*** Shoppaholicele Redouto-masochiste (97) ***

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Apropos de intarzieri, eu am mai avut o asteptare apasatoare la coletul din 24 aprilie, care a ajuns abia in 21 mai. Nu iau in calcul perioadele de mari reduceri ca atunci am asteptat o luna, asta era trend-ul normal.

In mai eu le-am scris chiar pe 20, nu se facusera 30 de zile, dar intrasem la idei mai aleas ca in aprilie fusese treaba cu greva si voiam sa aflu ce si cum.

Raspunsul de atunci, ca il mai am a fost:

Vous me signalez que le colis que vous attendez n'est pas arrivé.

Je vous présente toutes mes excuses pour ce retard.

Nous rencontrons actuellement des problèmes pour acheminer nos colis.

Cependant, nous mettons tout en oeuvre pour vous satisfaire au plus vite

Asadar admiteau ca au probleme cu livrarile; a doua zi dupa ce le-am scris mi-a venit coletul, eu am dedus apoi citindu-va ca ritmul livrarilor a revenit la normal. S-ar parea ca nu e chiar asa. ..


April

Emma are nevoie de ajutor !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

am aviz pt c-da din 4 iunie,diseara ma duc sa iau coletul.

geut,CEC-ul poti sa-l incasezi la BRD,parca ei au cel mai mic comision,dar dureaza mult pana vezi banii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geut spune:

Multumesc mult, Jasmine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns niko_ spune:

Am zis eu ca mie nu mi se poate intampla...dar pana la urma am patit-o: astept colet din 13.05......problema e ca habar n-am franceza...nici nu stiu ce sa le scriu.Offff...ceatza totala:((

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristicross spune:

Jasmin comanda din 04.06 este colet sau soare ? Sa vad daca am sperante sa-mi vina si mie coletul pana joi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

quote:
Originally posted by cristicross

Jasmin comanda din 04.06 este colet sau scrisoare ? Sa vad daca am sperante sa-mi vina si mie coletul pana joi.

cris



scrisoare e,ca am avut doar o pereche de balerini si niste bermude pt cel mic.

Niko,scrie in engleza ca nu e nici o problema.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Am primit si eu coletul (scrisoare) din 29.05.
N-am avut decat 4 produse, vroiam setul de palja, dar am primit doar prosopul si geanta, nu setul cu rogojina, cica nu-l mai au in stoc.
Am avut:
http://www.laredoute.fr/vente-la-tunique-sans-manches.aspx?productid=324098508&documentid=545008&categoryid=38152124&single=&hasnext=1&hasprev=1&direct=false&pagesize=16
- tunica pe rosu si turquoise, culorile nu-s asa faine ca in poza, sunt mai spalacite. Mi-am comandat 174 si sunt mari, erau bune 162 (am 160 si 58 kg). Nu-mi place ca sunt prea largi si arati a gravida, dar oricum le dau la stramtat si le modific putin. In rest materialul e ok su super lejer.

http://www.laredoute.fr/vente-blouse.aspx?productid=324112157&documentid=321408&categoryid=41495804&single=&hasnext=1&hasprev=1&direct=false&pagesize=16
- bluzita asta am luat-o pentru fetita unei prietene, e f frumoasa si materialul moale.

am mai avut o fustita de blugi, dar n-o mai gasesc, tot pentru fetita prietenei.



Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

quote:
Originally posted by maria_alexia

quote:
Originally posted by felicia74

Maria_alexia ti-a venit pana la urma scrisoarea din 14 mai? Mie nu
Asta e, stau pana pe 20 si le scriu...


Nu mi-a venit, Feli, chiar vroiam sa te intreb si eu asta Ieri chiar am fost la posta sa intreb de el si nici urma, dar tipa s-a mirat ca vin asa de tarziu - nu stiu ce-o fi insemnand asta...
Dar de ca sa stai pana in 20, al tau nu era din 13 ??




E clar. Eu as mai sta cu mailul catre LR ca nu am chef sa se prinda ca am folosit cod cu FDP 0 chiar in ajun de reduceri si sa-mi blocheze contul Ca e sigur ca nu mai vin c-da.

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena.2006 spune:

Am primit si eu coletul din 30.05.Am avut niste ieftinaturi la care s-au mai pus pe aici link-uri si sandalele astea http://www.laredoute.fr/vente-espadrilles-compensees-femme.aspx?productid=324135333&documentid=207608&categoryid=22907132&single=true&hasnext=1&hasprev=1&direct=false&pagesize=16
care sunt exact ca in poza, am luat 39 desi port 38, sau chiar 37 aici.Cred ca ar fi fost bune si 38, dar eu am piciorul lat si ele sunt lucrate pe calapod ingust si lung.Totusi au talpa f. greoaie, doar la exterior sunt captusite cu panza, in rest merita ca am dat doar 3 euro pe ele ca am folosit codul 65129.

Surpriza a fost ca la posta mi s-au desigilat de catre doamnele de acolo facturile atasate de colet si nu am mai primit niciuna pe motiv ca nu mai era decat una care va ramane la ei.

Elena M.&Adrian Atit de mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bratu Monica spune:

DE CE SA RAMANA FACTURA LA EI!??????????????
M-am auzit in toata istoria LR-ului sa ramana factura la posta.
Pentru ce?Nu se face vama ,factura e platita ,de ce sa ramana la ei?

Monikka

Mergi la inceput