Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (133)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

rodica - multumim de stire.mama mai punea la prajituri, dar cum nu prea mai face...n-am mai mancat de mult.
pupici.

http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEA11 spune:

URMY eu voi incepe cu glutenul de la 8l si 1/2. Iti multumesc mult pt raspuns. Eu am vazut carucior Brevi B-light si la Happpy BaBY, insa poti comanda si de pe net.


ANNISIA nici eu nu sunt de acord cu Pikovitul. Si mie imi daduse medicul cand avea o perioada cand nu manca, insa am vb cu nasa ( e farmacista) si nu i-am mai dat. Concluzia de ce sa-i dau ceva artificial cand ii pot da natural: portocale, mere, pere, prune, morcovi, galbenus, carne vita,etc. Ce i-am dat a fost fier. In premerrgator nu-l tin mai mult de 15 min. El se deplaseaza f bine in 4 labe.

andreea

http://community.webshots.com/user/andreeagogo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

am si eu o intrebare, pentru cine stie sa ma ajute...(dar sa nu radeti de mine)
exista vre-un program prin care pot extrage doar o parte dintr-un minidvd si sa-l faca avi...sau ceva de genul asta..sa pot sa-l atasez????

http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pinacolada spune:

Buna dimineata-raportam o noapte de cosmar....rares nu a dormit din cauza de dinti si nu numai ca nu a dormit dar a si urlatttttttttt, a sculat toata casa, eu sunt absolut chiauna, i-am dat nurofen-apa de ploaie!
oricum ma duc la cometica azi...sper sa nu adorm!!!!!
la luca nu a fost chiar asa sau nu mai tin eu minte!
pupici si va urez o zi minunata!
revin!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melaniatud spune:

Buna dimineata!!
Am facut o pauza de bebe si treburi casnice si acum pe forum…
M-am delectat cu bancurile Mariei dar nici Mandarinutza nu s-a lasat …multumesc fetelor pt tot ce ati scis!!
Ma bucur ca Betty s-a reintors si ca Mario e mai bine…trece si conjunctivita aia!! Cu coaja de portocala am auzit si eu ca e toxica...
Annisia te anunt ca par mult nu prea mai am…imi cade f f mult desi am deja o luna de tratament cu Revalid asa cu m-am tuns mai scurt…am poze cu Tudor la albumul de 6 luni.
Si eu am inceput sa-i dau la cerere papa lui Tudor si parca mananca mai mult si la intervale mai scurte…mai nasol cand il apuca foamea si inca am legumele la steamer…
Am vazut ca ii place lui Yannis in leagan dar te-ai ferit sa faci foto la gaura din tavan nu?
Mami 25 cam mult asteapta cred ca ar tb sa-I faca cezariana.
Da Alinamuller papa bine fata…sa creasca mare si frumoasa!!
Greyeras saluta si pupa rozalinda din partea mea!!
Urmy gata poti sa-l insori pe Tudor…e asa maricel si pare foarte stapan pe el!!Vai cat e de haios acolo cu parul zburlit!!
Si evident ca nici Moldova nu se lasa mai prejos la capitolul copii frumosi.Repreyentant de seama este Daria de Erina. Are fata de copil ghidus!!
Gabitz 78 cine sa rada de tine?Fii pe pace!! De mine se poate rade…ce zici tu acolo?

Si ca tot vb de cereale…mai precis Sabina spunea ca nu ar tb prea multe…chiar vroiam sa va intreb ce sa fac pt ca Tudor mananca multe seara .Concret: eu ii fac o portie cum scrie pe cutia Humana si le termina instantaneu si sunt nevoita sa-I mai fac cateodata.El e slabut si doctora a zis ca pot sa-I dau si mai e ceva el nu papa mult lapte si tb sa compensez asa ca mai adauga laptic in ele sau fac Nestle cu lapte si asa mananca.
DECI? Astept pareri….

Vorbeati si de apa…a baut si al meu vreo 2 zile dar el prefera ceiut..ii fac din chimen si fructe de anason de la plafar nu instant. Il ajuta la constipatie …are zile cand bea si 180 ml pe zi.

Melania, mami de Tudorica de acum ii spun Tudorica mancarica
http://community.webshots.com/user/melaniatud

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

melania - eu cred ca sunt "campioana" la cereale.dimineata cereale, la fructe pun putine cereale, seara cereale...si tot slabutza e, asa ca..sper sa nu aiba efecte urate mai tarziu...
pupici.

http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Am dat navala sa-i zic la multi ani lui Betty.. da' uite ca tre' sa mai astept o zi...

Pana la urma s-a terminat concursul si a castigat Maruntescu? Ca la clasamentul ala-i zice si provizoriu si final...

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Salut!
Eu ii promisesem lui madam Carpatine un banc mai scarbos pe privat, dar ma risc si-l sriu tuturor (cele care nu prefera acest gen de glume, pot sari mesajul).

=========================================
Intr-o seara tarzie, aproape de ora de inchidere a unui restaurant, intra un tanar grabit si-I cere chelnerului:
- Da-ti si mie ceva de mancare, orice aveti, ca mi-e o foame de lup.
- Imi pare tare rau, domnule, dar nu mai avem nimic. Frigiderele sunt goale si bucatarul nu mai are ingrediente, noi suntem aproape sa inchidem.
- Haideti, va rog, orice aveti, mananc orice.
Merge chelerul la bucatarie si se intoarce la client cu urmatorul raspuns:
- Domnule, bucatarul spune ca singurul lucru pe care vi-l poate prepara cu ce are este kk cu ceapa.
- E bun si asta, la ce foame am…zice tanarul.
Mananca el si gandeste: Mai, asta nu e rau deloc.
A doua seara vine la o ora rezonabila la restaurant.
Chelnerul: - Domnule, cu ce va pot servi?
- O portie de kk cu ceapa, va rog.
- Dar domnule, acum puteti comanda orice din meniu, avem de toate.
- Da, dar a fost asa de bun ca vreau acelasi lucru.
A treia zi la fel, a patra la fel, a cincea ca de obicei.
A sasea zi vine tanarul si se uita numai la chelner ca acesta il intreaba:
- Ca de obicei?
- Da, zice tanarul, dar de data asta rugati bucatarul sa nu mai puna ceapa, ca am o intalnire cu o tipa si nu vreau sa-mi miroasa gura.
==================================

Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Madam, madam, scosei nasul din hartii in acelasi timp cu mine?


Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

In caz ca nu v-ati prins (asta daca va interesa catusi de putin), noi suntem bine, in otiul pregatirilor pentru plecarea pe taramuri mioritice. Si au mai ramas doar 4 zile, yuhuuu!
Si azi am si un party la birou, 5 ani de cand s-a deschis biroul de aici. Merg si eu de la 14, merg doar la gustari si concert, le trag teapa cu prezentarile si filmul, ca de, am prunc! Hihi.

Multumim tare mult tuturor mamicilor care si-au dat cu parerea despre stadiul diversificarii noastre. O sa incepe sa diversificam atunci si a doua masa. Desi daca plecam in curand, ma gandesc ca poate e mai bine sa astept intoarcerea pentru pasul asta. Sau poate nu au cele 2 evenimente nicio legatura. Vad eu cum il simt maine pe Tudor.


Roxana, ia zi-mi, ce supermarketuri sunt pe langa aeroport? Ca eu vreau catel vorbitor in romana si in Bacau nu e Carrefour.

Pupici, fetelor!

Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput