MONTIGNAC (103) STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Mi-a fost lene sa-mi mai fac salata de varza asa ca am mancat muraturi langa pui si am facut o negresa cu fructoza si faina integrala.nu cre ca-i monty ca are si ulei in compozitie..am mancat o bucatica mica doar!si 3 nectarine plus 2 tablete de cioco neagra..cam mult

"La vita e bella"
De mancare
Din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanse spune:

Postez si eu macar meniul:

md:omleta(2 oua) cu ceapa verde si rosii
p:muschiulet de porc fript si rosii
c:mai nimc-1-2 rosii

Din ce in ce merge tot mai greu la mine.....eu ultima masa normala o iau in jurul orei 15-16-maxim ora 17
Daca pap la 17-18 consistent nu dau 1 gram jos...
Trebuie neaparat sa am senzatie de foame seara...

Incerc si asa sa vad daca mai pot misca stupidul ala de cantar din loc


Andanitzo succes pentru maine la baietoi

Va pup



MIRELAmami de doua zuze ANA MARIA si ANDREEA
POZICI

KG MELE

INTREBARI SI RASPUNSURI MONTIGNAC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melany72 spune:

Buna seara,

Anca...am lucrat SI de acasa...ca mai avusesem 8 ore pline la servici. Ce ma bucura este ca, desi e un capitol nou din cariera mea, ma descurc asa de bine sa fiu solicitata sa lucrez si de acasa!!

Andanii, succes la concurs, ii tin pumnii micutului dansator!Lasa ca daca te tii in parametri o sa dai jos din nou. Asa e mai spre sfarsit. Si eu am inteles ca la greutatea pe care o am corpul meu e cam aproape de normal si de aia merge greu...dar nici de pus in plus nu prea o face. Asa ca da-i inainte, noi suntem aici pt galerie.
In leg cu baietelul, e f bine ca l-ai invatat asa...noi cred ca nici nu prea am avut cand eram mici, deh vremurile, iar cand am vazut atata mancare, dulciuri, sucuri si alte ingrasacioase ...a urmat tavalugul kg-melor. Eu am facut 80 de kg prima data in anul 3 de facultate.Eram in sesiunea de iarna si dupa o deceptie in dragoste...si invatam seara, noaptea, ca ziua eram la servici si ca sa ma tin in priza bagam ciocolata, sucuri de fructe dar cu zahar...cand m-am urcat pe cantar mi-a venit rau.Atunci am tinut si prima dieta, dupa capul meu care m-a adus in vara la 65 kg...
Copii trebuie obisnuiti ...si a mea mananca cam ce mananc si eu, dar mai baga mancare si de la soacra-mea, nu e grasa sau chestii de genul asta...dar cu sandwich-urile nu se omoara ca nu prea mananca paine. Are si dulce dar nu consuma in exces daca e la indemana...

Oricum e bine sa avem grija!

Anca.B, barbatul meu nu-mi facea nici observatie nici cand aveam 93 de kile...nu ca i-ar fi vreo frica, dar lui nu i se parea ca sunt grasa...i-am recomandat un oftalmolog!!

Sa zic si ce am mancat azi:
-dimineata inainte de curs:cafea cu lapte si un kiwi
-pranz cand m-am intors:perle de branza, salam de Sibiu, o felie salam taranesc de la Matache Macelaru, ardei gras
-pranz doi ca nu pot sa-i zic cina ca era tot dupa masa:dovlecei+vinete la cuptor, ciuperci fripte, carnita de pui dintr-o shaworma, smantana si vreo 2 cartofi rataciti prajiti din aceiasi shaworma
-am rezistat la praji si alte dulcegarii intr-o vizita si m-am limitat la un pahar cu apa
-gustare la soacra-mea:cateva alune braziliene, fistic cateva

E tarziu dar cred ca o sa bag cateva capsuni acum de seara...

Noapte buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Mai fetelor, m-ati inteles grsit. al meu sot nu mi-a facut vreo observatie. el m-a compatimit sincer. stie cit de mult ma streseaza kg in plus si si-ar fi dorit sa nu am aceasta problema. nu mi-a facut observatie nici cind aveam 110 kg, (fara sa fiu gravida) si a fost super mindru de mine cind am luat singura decizia sa le dau jos (acum un an jumate) si m-a incurajat.

Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Anca, eu am glumit. Il bateam in sensul ca oricat de sincer m-ar fi compatimit perla a iesit de proportii
Apropo de perle, am si eu una tot sincera de la un coleg de serviciu al sotului, dealtfel baiat bun si de gasca cu care ne-am petrecut un concediu impreuna, si cu sotia lui si ne-am distrat foarte bine impreuna. Abia il nascusem pe Filip si a venit pe la noi doar el intr-o problema legata de munca. S-a uitat la mine, m-a masurat din cap pana in picioare si invers si a zis cu o voce vadit ingrijorata: "Frateeee, trebuie neaparat sa fac ceva ca mai am putin si te intrec!" Ma rog, acum rad dar atunci si cu hormonii postpartum n-a fost rasul meu, imi venea sa-i dau cu ceva in cap.

Andreea mama de Filip si Georgia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Andreeaaaaa

"La vita e bella"
De mancare
Din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanse spune:

Va tineti de glumitze

Eu acum am venit...au avut fetele repetitie pentru spectacolul de la balet .O nebunie
Am alergat ca nebuna dupa fiecare pentru ca sint la grupe diferite...si erau o groaza de copii-in jur de 150
Spectacolul va fi la Ion Creanga si mi-am rupt picioarele pe acolo prin culise.....

Am papat:

md:sunca de praga si 1 ou fiert
p:1 fripturica la gratar cu rosii + 2 carnatei subtiri de oaie
c:legume

Va pup

MIRELAmami de doua zuze ANA MARIA si ANDREEA
POZICI

KG MELE

INTREBARI SI RASPUNSURI MONTIGNAC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melany72 spune:

Bunaaaa,
Vin si eu cu meniul pe azi:
-dimineata:2 cremwursti,2 feliute salam Sibiu, ardei gras portocaliu, putina telemea
-pranz:friptura porc cu sos (carne slaba), legume asortate la cuptor (din cele de ieri), o lingurita smantana
-gustare:un kiwi, 1 mar
-cina:iaurt zuzu cu paine calda de faina integrala cu tarate si 2 castraveciori acri...inainte

Am ciugulit si 2 patratele de minoretti Heidi neagra...cred ca mai mici decat un patratel normal.

Apa...sa zic ca am vreun litru jumate...pana acum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Buna dimineata!
Azi incep cu capsuni la micul dejun. apoi doar iaurturi si piept de pui, pt ca ieri iar m-am dat in petec...nu neaparat la nepermise (a fost doar o bucatica de tiramisu si un pahar de vin), ci la cantitati. am papat dimineata fructe, la prinz varza calita cu cirnat, iar la cina gustare rece (vinete, rosii, castraveti, cas, chiftelutze, cirnati cabanos, rulada de pui...toate monti, dar prea multe). azi e ziua sotului si am avut musafirii ieri...

rezultatul---1kg in plus pe cintar azi de dimineata!...acum, cind mai am putin si merg in concediu...si mi-am luat si doua rochite super, care nu ma cuprind inca si pe care vreau sa le iau cu mine, sa fac impresie..... macar am motivatie suplimentara. cred ca o se incerc zilnic pina cind imi vor fi bune...

Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

am revenit
am mancat conform , singura abatere un caffe frape , arata infiorator de bine si aseara trei bucatele de pizza cu ton, era o noutate pentru mine si chiar mi-a placut , trebe sa fac si eu acasa cu faina integrala si tarate
acusa plec si eu la mare si as vrea sa fiu atunci la 70, da nu mai am nici o sansa , trebe sa bag strictete la maxim si nu ma refer la combinatii ci la calorii ... o sa vad ... sunt cam obosita .... da ma bucur ca ma mentin totusi (daca ma gandesc am vreo 3-4 saptamani fara nici un gram dat jos)
nu stiu ce sa va mai spun sunt nervoasa la maxim si nu ma pot concentra prea bine ....am avut doua saptamani ffffffff agitate si un we si mai si

ANDANII

In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma.

cat am avut ... si ... cat mai am
s-au topit 16 kg, mai am 4 kg pana la targhet

Mergi la inceput