MONTIGNAC: ce am mancat azi (99)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns melany72 spune:

quote:
Originally posted by cafera

Buna sa va fie ziua si sa scapati de ce vreti voi.

Cine ma ajuta?

Unde gasesc faina se naut? Sau, ca sa fiu explicita, cum fac niste peste pane, un snitel, etc? Prin ce le trec?

Mamica de printese



Eu nu stiu de faina de naut (cred ca se poate incerca in rasnita de cafea cateva boabe de test...nu am intrebat nici la plafar...) dar eu faceam snitele cu faina de soia.


Anca.b...tu tii mai spre Atkins decat Monti...fara cereale integrale, fructe pe stomacul gol...si multe legume conforme...nu prea e. Dar daca merge si sigur merge...e bine. Incearca totusi sa mananci mai putine grasimi ca nu prea are ce sa te ajute la colesterol, sa-l tina sub control...ai grija.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

faina de naut se gaseste de cumparat la magazinele de naturisti
snitzelelele se fac cu faina de naut, linte sau soia

ANDANII

In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma.

kg mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melany72 spune:

Ellinia, eu iti tin pumnii sa-ti iasa socotelile...si beau si eu un pahar virtual cu tine.

Meniul de azi:
-cafea cu lapte
-o para si 1/2 mar
-branza zotarella (un fel de mozzarella)
-ridichi
-1 felie cascaval
-2 feliute salam Sibiu
-2 felii sunca de porc slaba


-salata verde cu castraveti, ridichi si ceapa verde
-o cutie ton in apa


Diseara e seara lunga ca urmaresc Dansez pt tine asa ca probabil o sa mananc destul de consistent dar nu stiu inca ce.

Am gatit azi ciorbita de loboda, stevie inabusita si ciorbita de perisoare pt ai mei ca nu prea se ating de verzituri.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Melany, eu maninc fructe pe stomacul gol, in general dimineata. asta e micul meu dejun. si legume conforme maninc, insa mai rar pt ca nici nu ma omor dupa ele. mie imi plac morcovii si daca nu am voie.....in general un singur fel, nu prea le amestec. sigur ca nu maninc slanina la fiecare masa. asa ca idee am zis. ca sa vedeti ca nu e loc de frustrari de nici un fel, chiar si cind mergem la padure

gratarele le maninc de pui sau din cotlet de porc fara pic de grasime. nu maninc ulei deloc. in schimb mai maninc maioneza si smintina. si branza.

anul trecut mi-am facut analizele dupa 6 luni de cura si a ramas socata dr ce bune au iesit. acum o sa le fac sigur la 6 luni de la nastere, ca sa ma verific.



Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Aaaa, si legat de colesterol - cel mai mult il ridica LAPTELE. Aveti grija mare, cele amatoare, asa ca mine...
Info e din surse super sigure, inclusiv medicale. Cred ca si monti zice ceva de chestia asta.




Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

meniul de azi:
md- un mar si o clementina

g- un pumn de seminte de floarea soarelui crude

p- ficatei de pui fripti cu putina brinza olanda

c- un pumn de smochine uscate

doi litri de apa, 2 bucatele de cioco neagra si un ceai verde


Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Salut!
Azi am mancat:
-mere dimineata;
-snitel de piu (nemonti) rusinicaaaaaaaaaaaaaa cu salata si ridichi;
- lintea mea care a iesit o minune;


Am mai rontait si niste alune de padure.


Sunt fericita ca nu am pofta de dulce.

Acum o sa beau o cana de lapte degrsat ca inca mai am treburi, nu ma culc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miniuta spune:

mai, sa nu ma dati disparuta!!! am avut o saptamana de cacao, am mancat ca disperata numai porcarii. in capul pacatelor sta o cutie de pringles digerata ieri in mare viteza. rusinica!!!

mic dejuna azi: mozzarela cu rosii, sunca si castraveti, capucino

gustare: tort pufos si cremos (am pus in crema un soi de gem facut de mine ieri din opt mandarine si fructoza). a iesit o bunaciune-bunatate.

pranz: paste integrale cu varza calita;

cina. tort pufos si cremos. da, inca o tura. nesanatos pana la urma, desi monti.

acum am mai bagat doua mere.

va pup si va urez noapte buna.

mamica lui david(21.05.2007)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Bunaaaaaaaaaaa dimineataaaaaaaaaa!

Am hranit puiul si ce sa fac? Ia sa avd cat de cuminti sunt fetele......... Si vad ca sunteti.


Eiiiiiiiii, mi-e dor de zilele cand eram tipa slaba si sexy. Le vreau inapoi pe toate si sa pastrez si ce am, minus kilogrmele aste nesuferite.

Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onyca1978 spune:

Buna dimineata, fetele. Ma bucur pt.voi ca va merge dieta.
Andanii, multumesc pt.mustruluiala, a avut efect. Voi contina cu monti.
Cereale integrale cu fructe uscate avem voie?
Abia astept sa vad ce papati voi la pranz, ca nu am nici o idee de meniu. Deci avem voie ficatei?


Mergi la inceput