MONTIGNAC: ce am mancat azi (99)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns onyca1978 spune:

A, si inca o intrebare: se poate asocia pateul vegetal, de soia cu paine neagra cu tarate, macar dimineata? Dupa care carte a lui monti va orientati voi, cea downloadata de pe net sau alta?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Eu sunt incepatoare, nu-ti pot raspunde, deoarece si eu la randul meu astept raspunsuri. Dar fetele sunt niste dulcinee si ne lamuresc mereu. Pentru asta ar trebui sa le trimitem mereu flori, fie ele si virtuale.

Andaniiiiiiiiiii!

Sanseeeeeeeeeeee
!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanse spune:

Buna fetelor

Pana-ti raspund fetele i-mi dau eu cu parerea onyca1978.
Pateul de soia sigur NU ESTE BUN .Are o gramada de porcarii in el.Ce stiu ca ar fi e amidonul de porumb sau cartofi si cine stie ce alti agenti de ingrosare.Zahar sigur....etc

E cam tirziu raspunsul ,dar am fost in parc toata ziua cu rolele.

Am fost cuminte dar daca am stat nemancata pana seara am venit cu o foame de lup si am mancat la ora 20 ,ceea ce pentru mine e f. tirziu.
Macar ma bucur ca nu m-am prostit cu MC-urile lor

Ce active fusera-ti voi Cafera azi

Parca cineve intreba de faina de naut,nu?
Se gaseste la plafar si alte magazine,dar ca sa fie super Monty la prajeli e indicat sa ne-o facem noi in casa .Are IG-ul mai mic si o putem combina mai sigur.
Parca am mai postat eu raspunsul dat de Monty.
Mai gasisem si ceva de branza...nu am timp acum.
Puteti intra si voi pe sait si cititi raspunsurile de acolo.

Pentru cine nu stie ,sait-ul e pus la mine pe pagina jos la intrebari si raspunsuri montignac..

Va pup

MIRELAmami de doua zuze ANA MARIA si ANDREEA
POZICI

KG MELE + 2 kg

INTREBARI SI RASPUNSURI MONTIGNAC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanse spune:

Despre branza...

Intrebarea nr. 37:Care sunt branzeturile afanate recomandate? Se pot manca fara distinctie la o masa glucido-protidica in faza 1?

R: In faza 1, brinzeturile afanate nu pot fi consumate decat la o masa unde glucidele au un IG inferior sau egal cu 35.Aceasta regula se aplica atit brinzeturilor din lapte crud sau pasteurizat, cat si pastelor moi sau dure, sau branzeturilor din lapte de capra,oaie sau vaca.

Eu la prima tura de monty nu papam niciodata branza la o masa de carne si se cunostea mult mai bine.
Eu m-am hotarit sa tin dupa prima carte dupa care mie mi sa parut ca am slabit mult mai usor.



MIRELAmami de doua zuze ANA MARIA si ANDREEA
POZICI

KG MELE + 2 kg

INTREBARI SI RASPUNSURI MONTIGNAC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanse spune:

FAINA DE NAUT....


Intrebarea nr. 107: De ce faina de naut are IG mai mare decat nautul? Faina de naut are IG 40, iar nautul are IG 30. Ce se intampla daca macin eu nautul pentru a face faina?

Raspuns:Diferenta de IG este datorata faptului ca faina a fost procesata, totusi daca macini tu insati nautul, faina nu se obtine dintr-un proces de rafinare.
Comentariul spanioalcei:Asa ca putem reveni la Monti-pizza cu branza.!!!De fiecare data cand facem noi insine faina de naut, va avea IG 35 si, astfel, se va putea amesteca cu tot. Daca o cumparam facuta, putem sa-i adaogam alte chestii, cum ar fi rosii, branza o%, crustacee, dar grasimi saturate nu!



MIRELAmami de doua zuze ANA MARIA si ANDREEA
POZICI

KG MELE + 2 kg

INTREBARI SI RASPUNSURI MONTIGNAC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Multumesc, Sanse! Eu intrebasem de faina de naut.

Dar cum o fac in casa? Nautul il dau prin rasnita pur si simplu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanse spune:

quote:
Dar cum o fac in casa? Nautul il dau prin rasnita pur si simplu?



Da...cred ca da,daca ai masina de rasnit.
Putea sa te si apuci....la ora 4 era ideal sa rasnesti naut

Azi merg la padurice,sper sa fiu cuminte

Va pup




MIRELAmami de doua zuze ANA MARIA si ANDREEA
POZICI

KG MELE + 2 kg

INTREBARI SI RASPUNSURI MONTIGNAC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu spune:

Buna fetele!!

Am revenit din vacanta! A fost frumos in Ro. Circulatia cam aiurea, dar in rest mi-a placut. MAine ma urc pe cantar sa vad care este diferenta fata de tabel. VA pup mult si de maine revin printre voi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melany72 spune:

Buna seara fetele!

Ma bag cu capul sub masa ca am lipsit asa mult dar mi-am petrecut we-ul exacy cum mi-am dorit...adica mai mult pe afara decat in casa. Ieri am iesit eu cu fi-mea pt ca sotul a lucrat, am fost in parc, apoi la un loc de joaca pt copii, m-am vazut cu niste prietene cu care nu am putut vorbi aproape deloc din cauza fetitei mele care nu tace de cand se scoala pana se culca...

Dar am fost cuminte...surprinzator...iata:
Ieri:
-2 kiwi
-clatite integrale cu dulceata si lapte degresat

-ciorba de loboda
-alune de pamant

-2 guri nectar din paharul fie-mii
-1/2 capuccino ca nu mi-a placut


-ostropel de pui (iara ce a ramas de la copil ) cu niste stevie inabusita


Azi:
-1 kiwi,1 mar
-wasa cu iaurt degresat

-tigaie romaneasca la restaurant (ca deh l-am sarbatorit pe sot)
-dovlecei la gratar
-limonada cu zahar


Si singura abatere e inghetata din seara asta.

De abia astept sa se faca miercuri sa ma cantaresc!!!

Va pup si o saptamana minunata va doresc!

-alune de pamant

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Desi saptamana trecuta am tinut corect ieri si azi m-am dat in barci rau de tot cu peste prajit cu mujdei si mamaliga si tort
De maine eu tin post,asa ca nu cred ca mai are rost sa scriu,o sa fie in general legume si fructe!
Mult succes fetelor!

"La vita e bella"
De mancare
Din gradina mea

Mergi la inceput