Nasici de 2008 (2)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Giova, doar atat... bugetul este limitat anul acesta... Am fi vrut sa le putem da mai mult...

Ioana si Rebeca

http://community.webshots.com/user/bebebeca

http://community.webshots.com/user/bebeca2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenefr spune:

Buna seara nasici.
nasica Anca nu se mai poarta pantalonii cu manseta.Dar din cei cu manseta poate face cu succes unii fara. Asa ca stai pe pace. Ce se face se poate si desface(in cazul asta)

Despre noi, azi i-am cumparat nasului camasa pt costumul de nunta, acum 2 zile de-abia i-am gasit Teodorei niste pantofiori, bebe beca parca zicea ca s-a chinuit la fel cu alergatul dupa pantofiori, adica ce am gasit pe piata erau ori f sport, la sandalute ma refer, ori pline de paiete, de floricele in toate culorile pamantului...pai daca ei la 1an si 4 luni ii iau asa pliiiiiine de toate alea, io, ca-s mai mare ca ea, ce-ar trebui sa port??kilograme de paiete pe haine, nu??Asta daca as fi adepta "modernismului" fetitelor din ziua de azi...
Intr-un final i-am gasit pantofiori cu bareta, si cateva floricele. Ca simple, nu se ezistaaaaa
Gata, va las, ca noi maine la 10.00 avem cununia civila, tocmai in Mogosoaia, fiind vineri, facem pe putin o ora pana acolo.am zis sa avem o ora jumate timp.Intrebare, intrebatoare...
La ce ora tre' sa ne trezim noi, ca sa ne imbracam,sa mancam(un ceai), sa ma aranjez io, sa imbrac fata, sa trec sa iau niste flori, si sa parcurgem distanta dintre punctul A si B???
pct A casa noastra, pct B starea civila, pt cine n-a priceput datele problemei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

La sapteeeeeeeeeeeeee



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

quote:
citat din mesajul lui carmenefr

Buna seara nasici.
nasica Anca nu se mai poarta pantalonii cu manseta.Dar din cei cu manseta poate face cu succes unii fara. Asa ca stai pe pace. Ce se face se poate si desface(in cazul asta)

Despre noi, azi i-am cumparat nasului camasa pt costumul de nunta, acum 2 zile de-abia i-am gasit Teodorei niste pantofiori, bebe beca parca zicea ca s-a chinuit la fel cu alergatul dupa pantofiori, adica ce am gasit pe piata erau ori f sport, la sandalute ma refer, ori pline de paiete, de floricele in toate culorile pamantului...pai daca ei la 1an si 4 luni ii iau asa pliiiiiine de toate alea, io, ca-s mai mare ca ea, ce-ar trebui sa port??kilograme de paiete pe haine, nu??Asta daca as fi adepta "modernismului" fetitelor din ziua de azi...
Intr-un final i-am gasit pantofiori cu bareta, si cateva floricele. Ca simple, nu se ezistaaaaa
Gata, va las, ca noi maine la 10.00 avem cununia civila, tocmai in Mogosoaia, fiind vineri, facem pe putin o ora pana acolo.am zis sa avem o ora jumate timp.Intrebare, intrebatoare...
La ce ora tre' sa ne trezim noi, ca sa ne imbracam,sa mancam(un ceai), sa ma aranjez io, sa imbrac fata, sa trec sa iau niste flori, si sa parcurgem distanta dintre punctul A si B???
pct A casa noastra, pct B starea civila, pt cine n-a priceput datele problemei

poze cu Teodora

povestea nasterii Teodorei aici

Carmen si Teodora Ioana ,8 martie 2007


te mai culci????????

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze si filmulete


povestea nasterii

www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Buna dimineata, ce spuneati de emotii? ca si pe mine ma incearca....

Ioana si Rebeca

http://community.webshots.com/user/bebebeca

http://community.webshots.com/user/bebeca2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Eu nu prea am emotii

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze si filmulete


povestea nasterii

www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Hai fetelor, le faceti voi fata emotiilor cu brio.
stiu ca anul trecut, la miresica acasa m-a bufnit plansul. noi am cununat si anul trecut.
anul asta...la vara-mea cu siguranta voi boci...si nu stiu de ce...

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

quote:
citat din mesajul lui Giova

Hai fetelor, le faceti voi fata emotiilor cu brio.
stiu ca anul trecut, la miresica acasa m-a bufnit plansul. noi am cununat si anul trecut.
anul asta...la vara-mea cu siguranta voi boci...si nu stiu de ce...

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)


sa nu iti pierzi antrenamentul

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze si filmulete


povestea nasterii

www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Carmen pe la 7 cred ca e bine daca te trezesti ca sa ai timp de toate.
In ce priveste pantofii gagalicei,te inteleg,aceeasi problema si la noi,i-am luat Mariei de pe Redoute ceva frumos,simplu si din piele,ca la noi floricele pe campii,paietutze mii si mii.
Cu plansul ei bine la capitolul asta is campioana,la biserica plang obligatoriu indiferent de nunta,asta-i si motivul pt care ma duc direct la restaurant in cele mai multe cazuri,numai ca la ultima nunta m-a luat bocitul si la restaurant,pt ca prima melodie care s-a cantat a fost melodia mea si a ursului,exact ca la nunta noastra.

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenefr spune:

Sar'na de grija si sfaturi...
M-m trezit la 7 .M-am machiat , aranjat pleata.Nu, Ancan-am prea dormit, de grija sa nu-mi stric pletele(parul meu e ondulat de la natura, da' io ma fac blonda, asa ca nu prea mai sta el ff ondulat).Next s-a trezit si sotul, si la 8 si un pic am trezit fata din somn, maraieli...Cand a auzit ca mergem pa! i-a mai trecut.Am luat un buchet frumos de flori,si-am plecat cu mult curaj, sa traversam Bucurestiul in 2, in conditii de trafic....
Cununia la 10 trecute fix, si da-i si lupta, stopuri dupa stopuri,toate rosiiiiii, cand mai prindeam un verde, parca-l prindeam pe Dzeu de picior, haida-haida... E...nici daca nasteam normal, cred ca nu ne grabeam asa...
La primarie, renovare mare nene, moloz, termopane, mobila in curte...
Ofiterul starii civile ii grabeste p-astia, noi eram la 5min distanta,ei voiau sa ne astepte...Nu, intram la 10 fix.
Cetatene...? Da.
Cetateana...? Da. Gata, sot si sotie.
Cand sa-i dea si ei un paharel de sampanie, un piscotel...ceva, ofitereasa era de mult evaporata.Cred ca o chemasera un pic la smotru
Ajungem si noi la 10.10, lumea se cinstea cu sampanie.
Fi-mea trezita din nou(atipise vreo 10' in masina), cand vede lumea care se uita la ea o bufneste plansu' si jalea.
Plecam la fina acasa, un suculet, un wiskyan,un sendvisel...dupa preferinte
Pe la 14 ajungem acasa, bagam un somn toti...
Culmea, cu 15 min inainte de cununie, am avut emotii.la ei acasa cand ma gandeam la ziua de maine, la fel...

Mergi la inceput