu, am vazut locuri frumoase in Maroc, mi-am delectat privirea ...

toate bune si spor la slabit maxim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanse spune:

Andanitzooooo...

Faci si la mine o modificare!?Ce sa fac?! Am prins si eu cantarul intr-o zi buna si nu vreau sa o ratez

Hai !Scrie repede un 64,1 kg

Pupici

PS.Daca am pile,AM...

MIRELAmami de doua zuze ANA MARIA si ANDREEA
POZICI

KG MELE

INTREBARI SI RASPUNSURI MONTIGNAC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Cenia,bine ai venit!Dupa cum vezi,noi ne cam dam in barci in ultimul timp!
Sanse
Anca,ce-ai facut aseara?Eu am baut un frape ca am iesit cu niste prietene,da nu-i cine stie ce abatere!
Azi am baut un ditai paharul de suc de portocale,am mancat 3 felii de muschi!La pranz imi fac piept de pui la cuptor!Diseara nu stiu,va zic io!

"La vita e bella"
De mancare
Din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Neata!
eu sint un pic cheauna...tocmai am terminat curatenia saptaminala si am culcat una bucata bebe cu crize de isterie din cauza de iesit dintisori.

Valentina, nu ma pot lauda ca am fost tare cuminte. n-am mai mincat nimic, dar am baut doua pahare de vin rosu, ca altfel cred ca faceam cu nervii. a urlat bebe 3 ore si dupa ce a venit sotul de la munca i l-am pasat si m-am pus pe "chefuit".

Cenia, bine ai venit. nu te impacienta. ai nascut abia de trei luni...si daca si alaptezi...ai vreme sa slabesti. eu in timpul in care am alaptat am mai pus 5 kg...nici vorba de slabit. si ai sa vezi, vor merge jos toate kg, ca doar au mai mers o data, nu? succes!
PS: si eu am pus 30 de kile in sarcina. plus cele 5 de care vorbeam. acum mai am 5,5 de dat jos. deci se poate!!

Sanse, super tare! Felicitari!




Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Cenia, din experienta mea de montignaca invechita iti pot spune ca prima data merge usor si cu rezultate incredibile. Asa am tinut si eu inainte de a avea copii, impreuna cu sotul meu si am dat jos ca la carte cate 1 kilogram pe saptamana. Partea proasta e ca ne-am oprit si le-am pus la loc. Dar nu in cateva luni asa cum pateam cu alte diete ci in vreo 2 ani. Cand te gandesti ca nu este vorba decat de 8 kg de caciula e ceva sa le pui la loc in 2 ani. Apoi am mai avut tentative dar toate esuate. Mereu gaseam cate o mica tentatie, faceam cate un mic compromis, ma invarteam in jurul cozii. Chiar si acum am abateri zilnice. Pur si simplu nu reusesc sa gasesc explicatia pentru care nu mai am vointa pe care am avut-o prima data sa tin frumos si corect.

Eu merg bine in continuare, cantarul coboara, nu vertiginos dar oricum nu sta pe loc sau mai rau nu urca.
Aseara m-am putut abtine de la mancare dar am fost cu kinderii la niste prieteni si nu m-am putut abtine de la doua pahare de cola rece si de la niste caju. Pe la 12 noaptea am mai bagat niste pepene galben.

Am uitat sa va intreb: care e treaba cu maslinele? ce zice monty de ele, ca eu mi-am adus masline verzi din maroc si inca mai am, de mancat le mananc oricum dar macar vreau sa stiu daca e interzis sau nu.

Vacanta in Maroc cu POZE
Andreea mama de Filip si Georgia

Mergi la inceput