MONTIGNAC (103) STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Hello

Azi m-am dat cu bicileta Evident ca ABIA azi am facut-o dar mi-am propus sa devina un obicei, macar pentru perioada care urmeaza.
La raport, cantarul face misto de mine: in ziua de raport imi arata mai mult decat in tabel, in perioada dintre raportari imi arata mai putin. Oricum nu ma mai agit ca a mai scris cineva ca oscileaza cam 2 kg incepusem sa cred ca sunt eu defecta.

Andreea mama de Filip si Georgia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melany72 spune:

Buna seara
Am si eu 2 ore libere ca mi-am convins barbatul sa duca copilul la inot...Deja am bagat 2 masini de rufe, am calcat o parte din rufele de saptamana asta si ar trebui sa fac ceva de mancare pentru maine...dar acum sunt prea obosita. Poate imi revin intre timp.
La servici sunt aglomerata rau..dar un lucru bun e ca nu ma infig in prostii acolo. Pana la ora asta am fost cuminte, am bagat si apa destula asa ca pot a zic ca azi trece bine ziua dupa cum simt eu.
Maine incep un curs (15 sambete) destul de dificil pentru mine, pentru ca nu prea ma incanta, dar trebuie sa-l fac pentru la servici.

Va pup si ne vedem maine.
Meniul l-am schimbat pt pranz si seara:am mancat o salata de ton...cumparata la pachet de la cantina si pt seara, daca mi-o fi foame, 2 mere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Salut!
n-am mai zis nimic, ca n-a fost cazul!
am mincat ca o scrofitza si ieri si azi, interzise...
azi am mincat asa: pere, kiwi, brinza de vaci 0% cu capsuni, indulcita cu zaharina si....budinca de ciocolata. va dati seama ca de o ora am inchiriat wc-ul...

de miine promit un monty strict!!!!!!

sa ma trageti de urechi daca nu ma tin!!!

noapte buna


Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melany72 spune:

Ziceam ca am liber....pe naiba...am fost sunata de la servici ca sa mai muncesc nitel...ufff...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Neata!
Hai ca am inceput bine:
md - o para+un mar+un kiwi

nu mai anunt nimic pe mai departe, ca iar nu ma tin de treaba. sa vedem de ce mi-o fi pofta la mamentul respectiv. am in frigider destula mincare monty, ca sa pot alege.

Melany, sory ca trebuie sa lucrezi si azi!

pt celelalte fete - un sfirsit de saptamina cit mai relaxant!!!

Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Neata!
Am inceput ziua cu 3 felii de pepene galben si o banana!Mi s-au strepezit dintii nitelca era cam verdeda am bagat!Mi-am scos niste piept de pui sa-mi fac la cuptor si cu o salata de varza langa!Pe seara nu stiu,vad io!


"La vita e bella"
De mancare
Din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

sanse sa stii ca ma balonez de la naut ca si de la fasole .... asta e , cel mai bine reactionez la legume gratare pui, peste .... nu ma pot rasfata cu chestii bbuuuune la infinit ...

ieri a avut copilu serbare si banchet , sfarsit clasa IV a, emotionant , am papat la restaurant somon gratar si legume la gratar ... cuminte foc , altii au comandat tot felul degretosenii, pizza .... etc

plecam peste cateva ore la oradea , maine are copilu dinou concurs, probabil nu mai intru azi , maine seara daca apuc si daca nu luni dimineata ...

oricum sunt dinou intr-o pasa proasta ... stagnez dinou ca sa vedeeti ce greu se duc cand deja s-au dus 16 kg, si sa stiti ca sunt cuminte cuminte , dar sunt normale stagnarile, ma gandesc ca nu sunt la nici o dieta si e ok ... sunt foarte fericita ca am reusit sa arat cum arat si inca primesc laude

ceea ce ma bucura cel mai mult in toata experienta asta este faptul ca am reusit sa il conving si pe copil sa manance ca si noi, sanatos, stie combinatii, nu mai mananca seara , inainte plangea seara ca nu ii dau sa manance sandviciuri si alte chestii iar acuma nici nu mai cere , stie ce are voie si deja s-a obisnuit ... sunt luni de cand mancam asa si e foarte bine ... si cel mai important este faptul ca trebuie sa fie convins ca asa trebuie sa manance .... totul pleaca de la creier, imi doresc din tot sufletul sa se obisnuiasca asa si ii va prinde bine in viata sa aiba niste reguli si sa nu manance toate tampeniile de pe piata ..... din septembrie pana acuma el a slabit 7 kg , ii place si lui , e incantat de cum arata , o sa va pun si niste pozici cu noi de la serbare si de la concursul de maine

ANDANII

In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma.

cat am avut ... si ... cat mai am
s-au topit 16 kg, mai am 4 kg pana la targhet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Andanii, succes la concurs!!!! si felicitari pentru finalizarea ciclului primar!
Legat de stagnare, ai dreptate! sint praguri, cu cit de apropii de greutatea normala sint mai dese si mai greu de spart. acum citesc notitele mele de anul trecut. o sa incerc sa repet meniul de acolo, sa vedem ce imi iese. atunci a fost super bine, am dat de la 88 kg la 80 kg in doua luni. dar faceam si sport de trei ori pe saptamina. e musai sa ma apuc din nou, da' lenea asta nu ma lasa!!!!

Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Sa va zic faza la micul dejun azi: fiind simbata, bebe m-a trezit mai devreme (parca are radar pt we), sotul a mers mai tirziu la munca si am luat micul dejun impreuna.
el cereale cu lapte (fulgi de porumb amestecati cu citiva cu cioclata), eu fructele de care v-am zis. la un mamant dat, cind ma strimbam pt ca am prins o bucatica de kiwi mai acra, imi zice pe un ton foarte serios: "grea viata mai ai si tu! altele maninca de rup si tot uscate ramin".
m-a pufnit risul. va dati seama, daca a ajuns sa ma compatimeasca...

Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

uaaaaaaa, cred ca il bateam. Macar al meu e la fel de pufos ca mine si daca deschide gura i-o tai imediat. Acum ia reductil dar nu a dat jos mai nimic. El a luat 3 cutii si eu nici macar una intreaga si am slabit mai bine decat el.
Andanii, bafta la concurs! Si nu te intrista, ai zis bine ca acum la final se da jos cel mai greu. Abia astept si eu sa ajung pe ultima suta.

Andreea mama de Filip si Georgia

Mergi la inceput