Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (133)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ramonaiani spune:

quote:
Originally posted by gabitz78
exista vre-un program prin care pot extrage doar o parte dintr-un minidvd si sa-l faca avi...sau ceva de genul asta..sa pot sa-l atasez????



ti-am trimis eu un PM. Sper sa te ajute

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=39" target="_blank">Siguranta.jpg

de papanasha Eliza (06.09.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEA11 spune:

Acum intra nasa in cezariana. Am emotii mari!!!
INCA UN BEBIC!!!!!

andreea

http://community.webshots.com/user/andreeagogo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Andreea, sa aiba nastere usoara si un bb sanatos.

Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Legat de papatul cerealelor, Cristi papa dimineata in fructe cam 2 ling de cereale cu biscuiti de la Millupa,iar seara in iaurtel ii dau cereale porumb cu orez tot de la millupa cam 2-3 ling, deci adunate ar fi o portie buna de cereale.Eu zic ca nu este mult si nici putin.....
Ma gandesc sa-i mai introduc o masa pe la 5, poate sa fie tot de fructe??????sau o alta varianta, dar nu prea stiu ce.
Cristi papa asa:
7-8 dimineata tatzi
10.30 fructe cu 2-3 lingurite cereale
11.30-12 tatzi( urmat de somn)
14-14.30 supica de legume(cam 100ml) si piure de legume( max 100g,chiar rar daca papa supica, daca nu papa supica putem ajunge la 150g) cu carnita pui/vita sau 1/2 galbenus ou sau branzica...sau legume la cuptor....rar orez....
15.30-16 tatzi( urmat de somn)
19-19,30 iaurtel cu 2-3 lingurite cereale, sau branzica cu smantana si o lingurita de cereale.
20.30-21 tatzi si somn.....cu pauze de alint.

Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns urmychance spune:

quote:
Originally posted by Yaia

In caz ca nu v-ati prins (asta daca va interesa catusi de putin), noi suntem bine, in otiul pregatirilor pentru plecarea pe taramuri mioritice. Si au mai ramas doar 4 zile, yuhuuu!
Si azi am si un party la birou, 5 ani de cand s-a deschis biroul de aici. Merg si eu de la 14, merg doar la gustari si concert, le trag teapa cu prezentarile si filmul, ca de, am prunc! Hihi.

Multumim tare mult tuturor mamicilor care si-au dat cu parerea despre stadiul diversificarii noastre. O sa incepe sa diversificam atunci si a doua masa. Desi daca plecam in curand, ma gandesc ca poate e mai bine sa astept intoarcerea pentru pasul asta. Sau poate nu au cele 2 evenimente nicio legatura. Vad eu cum il simt maine pe Tudor.


Roxana, ia zi-mi, ce supermarketuri sunt pe langa aeroport? Ca eu vreau catel vorbitor in romana si in Bacau nu e Carrefour.

Pupici, fetelor!

Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze



yaya - langa aeroport, mai aproape de Baneasa estre Carrefour si acolo ar tb sa aiba catel vorbitor. Poti sa iti mai iei de acolo si borcanase si biscuitei, ce iti mai tb. Parerea mea este sa incerci sa ii inlocuiesti si a doua masa, nu il fortezi, tu ii dai sa guste si daca vrea bine, daca nu, nu. Probabil ca o sa te refuze, dar macar se invata cu un gust nou, cu lingurita mai bine, se obisnuiste cu ideea ca trebuie/poate sa mai manance si altceva decat lapte. Ti-am mai zis, eu in joaca ii tot dadeam si acum am inlocuit toate mesele fara sa ne dam seama. Eventual cand radea sau cand deschidea gura ca sa protesteze, ii bagam repede o lingurita de ceva. Bine, daca il vedeam f iritat, nu ii mai dadeam. Si nu tb sa fii fixista. Incerci, incerci, dar e posibil sa nu ii placa chiar deloc. Poti sa mai ai ceva pregatit sau sa schimbi papica/ combinatiile.

Si daca tot esti in zona, te-as sfatui daca poti sa te opresti 5 minute la Ikea si sa ii cumperi vreo 2 seturi de bavetele (poate se gasesc si la voi). Se spala f repede, sunt dintr-acelea de imbraci copilul. Sunt excelente. Uite aici Bavetica

Distractie placuta la petrecerea firmei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Greyeras, am citit intr-o postare mai veche ca stai in Pantelimon parca... Si mi-am dat seama ca te-am confundat... Cand eram la intalnire, a venit o mamica subtirica si finuta ca un greieres sa-mi spuna ca ma vede destul de des, dar nu a avut curaj sa ma abordeze. Am facut legatura dintre nick-ul tau si ea, de asta m-am gandit ca tu esti tipa de la intalneala... Hihihihii...


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Tudorica fara frica
S-o iubesti pe-a ta mamica!!!
Haide acuma la papica
Si apoi ne rasfatam
Noaptea sa o asteptam.
Si te rog sa dormi frumos
Sa cresti mare, sanatos!!!!


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Melania, iti recomand un alt tratament pentru podoaba capilara. De fapt, doua... In primul rand, iti recomand o doza de Nizoral. Tratamentul dureaza zece zile, timp in care nu poti sa alaptezi. Asta daca faci cu pastile. Mai poti incerca si samponul NIzoral, care nu are contraindicatii...
O alta chestie pe care o mai poti incerca, dar depinde de dispozitia ta financiara de a investi in parul tau... Este CRESCINA. E super tare, dar costa peste 2500 roni. Mie mi-a dat tipa mea de la farmacie o mostra sa testez. Vreau sa-ti spun ca doua saptamani nu mi-a mai cazut fir de par.
Numai ca apoi am facut tratamentul cu NIzoral si nu am mai avut nevoie de CRESCINA. Daca as fi nevoita, insa, nu as sta pe ganduri...


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

quote:
Originally posted by Yaia
Roxana, ia zi-mi, ce supermarketuri sunt pe langa aeroport? Ca eu vreau catel vorbitor in romana si in Bacau nu e Carrefour.



Poti sa comanzi pe net www.toybox.ro/jucarii-interactive/catelus-vorbitor/" target="_blank">aici, livreaza in toata tara ( sa ti-l trimita la Bacau direct ) si e cel mai ieftin din ce am gasit eu. In plus, nu stiu daca se mai gaseste catelul la Carrefour.

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze puteti vedea in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Hihihi, Annisia, ia uite ca si tu erai poetesa... da' taceai

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze puteti vedea in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput